Користувацький вхід

Нетрадиційне заняття з фізкультури та валеології для старших дошкільників

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Комунальний заклад
« Орільський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Калинка»
Лозівської районної ради
Харківської області

Нетрадиційне заняття з фізкультури та валеології для старших дошкільників

Тема : Подорож до осіннього лісу

Вихователь Джежела Е.В.

Мета: Формувати в дітей позитивне ставлення до рухової діяльності, долати перешкоди і труднощі, отримувати задоволення від виконання фізичних вправ.
Повторити комплекс вправ з фіто букетами. Продовжувати вчити повзати між предметами .
Удосконалювати вміння дітей метати на дальність, стрибати .розвивати силу рук , окомір, швидкість спритність. Вправляти дітей у найпростіших видах самомасажу(ступні ніг) та масажу (спина та грудна клітина ). Сприяти активізації функцій внутрішніх органів, розвитку моторики, координації рухів. Виховувати прагнення бути здоровими та веселими.
Обладнання: «доріжка здоров’я» ( каштани ,камінці, шишки) ігрові гриби , бревно, ребриста дошка, букетики з чорнобривців, бджілка іграшкова, аром лампа (в залі запах хвої ,лісу, який було зроблено за допомогою аром лампи).

Хід заняття:
Вихователь: Діти ,послухайте загадку
Всюди ходить гостя, ця гостя не проста
З дарунками своїми ,вона до нас прийшла
Дерева поголила, приспала всі кущі
Тепло від всіх забрала, наслала сум, дощі
Пташки вже не співають , бо холодно пташкам.

Вихователь: Як ви гадаєте , що це за гостя така ? (Осінь)

Вихователь: А ви б хотіли побувати в лісі восени? А щоб веселіше було подорожувати , ми перетворимось на лісових звірят, а на кого саме, відгадайте.
Буркотливий, вайлуватий, ходить лісом звір лахматий
Одягнувся в кожушину, мед шукає і малину
Літом любить полювати , а зимою в лігві спати
Як зачує він весну прокидається від сну .(Ведмідь)
Вихователь: А щоб перетворитись на ведмежат, давайте закриємо очі плеснемо в долоні три рази і скажемо : « один, два, три стали ведмежатами ми»

Вихователь: Ось ми і в лісі! Давайте на повні груди вдихнемо чисте свіже соснове повітря(діти кілька разів вдихають і видихають аромат соснових бруньок та хвої).
Вихователь: Ведмежата, ставайте один за одним ланцюжком і будемо подорожувати по осінньому лісу.
1. Положим руки один одному на плечі і будемо ходити ланцюжком один за одним.
2. В лісі багато дерев і гілля заважають нам ходити і ми виконаємо ходьбу з нахилами .
3. Ой. Ведмедики ми натрапили на мурашник, змахуємо мурашок з ніг , ходьба зі змахами ніг вперед – назад.
4. Ой, скільки вилетіло бджілок з вулика , втікаємо від них і ховаємось за дерева (біг з зупинками).
Вихователь: Ось ми і прибігли на квітучу галявину. Як багато тут квітів. Як ці квіти називаються? (Чорнобривці) Давайте понюхаємо їх?
1. Букетик вгору піднімаємо
І сонечко вітаємо (піднімаємо букетик вгору-вниз)
2. Вітерець ураз примчав
Наш букетик погойдав(стоячи на колінах, погойдування вперед - назад)
3. На галявину до нас
Бджілки прилетіли враз
Вони крильця підіймають
Свою пісеньку співають (лежачи на животі , плавні рухи руками «як бджілки» і промовляють дз –дз , з-з-з)
4. На спинки всі лягли
Ніжки вгору підняли(піднімання ніг у гору )
5. Заведем разом з букетом
Ми малесенький танок (підскоки один за одним в одну і другу сторону)
Вихователь: Ведмежата подорожують далі.
- Ой, ведмежата пускається дощик невеличкий давайте ловити краплини дощу(підскоки зі сплесками рук)
- А дощик пускається все більший і більший з'явились калюжі, ведмежата стрибаєм через калюжі(біг з ноги на ногу великими кроками)

Поточним способом діти виконують:

1. Повзання між предметами (грибами)
2. Ходьба по бревну (повалене дерево) 4 рази
3. Ходьба по «доріжці здоров'я»
Ведмежата стомились, зараз сядем відпочинимо і пограємося шишками їх нам залишила білочка .
- Піднімання двома ногами шишок вгору
- Качання шишками ступнями ніг
- Качання шишки між долонями
- Перекладаємо з руки в руку
- Метання шишок на дальність правою рукою і лівою ( три рази кожною).
Вихователь: Пограємо в гру «Лісовий квач»
Лічилкою виберемо , хто буде квачом.
Лічилка: У лісочку на горбочку, три берізки два дубочки
Рахувати ведмідь не вмів
І зозулю попросив. З того часу у ліску
Чути все ку-ку, ку-ку .(Діти стають в коло, квач посередині)
Діти йдуть по колу і говорять:
Ми веселі ведмежата
Любим бігати, гуляти
А ну спробуй нас догнати
Раз, два, три лови
Вихователь: А тепер ведмежата лягайте на килим відпочинимо.
Мімічні вправи:
1. Прилетіла бджілка, сіла ведмедику на носика, ведмедик ворушить носиком відганяє її.
2. Потім бджілка сіла на бровки, а ведмедик гойдає бджілку на бровах вгору – вниз.
3. Сіла бджілка ведмедику на губи, ведмедик гойдає губками вліво- вправо.
Вихователь: Подивимось куди полетіла бджілка ? (слідкуємо очима не повертаючи головою ) вгору – вниз, вліво – вправо.
Вихователь: А тепер ведмедики стали один за одним. Масаж спини один одному (потім на грудній клітині самі собі).
Вихователь: Діти прилетіла наша бджілка , дякує вам і хоче пригостити вас смачним чаєм з трав і медом.
А тепер ведмежата закриваємо очі, три рази плеснемо в долоні й скажемо «один , два, три стали дітками ми».
Наша подорож по осінньому лісу закінчилась.
Вам сподобалось?

Автор: 

Джежела Ельміра Велівна Вихователь КЗ Орільський ЗДО "Ясла-садок Калинка" Лозівської міської ради Харківської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі