Користувацький вхід

українська мова в 3 класi

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Вiдсутнiсть м*якого знака(ь) після букв,що позначають твердi приголоснi звуки (закрiплення).
Мета. Учні повинні знати правопис слів з подвоєною приголосною, з буквосполученнями ЬО, ЙО, з м яким знаком після Ц, з твердими приголосними у кінці слів. Учні повинні вміти писати під диктовку, робити фонетичний розбір слів, підбирати антоніми, розгадувати ребуси.
Розвивати пам*ять, каліграфію, річ, увагу. Виховувати самостійність, повагу до народних символів України, любов до української мови.
Обладнання: картки-ребуси, квітка-кросворд, малюнки для розвитку мовлення, громзапис.
ХІД УРОКУ.
I.Організація учнів на початок уроку.
II.Актуалізація знань учнів.
-Дорогі діти, ви вже знаєте, що у кожного народу є свій національний костюм. До нього входять декілька речей. Назвати одну з них ми зможемо, коли розгадаємо кросворд.
КВІТКА-КРОСВОРД
1.Символ краси, неперервності життя, (верба)
2.Символ вічності. ( барвінок)
3.Старовинний оберег дому, (рушник )
4.Традиційний народний одяг, (сорочка )
5.Українська піня,назва квітки. ( чорнобривці)
6.Найсильніший духовний оберег. ( молитва )
7.Символ козання, краси, щастя. ( калина )
-Молодці! Прочитайте разом слово, яке сховалося в цьому соняшнику. (Віночок) Вірно! Сьогодні на уроці ми спробуємо з вами сплести наш віночок. Кожна квітка вказує на завдання.
1.Каліграфічна хвилинка.
Хх Жж хл жн хи жу іж хв Хліб посадили випікати у (піч)
-Чому слово піч пишеться без м’якого знаку?
2.Фонетичний розбір слова піч.
Звуки і букви навчись розрізняти - Глибоко будеш фонетику знати.
(Діти роблять фонетичний розбір слова )
3.Словникова робота.
Лінивому не розгадать ніколи,
Кмітливому на відповідь - хвилина.
(Дiти розгадують ребуси, записують вiдповiдь в зошит.)
сім*я вдень столяр колосся заєць

III.ФІЗХВИЛИНКА.
IV.Оголошення теми уроку.
-Сьогодні ми продовжуємо вивчати правопис слів з твердими приголосними на кінці слів.
1.Вибірковий диктант.
-Записати слова в три стовбчики.
Голуб, токар, лебідь, заєць, ніч, календар, хлопець, буквар, день, горобець, прапор, боєць, журавель.
Голуб лебідь заєць
токар день хлопець
ніч журавель горобець
буквар боєць
прапор
2.Розвиток мовлення.
За малюнками скласти речення і, коментуючи, записати їх.
3.Робота з підручником. Списування. ( впр. 124 )
-Як ви розумієте ці прислів?я?
4.Зоровий диктант. Лiнгвiстична гра.
-Підібрати антоніми.
Сльози (сміх), спека (холод), ворог (друг), день (ніч), погано (гарно).
V.Підсумок уроку.
-Молодці! Ви дуже добре працювали на уроці. А тепер подивіться, який ми з вами сплели віночок. А чого не достає в ньому? Вірно. А якого кольору повинні бути стрі¬чки?
VI.Домашнє завдання.

Автор: 

Сесiкова Вiкторiя Павлiвна, учитель початкових класiв, навчально-виховний комплекс №7

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі