Мета: познайомити дітей з назвами грошових одиниць, розвивати інтерес пізнавати економіку, формувати економічний кругозір, виховувати етичні та ділові ознаки (працелюбність, розрахунок, чесність, щирість тощо); повторити вже відомі правила поводження в автобусі та в магазині; продовжувати вчити виконувати ролі відповідно до сюжету, використовуючи певні атрибути; розвивати творчу уяву; виховувати культуру мовного спілкування.
Хід заняття
(Чути звук )
Вихователь.
Що це може бути?
Нам надійшов лист. Не звичайний, а електронний.
Вихователь. А хто нам прислав цього листа і що тут написано ми зараз довідаємося. Презентація № 1
Діти, цей лист від Зайчика. Він запрошує нас на свій день народження. Підемо?
А що нам потрібно зробити, щоб привітати Зайчика?
Що дарують на день народження?
Де купують подарунки? Те, що купується і продається, називається товаром.
То що таке товар?
Це продукти харчування,меблі, й іграшки, і книги.
Що є товаром в наших магазинах?
А яким має бути товар в магазині?
За що купують подарунки?
Ось погляньте, у мене в руках українські гроші.
(Показує збільшені зображення гривень різного номіналу: одну, дві, п'ять.) Хто знає, як вони називаються? Правильно, у нас в Україні гроші називають гривнями.
Але гроші не завжди мали такий вигляд.
Презентація № 2
Давайте розглянемо гроші. (Діти розглядають зразки)
Якого вони кольору?
Що на них зображено?
Чим відрізняються один від одного?
За ці гроші ми з вами зможемо купити подарунки для Зайчика.
(Вихователь роздає дітям іграшкові гроші вартістю в одну гривню. Зауважує, що крамниця знаходиться далеко від дитячого садка, пропонує малятам назвати вид транспорту, на якому вони будуть туди їхати).
Лічилкою обирають водія.
Презентація № 3 Гра «Правила поведінки у транспорті»:
-купити квиток у контролера і сісти на вільне місце
-розмовляти тихо, спокійно, щоб не заважати іншим пассажирам
-не розмовляти з водієм під час руху
-поступатися місцем людям похилого віку,інвалідам
-не виставляти руку у відчинене вікно
-не псувати сидіння.
(Діти сідають в автобус)
Сучасні гроші не лише паперові, є й монети. Тому пропоную вам придбати квиток у контролера за копійку. Яка цифра зображена на ній? Так це 5 копійок. Лічилкою обираємо контролера, купуємо квитки.
Вихователь.
Щоб нам було весело їхати, пограймо в гру «Що можна купити за гроші?».Презентація № 4
Приїхали!
Зупинка «Крамниця».
Пригадайте правила поведінки в крамниці.
Продавець.(дитина).
Добрий день,заходьте, будь ласка. Вибирайте собі те, що вам подобається.
Може вам щось запропонувати?
Вихователь.
Бачите, діти,який великий вибір товарів у крамниці. На кожному з них позначена ціна. Хто не знає,що обрати, зверніться до продавця.
(Діти обирають подарунок для Зайчика,стаютьу чергу, за допомогою вихователя купують товар,відраховуючи гривні за ціною товару.
Подякувавши продавцеві сідають в автобус).
Вихователь.
Ось і наша зупинка «Дитячий садок».
Давайте подивимось які гарні подарунки ви купили Зайчику на день народження!Що ми з вами купили? Коли ці іграшки знаходилися в крамниці, як вони називалися? Так, вони були товаром. Нехай тепер кожен розкаже та покаже, що він купив.
Мовна гра «Яку іграшку придбали у магазині?»
Вихователь.Я також купила подарунок нашому імениннику, це повітряна кулька. І зараз ми всі разом йдемо вітати Зайчика з днем народження.