Конспект заняття з малювання у ІІ молодшій групі на тему «Горішки для білочки»
Мета: продовжувати вчити малят зображувати предмети округлої форми; вчити правильно тримати пензлик трьома пальчиками біля металевого чобітка, набити фарбу на кінчик ворсу; закріпити вміння розрізняти і називати похідні кольори; розвивати мовлення, мислення, уяву, фантазію; виховувати, посидючість, естетичне сприйняття, бажання допомагати ближнім у скрутній ситуації.
Матеріал та обладнання: відеоапаратура, художнє слово, горіхи, аркуш паперу із зображенням білочки; гуаш, пензлики, стаканчики з водою, клейонки, підставка для пензлика; серветки.
Хід заняття
Діти сидять на стільчиках.
Вихователь: Малята до нас сьогодні завітала гостя. Хто ж вона? (Діти не знають). А хочете дізнатися хто вона? (Так). То ж послухайте віршик.
Білка
Хвіст трубою, спритні ніжки -
Плиг із гілки на сучок!
Носить білочка горішки
В золотий свій сундучок.
В неї очі, мов горішки,
Кожушинка хутряна,
Гострі вушка, наче ріжки,
У дуплі живе вона.
І міркує: а нехай-но
Ще побудуть тут мені!
Поки дні іще хороші,
Поки є іще тепло,
А як випадуть пороші,
Заберу їх у дупло.
«Буде холодно надворі,
Сніг посиплеться з дубів,
Буде в мене у коморі
Ціла в'язочка грибів!
Але білочці не спиться.
Дятел тукає: тук-тук!
Щоб не вкрала їх лисиця
Або хитрий бурундук.
Діти: Це білочка.
На екрані з’являється зображення білочки.
Бесіда про білочку:
Вихователь: Погляньте малята, яка вона, велика чи маленька? Якого кольору її хутро? Які у неї очки? Хвостик? Що любить їсти наша гостя?
Вихователь звертає увагу дітей на настрій білочки.
Вихователь: Малята погляньте, яка білочка засмучена. Треба запитати у неї, що трапилося, негоже щоб гості сумували.
Діти: Люба білочко, чому ти сумуєш? Чим ми можемо тобі допомогти?
Білочка: Малята, як же мені не сумувати? Весна ще не скоро. Чим я буду маляток-білчиняток годувати? Всю осінь я старанно працювала, готувала записи на зиму, але зла куниця викрала їх. Пропадуть тепер мої маляти від холоду та голоду. Отож і прийшла я до вас, малята, не гостювати, а допомоги шукати. Допоможіть мені врятувати моїх маляток, бідних білчиняток, врятувати. Будь ласка. (Білочка плаче).
Вихователь: Не плач білочко, ми зарадимо твоєму горю. Ось тільки де ми візьмемо горішків для білочки? Адже взимку вони не ростуть.
Дітки: Ми можемо намалювати горішки для білчиняток.
Вихователь: гарна ідея.
Розгляд горіха.
Вихователь: малята щоб добре виконати роботу, нам потрібно розглянути горішок. Погляньте, якої форми горішок? Якого він кольору? Візьміть його в ручки. Який він на дотик? (Твердий, гладенький). Давайте за допомогою горішка ми розімнемо ручки. (Діти виконують масаж кистей рук горішками). Тепер ми готові працювати.
Практичний показ та пояснення методики зображення.
Практична робота дітей, індивідуальна робота за потреби.
Підсумок: Гарні вийшли у вас горішки. Дякую вам малята, тепер я матиму чим прогодувати білчиняток до самої весни.
посібники