Конспект заняття з економічного виховання
Тема: Гном – економ в гостях у малят
Мета: ознайомити дітей з економічними поняттями «зарплата», «гроші», «сімейний бюджет»; вчити зіставляти професії й необхідні засоби для праці людей цих професій; розширити уявлення дітей про те, що не все можна купити за гроші; розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати інтерес до занять з економіки.
Хід заняття
І. Вступна частина
-Малята, сьогодні такий чудовий ранок і до нас завітали гості. Давайте з вами привітаємось
Психогімнастика «Доброго ранку»
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, в небі пташки!
Доброго ранку, тобі і мені!
ІІ. Основна частина
Вихователь: -До нас на гостину прийде гале щоб дізнатися хто вам потрібно відгадати загадку
Невеликий він на зріст
Цей казковий дивний гість
У ранковий весняний час
Поспішає він до вас
Щоб загадку відгадати
Слід підказку пошукати
А підказки ці незвичайні.
Вихователь: -Ось у мене є такий чарівний мішечок, у в ньому є підказки, які вам допоможуть. Міша допоможи мені дістати першу підказку
(Дитина дістає зображення з чобітками)
-Ну що здогадалися чиї це чобітки?
-Тоді, нам потрібна ще одна підказка
-Маша, дістань з мішечку, ще одну підказку. А тепер здогадалися?
-Що ж будемо робити?
(Лунає стук у двері)
-Ой напевно це наш гість. Піду його зустріну.
(Вихователь заносить до групи гнома з кошиком)
-Хто ж цей незвичайний гість?
-Так, малята, це Гном- Економ
-І сьогодні, я вам розкажу цікаву історію про Гнома-Економа.
-Жив був у лісі гном економ. Він дуже багато працював і складав зароблені гроші у скарбничку - економив. На зароблені та зекономлені гроші він збудував у лісі свій магазин і тепер там працює продавцем. А його дружина працює лікарем, лікує лісових мешканців. За свою працю вони отримали … Ех забула як це називається. Ваші батьки теж ходять на роботу і отримують там?
Діти: - Зарплату.
Вихователь: Всі гроші зароблені в сімії, складають в «сімейний бюджет». Повторіть «сімейний бюджет»
-Діти, в ваших сімях є теж «сімейний бюджет» який складається із зароблених вашими батьками грошей.
-Які бувають гроші?
Як називаються паперові гроші? (Купюри)
-Як називаються залізні гроші? (Копійки)
-Малята, хочу вам сказати, що в різних країнах гроші називаються по- різному.
-Скажіть як називається наша країна?
-Правильно, якщо наша країна, Україна, то ми з вами хто? (Українці)
- Вірно, українські гроші називаються – гривнями.
(Діти повторюють хором та індивідуально)
-Діти, подивіться Гном – Економ прийшов не з пустими руками, що він приніс?
-Так кошик, а в цьому кошику є ось такі копійки, і на кожній копійці є завдання.
І якщо ми його виконаємо, забираємо собі копійку, так заробимо копійкою за копійкою і складемо з вами свій «сімейний бюджет» в ось таку скарбничкц, бо ми з вами тут як одна сім’я.
-Ну що приступимо до роботи?
-Отже перше завдання.
-Гном пропонує нам пограти в гру «Що можна купити за гроші»?
Я роздам вам ось такі кружечки, зеленого та червоного кольору. Буду називати вам слова, якщо, це можна купити за гроші. Ви піднімаєте – зелений кружечок, а якщо неможна, то червоний
Слова до гри: вітер, торт, повітря, небо, іграшку, печиво, веселку, ковбасу, цукерку, здоровя)
-Молодці все правильно відповіли, тому перша копійка відправляється в скарбничку.
Перш ніж розпочнемо далі виконувати завдання трішки відпочинемо
Фізхвилинка
Щось не хочеться сидіти
Треба трошки відпочити
Руки вгору, Руки вниз
Руки в боки й обернись.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть
Плигніть діти кілька раз
За роботу все гаразд.
-Отже сідайте, будемо виконувати наступне завдання.
-На цій копійці написано, що гроші потрібно вміти не тільки заробляти, а й економити. Тому ми зараз з вами назвемо, що потрібно робити, щоб бути економним. А допоможуть в нам в цьому ось такі картки.
Д/г «Щоб бути економним потрібно…»
-Щоб бути економним потрібно берегти воду.
-Щоб бути економним потрібно берегти світло
-Щоб бути економним потрібно берегти газ
-Щоб бути економним потрібно берегти іграшки
-Щоб бути економним потрібно берегти меблі
- Щоб бути економним потрібно берегти взуття
-Щоб бути економним потрібно берегти одяг.
-Молодці впорались із завданням, отже ще одну копійку покладемо в скарбничку.
-Наступне завдання, тут написано, що нам з вами потрібно назвати професії, а потім пограти в гру «Що кому потрібно для роботи
-Спочатку давайте назвемо професії.
-Я вам буду показувати зображення, а ви мені називати, що це за професія.
(Вихователь показує зображення і діти називають)
-Молодці, а тепер час пограти в гру, прошу сісти вас за столи.
-Ми з вами назвали професії, і кожна професія, потребує певних інструментів для роботи.
-У кожного є ось таке ігрове поле, і тут у куточку є професія, я зараз запитаю кожного, у кого яка професія, і ми разом назвемо що цій професії потрібно для роботи.
-Молодці, а тепер потрібно розкласти інструменти які потрібні для вашої професії.
-І перш ми розпочнемо роботу підготуємо наші пальчики
Пальчикова гімнастика «А я у гай ходила»
(Самостійна робота дітей)
-Вірно, гарно впорались, тепер, і цю копійку, кладемо у скарбничку.
-І тут залишилася, ще одна, де написано розповісти прислів’я про працю які ви знаєте.
«Труд – прикрашає життя»
«Під лежачий камінь, вода не тече»
«Як дбаєш, так і маєш»
«Хочеш їсти калачі не сиди на печі»
-Молодці, і ця копійка відправляється в скарбничку.
-Тепер, наша скарбничка має багато копійок, це і є наш з вами «сімейний бюджет», потім я піду в магазин і куплю вам печиво.
-Гном –Економ,дуже радий, що ви так багато знаєте, і йому час іти
(Виношу гнома – економа за двері)
ІІІ. Підсумок.
-Хто приходив?
-Що приніс із собою?
-Які завдання сподобались найбільше?