КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ НА : « ДРУЖНА СІМ'Я – ГАРНИЙ І Я.»
Мета: ознайомити з поняттям «український народ», закріпити знання паро родинні зв’язки; розширити знання про сім'ю; заохочувати використовувати у власному мовленні малі фольклорні форми; удосконалювати граматику правильність мови; формувати вміння дітей складати разом із вихователем невеликі розповіді про своїх рідних; активізувати словник (слова: лагідний, добрий, дужий, уважний,справедливий, щирий тощо); виховувати доброзичливість, взаємоповагу, почуття любові та поваги до рідних, викликати бажання уважно слухати й відтворювати зразки усної народної творчості.
Хід заняття.
1. Привітання.
2. Проблемна ситуація:
- Ой, а хто тут сумує, хто це заглядає до нас у віконечко? (сонечко).
Вихователь: Давайте покличемо його.
Сонечко, сонечко,
Загляни у віконечко.
Діти гуляють,
Тебе виглядають.
Вихователь. Подивіться на сонечко. Яке воно? (яскраве, тепле, лагідне, жовте…)
• Молодці, розвеселили сонечко. Воно знову до нас усміхається!
Рано – рано сонце встало,
Україну привітало,
Побажало всім добра,
Гарних діток привітало і навчало
Шанувати свою родину
І малювати Україну,
Бо вона у нас одна
І дорожчої нема.
Рухлива вправа
• Ось так сонечко привіталося з Україною, а тепер ми привітаємось з ним.
Діти: Рідна земле, матінка моя, (встають)
Сонечко привітне,(руки підносять до гори)
Співи солов'я, (руки показують до вікна)
Уклонімось низенько, рідна Україно (вклоняються)
За пісні, за духмяні квіти, (присідають)
Я тебе любити буду вічно!
Бесіда.
Вихователь:
– Тож що таке Батьківщина?
• Що ви знаєте про Україну?
• Як називаються люди, що живуть в Україні?
Вихователь. Батьківщина – це місце де ви народились й живете. І починається Батьківщина з рідної оселі, у якій живе ваша родина. Кожна сім'я – це частина українського народу. У кожного з вас є своя сім'я! І сьогодні ми з вами поговоримо про членів вашої родини.
Дидактична гра «Скажи лагідно».
Мама – матуся, мамуся, матінка, мамочка, мамулечка, ненька, матінка.
Вихователь. Діти, а хто поряд з мамою є найближчою людиною в сім'ї? (Батько).
• Хто ще є для вас найближчими, найдорожчими людьми?
(бабуся, дідусь, братики, сестрички).
Дидактична гра « Відгадай, хто це».
(вихователь називає ознаки, діти відгадують про кого йдеться).
Вихователь.
• Мудра, працьовита, ласкава, турботлива, добра, літня…(бабуся)
• Гарна, найрідніша, мила, лагідна, молода, …(мама).
• Сивий, розумний мудрий, ,хазяйновитий…(дідусь)
• Сильний, веселий,умний, дужий…(тато).
• Молодці, дітки!
Дидактична гра « Татові та мамині справи».
Перед дітьми стоять дві коробочки: червона – мамина, синя – татова. Діти кладуть фішки прослухавши запитання:
• Хто вам читає книжечки?
• Хто ходить на прогулянку?
• Хто грає з вами у футбол?
• Хто прибирає квартиру?
• Хто купує хліб, інші продукти?
• Хто зашиває одяг?
• Хто лагодить кран?
• Хто пере, прасує?
• Хто ремонтує меблі?
• Хто водить у цирк?
• Хто вкладає спати?
• Хто готує їжу?
• Хто вибиває килим?
III. Підсумок.
Вихователь. Діти,намагайтесь бути слухняними, вихованими,добрими, чуйними, турбуйтеся про свою родину, любіть свій рідній край, бережіть кожну вулицю, рослину,двір, хату, дерево,кущ,тварину, пташку,комашку.
В нас усіх одна країна – найрідніша нам усім!
То прекрасна Україна нашого народу дім!