Користувацький вхід

Любов творить чудеса (основи християнської етики, 3 клас)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Основи християнської етики 3 клас
Тема: «Любов творить чудеса».
Мета: з’ясувати сутність поняття «любов»; формувати уявлення про появу Божої та людської любові; ознайомити учнів із Божими Заповідями; розвивати навички виразного читання, творче мислення; виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми.
Обладнання: хмаринки зі словами любові до гри «Назви зайве», голуби із прислів’ями , сонечко із промінчиками, кросворд, «Читанка» з християнської етики, зошити.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до роботи.
- Доброго ранку – кожному зичу я.
- Доброго ранку всім – мовлю за звичаєм.
Ви всі усміхніться у відповідь, люди,
Бо добрі слова для кожного любі.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда.
- З яким настроєм прийшли на урок?
- Що ви зробили, коли прокинулися вранці, щоб день був удалим?
Учитель. Я зараз, пропоную вам діти пограти в гру «Найкращий телеведучий». Я вам роздам листочки, а ви прочитаєте зміст, так,що у всіх присутніх піднявся настрій, щоб прочитане читцями зігріло вас теплом.
Учні (по черзі, 2-3 хв. На підготовку)
1 учень. Сказав мудрець «Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина свята:
«людина починається з добра».
2 учень. Як прокинешся раненько
Тата поцілуй і неньку,
Посміхнися дідусю,
Привітай родину всю.
Ласка ласкою озветься,
Кожен радо посміхнеться.
День почнеться з доброти,
А посієш її ти.
3 учень. Усміхнімось всі навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям
І тоді обов’язково –
День для нас привітним буде!
День турботою почнеться,
Все довкола усміхнеться.
4 учень. Все із доброго чи злого –
Починається з малого:
Листя виросте з листочка,
З нитки витчеться сорочка,
Хліб – з маленької зернинки
Дощ – із чистої краплинки.
5 учень. Бути привітним, людям радіти,
Кажуть в народі: «Бажай добра!»
В радості й горі хліб розділити, -
Ціла наука для нас, дітвора!
Учитель. Оскільки в нас сьогодні сонячний настрій, то давайте знайдемо «хмаринки», що можуть зіпсувати нам день.
Учні обирають хмаринки
тепло бійка безладдя сумління
гнів заздрість гордість дружба
радість щедрість вдячність прощення
ласка наполегливість ніжність працьовитість
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Зараз ми проведемо гру «Так чи ні», яка з”ясує нам тему нашого уроку.
- Чи може людина зробити дощ?
- Чи може людина зробити книжку?
- Чи може людина зробити ліжко?
- Чи може людина зробити день?
- Чи може людина зробити м’яч?
- Чи може людина зробити живу пташку?
- Чи може людина зробити квітку?
Людина може зробити неживу квітку з паперу, намалювати її.
А хто вас називає квіточками? (Мама)
Бо вона любить вас, дітей. І ми всі є також дітьми Бога, і Бог любить всіх, які в цьому світі.
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
- Отож, діти, сьогодні ми говоритимемо про любов. Тема уроку сьогодні: «Любов творить чудеса». На уроці ми з’ясуємо, що таке любов, як вона проявляється у Бога, у людей, обговоримо дві основні Заповіді любові.
V. Новий матеріал
1. Гра «Сонячний промінчик».
- Прочитайте, що написано в сонечку. А на промінчиках напишіть, яким для вас є Бог: терплячий, вічний, добрий, лагідний, святий, щедрий, безгрішний, всемогутній, справедливий.
2. Робота із Заповідями.
Слово вчителя: Ісус Христос передав людям дві найважливіші Заповіді любові, що є основою християнської віри й моралі.
Перша Заповідь: «Люби Господа Бога всім серцем своїм, усією душею твоєю, усією силою твоєю і всіма мислями твоїми».
- А чи любите ви Бога?
- Отже , виявляється, що наша любов у думках, у ділах?
- Що це?
( Успішне навчання, добра поведінка, вживання ввічливих слів, молитва, віра у Бога, дружба з однокласниками і т.д.)
Друга Заповідь: «Люби ближнього твого, як самого себе».
- Чого вчить друга Заповідь?
- Якщо любимо друга, то ми його можемо скривдити, обманути?
- Як ви виявляєте любов до ближнього?
- Другу Заповідь ми зрозуміємо краще,коли прочитаємо оповідання «Любов творить чудеса».
3. Робота з підручником «Читанка» з християнської етики.(ст.92-95)
4. Бесіда за прочитаним.
- Що змусило Катрусю в недугу піти на вулицю?
- Яке почуття до мами керувало вчинками дівчаток?
- Чи можуть зробити черевики на високих підборах дівчинку дорослішою? А що може зробити?
- Який заголовок ви підібрали б до оповідання?
Фізкультхвилинка
«Скажи добре слово» . діти стають у коло, беруться за руки і натиском передають один одному слова ласки і добра.
VI. Закріплення вивченого.
1. Робота в групах. Гра «Знайди пару».
- Ми сьогодні говоримо про любов. Знаємо, що символом любові і миру є голуб. А до нас, як бачите прилетіли голуби із посланнями: потрібно знайти пару і продовжити прислів’я про любов та добро.
• Хто народ свій любить, …(той і світ весь любитиме);
• Шануй батька і неньку, …(буде тоді скрізь гарненько);
• Хто людям добра бажає, …( той і собі має);
• Усе добре пам’ятай, … (а зла уникай);
• Добрі слова лікують, …(а погані вбивають );
• Перед чемністю … (всі двері відчиняються);
• Любов схожа до кільця, …( ні початку, ні кінця);
• Гарна та хата, …(що добрими людьми багата);
• Шануй сам себе, …(шануватимуть люди і тебе);
• Чого собі не зичиш, …(і другому не жадай);
• Той , хто шанує свою матір, …(не образить чужої).
2. Кросворд

л
ю
б
о
в
Запитання до кросворда.
1. Яка риса характеру виявилась у дівчаток у ставленні до мами? (Турботливість)
2. Катруся хотіла взути черевики на підборах, щоб стати …(Дорослою).
3. Продовжте прислів’я: «Добро відплатиться…» (Добром).
4. Господь дав дві головні…(Заповіді) любові».
5. Ім`я хлопчика, який видужав завдяки квіточці та дівчинці (Вітя).
3Завдання учням: розфарбувати малюнок у зошитах на ст. 15 та виконати завдання на ст.16.
VII. Підсумок уроку.
- Як ви гадаєте, яке почуття у нашому житті є найголовнішим?
- Сьогодні на уроці ми розкрили лише маленьку частину теми « Любов творить чудеса», бо за кілька хвилин навчання неможливо дізнатися про всі чудеса, що відбувається завдяки любові.
Слова , які ви, діти, зараз почуєте, нехай будуть у вашому житті!
Господь людині дав гаряче серце
І вічну душу, сповнену любові,
Щоб та любов зростала, як деревце,
Щоб згодом світу дать плоди чудові.
Ми любимо матусеньку і тата,
Ми любимо усю свою родину,
Ми любим землю, щедру і багату,
Ми любимо безмежно Україну.
Любімо Богом даний білий світ
І бережім любові дивосвіт.

Автор: 

Боднар Олександра Митрофанівна
вчитель початкових класів та основ християнської етики
Перемозького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» Баришівської районної ради Київської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі