Користувацький вхід

Останні публікації

Заняття для дітей середньої групи на тему: « Мій родовід »

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття
для дітей середньої групи
на тему:
« Мій родовід »

Програмовий зміст:
Навчальні завдання: вчити дітей активно використовувати у мовленні поняття «сім’я», розповідати про власну родину, закріпити знання дітей про сім'ю,вміння називати членів своєї сім'ї, розкрити поняття «рід», «батьки», «сім'я», «право дітей на виховання в сім'ї».
Розвивальні завдання: розвивати вміння виражати свої почуття та емоції
Виховні завдання: виховувати у дітей інтерес до історії своєї сім'ї. виховувати дбайливе ставлення до членів сім'ї, викликати в дітей радість і гордість за те, що у них є сім'я.
Попередня робота: розглядання сімейних фотографій, читання художньої літератури.
Матеріали : ілюстрації дідуся , бабасі , мами, тата, кольорові ілюстрації із зображенням тварин та їх дитинчат: лисиця з лисенятами, зайчиха з зайчатами, вовчиця з вовченятами, ведмедиця з ведмежатами, собака зі песенятами, кішка з кошенятами.
Хід заняття.
Вихователь: Сьогодні ми познайомимося з правом дітей на виховання в сім'ї. Скажіть, кого називають родичами?
Діти: Тато, мама, дідусь, бабуся, брати, сестри - всі родичі.
Вихователь: Діти, рід-одна велика сім'я. Найшанованішим вважається старший за віком член сім'ї - бабуся, дідусь, або ж прабабуся, прадідусь. Як ви думаєте, чому?
Діти: Вони багато прожили. Мудрі.
Вихователь: Ми їх поважаємо за те, що вони дали життя нашим батькам.
Розкажіть про свою сім'ю. З кого вона складається? ( відповіді дітей).
Як про вас піклуються в сім'ї? Які почуття ви відчуваєте до своїх рідних?( відповіді дітей).
Вихователь виставляє стрижень від пірамідки, кільця лежать поруч.Викликає дитину, якиа складає пірамідку.Вихователь: Спробуймо уявити рід людський у вигляді кілець.
Саме велике кільце - це ваші прабабусі і прадідусі.
Наступне за розміром кільце - дідусь і бабуся.
Як ми назвемо таке кільце?
Діти: Мама і тато.
Вихователь: Залишилося найменше. Як ви думаєте кого воно означає?
Діти: дітей.
Вихователь: У нас вийшла пірамідка. Це наша сім'я.
Фізкультхвилинка.
Рівним колом один за одним
Ми йдемо за кроком крок.
Стій на місці, дружно разом
Робимо все так!
- А тепер послухайте ще одну загадку:
Хто не в жарт, а серйозно
Нас забити навчить цвях?
Хто навчить бути сміливим?
Впавши з висоти, не нити?
І коліно роздряпавши,
Не ревіти. Звичайно... (тато).
- Давайте поговоримо про тата. Хто хоче розповісти про тата?
Виставляється портрет тата на мольберт.
Запитання до дітей
Як звати твого тата?
Що він робить вдома?
Як допомагає мамі?
Розкажи ти про свого тата.
Запитати 2-3 дітей.
А як ви ставитесь до мами, тата, бабусі з дідусем, братиків та сестричок? Що ви робите разом?
- Мама і тато люблять вас, піклуються про вас. А як ви допомагаєте мамі і татові? (відповіді дітей).
- Мені сподобалося, як ви розповідали про свою сім'ю. Батьки піклуються про вас, а ви їм допомагаєте.
Д ⁄ г «Покличемо ласкаво»
Вихователь запитує дітей, як вони можуть ласкаво звернути¬ся до рідних.
Як звернемося до мами? (Вихователь допомагає дітям правильно сформувати слова у кличній формі: «Мамочко, матусенько, мамуню, матусю.»)
Як ласкаво звернемося до тата? (Таточку, татусю.) Як покличемо лагідно бабусю? (Бабусю, бабусенько.) Як звернемося лагідно до дідуся? (Дідусю, дідусенько.) Діти разом із вихователем вимовляють слова-назви родичів у кличній формі.
Вихователь. Як ставляться до тебе твої рідні? (Люблять, піклуються, доглядають, допомагають, жаліють, балують.)
Пальчикова гра «Сім'я».
Цей ось пальчик – мій дідусь
Цей ось пальчик - бабуся
Цей ось пальчик – мій татусь
Цей ось пальчик - матуся
Цей ось пальчик - я
Ось і вся моя сім'я!
Д⁄ г « Мами та дитинчата».
У вас всіх є мама. А як називають мам у тварин?
Гра проводиться з використанням ілюстрацій.
У зайчат мама - зайчиха
У лисенят - лисиця, лисиця
У вовченят - вовчиця
У ведмежат - ведмедиця
У щенят - собака
У кошенят - кішка.
- А тато у кошенят хто? (кіт).
- Ось вони!
Вихователь: Діти, скажіть, хто ви на землі?
Діти: Ми люди.
Багато людей живе на Земл
Вихователь
Я - чоловік в цій дружній родині,
Всі ми друзі на одній планеті,
Радісно нам від думки такої,
Ми ще діти - ростемо з кожним днем,
Всі осягаємо і всі усвідомлюємо,
А головне - наша планета одна,
І в мирі і дружбі повинна жити вона.
Підсумок
Діти , сьогодні ми з вами говорили про сім'ю. У всіх вас є тато, мама, які вас дуже люблять і бережуть, піклуються про вас. І ви теж допомагаєте своїм батькам. Мені сподобалося, як ви розповідали про свою сім'ю, відгадували загадки, грали.
Молодці!

Автор: 

Годзіневська Олена Іванівна,
вихователь ДНЗ №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі