Користувацький вхід

Конспект уроку на тему "Суцвіття"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект уроку для 6 класу
на тему: «Суцвіття»
Мета: Ознайомити учнів із суцвіттями, їх основними типами і перевагами над поодинокими квітами;
Розвивати уміння порівнювати біологічні явища та процеси у житті рослин; уміння спостерігати та робити висновки і узагальнення; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.
Виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та рослин рідного краю, сприяти естетичному вихованню учнів.
Тип уроку. Комбінований
Основні поняття і терміни: суцвіття, прості суцвіття, складні суцвіття, кошик, сережка, колос, початок, китиця, щиток, зонтик, головка, волоть,.
Обладнання: підручник, гербарні зразки рослин з різними типами суцвіть, таблиця «Суцвіття», «схема «Типи суцвіть»,

Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання вчителя. Створення позитивного емоційного настрою в класі.
Щоб урок ми з вами провели цікаво, щоб збагатилися ви новими знаннями, опрацьовуючи навчальний матеріал, прошу зібрати всю свою енергію, думки, вміння і навички та бути активними на уроці.

Сьогодні ми з вами будемо працювати під девізом:
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо – правильно,
Працюємо – плідно.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Знайди зайвого».
Вибрати зайвий термін і пояснити свій вибір.
• Чашечка, маточка, приймочка, тичинка.
• Тичинкова нитка, пиляк, квітконіжка.
• Пелюстка, приймочка, стовпчик, зав’язь.
2. Гра «Біологічна математика».
Закінчити дію:
Пелюстки + чашолистики = … (подвійна оцвітина)
Зав’язь + приймочка + стовпчик = … (маточка)
Тичинкова нитка + пиляк = … (тичинка)
Одна особина: чоловічі квітки + жіночі квітки = … (однодомна рослина)
Різні особини: Тичинкові квітки + маточкові квітки = … (дводомні рослини)
Одна квітка: Тичинки + маточки = … (одностатеві)
3. Біологічна задача.
1. Весною на одних деревах верби утворюються жовті сережки, а на інших — зелені. З чим пов’язана ця відмінність?
(Верба — дводомна рослина. На одному дереві — жіночі квітки, на іншому — чоловічі.)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
«Цифрофий диктант»
Учням роздаються карти, на яких є питання по темі «Квітка» та ключові слова. Завдання: відповідь питання позначити відповідним номером ключового слова.
Питання:
1. Верхня розширена частина квітконіжки, в якій розташовані всі частини квітки (квітколоже).
2. Квітки, які мають тільки тичинки або тільки маточки (одностатеві).
3. Частина квітки, до складу якої входять тільки пелюстки (віночок).
4. Рослину, у яких чоловічі та жіночі квітки розташовані на різних рослинах (дводомні).
5. Частина тичинки, в якій формується пилок (пиляк).
6. Квітки, в яких знаходяться і маточки, і тичинки (двостатеві).
7. Вкорочений, видозмінений пагін, який пристосований для статевого розмноження рослин (квітка).
8. Видовжена, середня частина маточки (стовпчик).
9. Частина квітки, яка складається з тичинкової нитки і пиляка (тичинка).
10. Верхня частина маточки (приймочка).
11. Частина квітки, за допомогою якої вона кріпиться до пагону (квітконіжка).
12. Нижня частина маточки, в якій знаходяться насінні зачатки (зав’язь).
13. Частина квітки, яка складається з приймочки, стовпчика, зав’язі (маточка).
14. Частина квітки, яка складається з чашолистиків (чашечка).
15. Рослини, у яких чоловічі та жіночі квітки розташовані на одній рослині (однодомні).
Ключові слова:
1. Квітка
2. Квітконіжка
3. Квітколоже
4. Чашечка
5. Віночок
6. Маточка
7. Тичинка
8. Пиляк
9. Стовпчик
10. Приймочка
11. Зав’язь
12. Одностатеві
13. Двостатеві
14. Однодомні
15. Дводомні

Відповіді: 3, 12, 5, 15, 8, 13, 1, 9, 7, 10, 2, 11, 6, 4, 14.
ІV. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Вивчаючи рослинний організм ви вже впевнилися в тому, що рослина – це складний живий організм, так само, як тварина та людина. Для рослини, як і для всіх живих організмів притаманні такі ознаки: народження, живлення, дихання, ріст, розмноження. Вивчаючи будову рослинного організму ви крок за кроком розкривали світ, що вас оточує. І от сьогодні ми з вами дізнаємося про ще одну таємницю із життя рослин.
Учитель демонструє учням зображення троянди і конвалії.
— Подивіться уважно на ці рослини і скажіть, чим вони відрізняються одна від одної.
— Як ви гадаєте, чому у троянди одна квітка, а у конвалії багато дрібних квіток, які зібрані у групи?
— Яке це має значення в житті рослин?
. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель називає тему уроку, учні записують її в зошитах.
VІ. Вивчення нового матеріалу
1. Поняття про суцвіття. Типи суцвіть.
2. Біологічне значення суцвіть
Бесіда
Проблемне запитання:
— Яке біологічне значення суцвіть?
У ході бесіди з’ясовується значення суцвіть і складається опорний конспект,про будову суцвіть .
- прості ,складні суцвіття ( ок ,схеми суцвіть) Використання презентації
Біологічне значення суцвіть
 збільшується ймовірність запилення квіток;
 певні біологічні переваги має порядок розпускання квіток у суцвітті — пристосування до різних чинників запилення;
 тип суцвіття пов’язаний з певним типом супліддя і з пристосуванням до розповсюдження плодів і насіння.
Узагальнення і ситематизація знань .
1 Робота з підручником прочитати замалювати схеми простих та складних суцвіть та визначити ,які рослини мають такі суцвіття .
2. Вправа «Знайди пару»
3.Вправа « Озвуч схему»

IX. Підсумок уроку
Отже, на сьогоднішньому уроці ми з’ясували:
• Суцвіття – це пагони, що несуть на собі групу квіток, розташованих у певному порядку.
• За характером галуження головної осі й розміщення квіток розрізняють суцвіття прості та складні.
• До простих суцвіть належать китиця, зонтик, щиток, головка, сережка, кошик, колос, початок.
• До складних суцвіть належать: складний зонтик, волоть, складний колос, складний щиток.
VIІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати § 34, схеми «Типи суцвіть»,»
Скласти казку про квітку.

Автор: 

Токарська Лілія Валентинівна, вчитель біології ліцею "Білоцерківський колегім" Білоцеківської міської ради Київської області

Для отримання сертифікату Ви повинні поставити галку навпроти пункту "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".
Для внесення редагувань існує вкладка "Змінити".
Замовлення сертифіката (докладна інструкція): http://metodportal.com/node/2277

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі