Конспект заняття з конструювання молодша група
Тема: «Вежа для кішечки»
Мета: Вчити будувати вежу з кубиків, накладати кубик на кубик. Розвивати дрібну моторику.
-Вчити утримувати увагу
-Актівізіровать пасивний і активний словник дітей (візьми, зроби, постав будинок, посади кішечку на будиночок, мяу-мяу)
-виховувати акуратність (вчити складати кубики в коробку). Ігрова мотивація: У гості кішечка прийшла
Матеріал: Кубики одного розміру на кожну дитину, іграшка - кішка.
Методичні прийоми: ігровий, показ, спільні дії, заохочення, художнє слово.
Хід заняття:
1. Мотивація
Сюрпризний момент. Стукіт у двері. Вихователь заглядає за двері. В гості прийшла кішечка і розповідає дітям історію, як вона пішла гуляти і заблукала, втратила свій будинок.
В.: Діти, мені дуже шкода кішечку, а вам?
Відповіді дітей: Так; шкода; дуже шкода.
В.: Як же нам бути? Допоможемо кішечці?
Д.: Так, допоможемо.
В.: Що б кішечка знайшла свій будинок, їй потрібно залізти дуже високо. Давайте побудуємо вежу.
.
2. Основна частина: На очах у малюків строю вежу в уповільненому темпі, коментуючи при цьому сої дії:
«Кубик на кубик, і ще кубик»
Читаю римування:
- Яскраві кубики я беру,
Вежу побудувати з них я можу.
В.: Вот какая вийшла висока вежа. Поставимо наверх вежі кішечку.
Читаю віршик: «Хто на вежі сидить,
І на нас з тобою дивиться?
Мяу мяу
Хто пищить,
Няв-няв говорить ».
Показ дій. Паралельна споруда.
Я будую, а діти мені наслідують.
Беру кубик пропоную дітям взяти такий же:
«У мене кубик і у вас кубик. Покладіть кубик на стіл. Візьміть ще кубик. Покладіть кубик на кубик ». Якщо у дитини не виходить, використовуйте міру допомоги «Рука в руці»
Кладу свою долоню на руку малюка, допомагаючи йому з вгорі обхопити кубик і поставити кубик туди, куди потрібно за завданням.
3. Заключна частина:
В .: Які високі і красиві вежі у діте. Ось які молодці! Кішечка з башточок обов'язково побачить свій будинок.
Обігрування будівель.
- А ми знаємо про тебе пісеньку Заспіваймо, хлопці, для кішечки?
Діти співають пісеньку:
«Сіренька кішечка, сіла на віконечко,
Хвостиком махала, діток чекала:
Де ж мої котенятка , сірі хлоп ятка .
Спати пора котенятка , сіреньким хлоп'ята.
Няв-няв-няв »
В .: Діти, кішечка говорить вам спасибі за допомогу. Побіжить вона до своїх кошенят .
До побачення, кішечка.
Діти прощаються з кішечкою.