Користувацький вхід

Конспект заняття з використанням ейдетики «Подорож до казкового лісу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект
заняття з використанням
ейдетики на тему:
«Подорож до казкового лісу»
Мета: розвивати у дітей мовленнєву компетентність (увагу, пам'ять, мислення), ейдетичні здібності. Закріпити знання про геометричні фігури, основні кольори, величини. Розвивати самостійність в утворенні звукових зв’язків з птахами. Закріплювати у дітей уявлення та розвивати мовлення за допомогою тактильних табличок. Вправляти дітей у диференціації предметів на дотик, продовжувати вчити правильно співвідносити кілька предметів з однією геометричною фігурою. Продовжувати вчити відгадувати загадки та овочі за запахом. Закріпити у словнику назви овочів. Розкривати творчий потенціал кожної дитини, збагачувати позитивний емоційний досвід.
Хід заняття

В приміщенні групи розміщені різні ялиночки, під ними дикі тварини (білочка, зайчик, їжачок, мишка).

Вихователь. Діти, доброго ранку. До нас сьогодні завітало багато гостей, тому, ми як доброзичливі господарі повинні що зробити? Правильно. Привітатися. Доброго ранку.
А зараз я пропоную Вам стати в коло і привітатися один з одним та сказати один одному комплімент. Почну я. Доброго ранку, Сергійко, який ти сьогодні охайний і т.д.
От ми і привіталися один з одним та сказали один одному приємний комплімент. А тепер послухайте уважно, що я вам розповім: коли я сьогодні йшла до дитячого садка, назустріч мені йшла дівчинка. Ми зустрілись і познайомились. Звати її Дівчинка Зима. Я їй розповіла, які ви в мене чемні, красиві, добрі. І вона передала мені ось цей лист. Я відкрию і прочитаю його. Можна? Дозволяєте? Дівчинка Зима запрошує нас до казкового лісу. Ви бажаєте вирушити в цю подорож? Але щоб потрапити туди, нам потрібно подолати перешкоди. Погляньте, ось лісова доріжка, але що з нею сталося? Злий чарівник зіпсував її. Поробив виямки. Нам потрібно її поремонтувати. Тому я пропоную, щоб кожен з вас взяв потрібну геометричну фігуру, назвав її і поклав на доріжку.
Діти називають геометричні фігури і кладуть на вирізані отвори на доріжці.

Вихователь. Якою гарною стала наша доріжка. Тепер ми можемо пройти по ній і рухатися далі. Ось ми і прийшли. Давайте сядемо ось тут на галявині і послухаємо лісову тишу.
Діти, ми – люди, можемо говорити людською мовою, у тварин своя мова. Вони розуміють одне одного завдяки своїй мові, а в птахів своя мова, це – їхній спів. Давайте заплющимо очі і послухаємо спів птахів та подумаємо і спробуємо здогадатись, про що говорять птахи.

Здалеку чути спів птахів, музика гучніша,спів голосніший. Діти висловлюють і обговорюють свої міркування.

Вихователь. Яку чудову подорож нам запропонувала Дівчинка Зима. Я пропоную вам погуляти лісом, знати різні цікавинки.
Діти підходять до столів на яких лежать тактильні картки, на одному столі відкрити, на другому столі накриті серветкою. Беруть в руки, обстежують їх. На картках наклеєні – хутро, палички; мушлі; гравій; нитки; крупи: гречка, рис, манка; краплі воску; тканина: фланель, оксамит, велюр; паролон, наждачна, мотузки і т.д.
Діти беруть в руки і обстежують їх. Вихователь опитує кожного з дітей: «Про що ти подумав, доторкнувшись до цієї картки?» (Наприклад – з хутряним покриттям. «Я подумала про зайчика, тому що він теж пухнастий».)

Вихователь. Діти, Зима перед вами поставила іще одне випробовування. На цьому столі лежать такі ж самі карточки, як у вас в руках. Я пропоную вам по одному підходити до столу і під серветкою знайти кожен свою картку.
В це час звучить спокійна музика.

Вихователь. Молодці, всі знайшли свою картку. А зараз погляньмо на нашу галявину уважно, діти, і запам’ятайте де яка тваринка сидить під якою ялинкою.
Гучна музика. Завірюха.

Вихователь. Ой, як холодно стаю, діти, всі до мене. Закриваємо личка, щоб не обморозитись.
В цей час вихователь міняє іграшки біля ялинок. Музика стихає.

Вихователь. Здається, стихла завірюха. Ой, гляньте, що ж вона нам наробила.
Діти повертаються, розглядають і розповідають, що змінилося. Ставлять тварин на попередні місця під свої ялинки.

Вихователь. Завірюха залишила нам портрети наших тварин, давайте розглянемо, на які геометричні фігури схожі ці тварини. Молодці, діти. Я теж так думаю, як ви.
Вихователь. Діти, а ви вмієте відгадувати загадки? Давайте сядемо на галявині, а я вам загадаю загадки.
Я кругленький хлопчик,
Як у мишки хвостик,
Червоненький я на вроду,
Хочу в борщик із городу. (Буряк)

Я сама сиджу в коморі,
А коса моя надворі. (Морква)

Той, хто їсть його, той знає -
Всіх мікробів він вбиває.
Овоч цей корисний дуже,
Та від нього сліз калюжа. (Цибуля)

Некрасива, шишкувата,
Та прийде на стіл вона,
скажуть весело малята:
«Ну й розсипчаста, смачна!» (Картопля)

Зелений він і довгий,
Засоленим він добрий,
Та добрий і сирий,
Скажи, хто це такий? (Огірок)

Вихователь. Діти, ви всі вмієте відгадувати загадки. Але ми не можемо сидіти, треба нас вставати та в ігри пограти. Тільки ця гра проводиться з зав’язаними очима. Хто згоден щоб йому зав’язали очі і хоче пограти в цю гру?

Гра «Духмяні овочі»
Вихователь дає дітям понюхати шматочки овочів – огірок, цибуля, картопля, часник, морква. Діти нюхають і відгадують овочі.

Вихователь. Молодці, відгадали всі овочі правильно. Після цієї гри вам напевно також захотілося їсти? Я думаю і тваринкам в нашому казковому лісі також захотілося їсти. Давайте спочатку ми з вами пригадаємо, що ж наші тваринки їдять?

Дидактична гра – пазл «Хто що їсть?»
Тепер подивимось хто ж що їсть?
Відповіді дітей: білочка – горішки, зайчик – моркву, їжачок – гриби, мишка – насіння, хом’ячок – зерно.

Вихователь. А ось на таці – корм для тварин. Ви повинні вибрати на тарілочки і пригостити тварин.
Діти з таці на блюдця вибирають корм для тварин і пригощають їх.

Вихователь. Тварини вдячні, діти, вам за пригощення. Але ж нам потрібно повертатись до дитячого садочку. Завірюха нашу доріжку замела, тому з тваринами ми будемо повертатись кольоровими доріжками. Наприклад: зайчик – жовтими прямокутниками, білочка – білими великими кругами, а маленька білочка – маленькими білими кругами. Цей їжачок – червоними квадратиками, а ось цей зеленими.
Всього 8 доріжок( по 5 геометричних фігур на кожну доріжку)

Вихователь. Ось ми і повернулись з вами до дитячого садку. Сподобалась вам подорож до казкового лісу? Мені теж сподобалась. Дякую всім.

Автор: 

Щиголь Галина Петрівна
вихователь-методист
дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Калинка» Броварської міської ради Київської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі