Користувацький вхід

Останні публікації

Розробка уроку з математики для 2 класу «Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу. Конспекти уроків математики, 2 клас

Тема. Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: ознайомити учнів із розв’язанням задач складанням виразу, з одиницями вимірювання часу (година, хвилина); розвивати вміння записувати числа у вигляді розрядних доданків.

Обладнання: таблиці усних обчислень, схеми задач, модель годинника, малюнки, циферблатів годинників.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 329.
2) Другий учень називає цифри, якими позначені прямокутники, трикутники.

2. Усні обчислення
1) Обчислити скільки трикутників на малюнку.

2) Цікаві задачі.
Мар’янка влітку допомагала бабусі по господарству. 15 днів вона пасла гусей, 7 днів – годувала курей, а 4 дні – пасла гусей та годувала курей. Скільки днів дівчинка гостювала у бабусі?

Галинка має розрізні цифри-картки, серед яких 18 карток із цифрою 5. Їй потрібно скласти всі двоцифрові числа. Чи вистачить їй розрізних цифр 5?(робота з роздатковим матеріалом)

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язання задачі № 332
Діти уважно читають задачу, роздивляються малюнок. Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що хлопець упіймав 10 риб, а з 3 зварив вуху? (Скільки повісив сушити вранці.)
— Яку дію треба виконати? (Від 10 відняти 3)
— Скільки ще риб він повісив сушитися? (6)
— Скільки всього буде сушених риб? (7+ 8)
Цю задачу можна розв’язати за допомогою виразу.
(10 – 3) + 8

2. Розв’язання задачі № 331
Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.
Було — 90 к.
Витратив — 40 к. і 30 к.
Залишилось — ? к.
— Що треба знати щоб відповісти на головне запитання задачі? (Скільки було і скільки витратив)
— Можемо зразу дати відповідь на головне питання задачі? (Ні)
— Чому? (Не знаємо, скільки витратив)
— Як дізнатися, скільки витратив? (40 + 30)
— Можна тепер відповісти на головне запитання задачі?
— Як?
Після аналізу діти записують задачу самостійно.

3. Перевірка роботи
— Як записати розв’язання задачі за допомогою виразу? 90 – (40 + 30)
— Як розв’язати задачу іншим способом? 90 – 40 – 30, або 90 – 30 – 40

4. Розв’язання задачі № 338
Діти читають задачу і роздивляються малюнок. Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.
Було — 12 с.
Зварила — 3 с. і 4 с.
Залишилося — ? с.
Діти розв’язують задачу самостійно за допомогою виразу.

5. Перевірка роботи

6. Фізкультхвилинка (відеофрагмент)https://www.youtube.com/watch?v=EKyZqAlZ5Ic

III. Розвиток математичних умінь

1. Розгадування загадки
• Не п’є, не їсть, а ходить і б’є. (Годинник)
• Що іде, не рухаючись з місця? (Час)

2. Учитель демонструє годинник і пояснює, що година і хвилина одиниці — це вимірювання часу.
В 1 добі — 24 години.
В 1 годині — 60 хвилин.

3. Розв’язання задачі № 337
Учитель заповнює таблицю.

117

— Що сказано про деталі, які став виготовляти верстат-автомат після вдосконалення?
— Що це означає?
— Яку дію виконаємо спочатку?
— Про що дізналися?
— Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? Чому? Якою дією?

3. Самостійна робота
Виконання завдання № 333.
Діти роздивляються перший приклад і виконують наступні приклади за зразком.

4. Перевірка роботи

5. Усне обчислення прикладів № 334

6. Самостійне виконання завдання № 335

7. Взаємоперевірка

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

Автор: 

Федорова Ірина Валентинівна
вчитель початкових класів
Криворізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №123

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі