СКЛАДАННЯ Й ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ
Мета: повторити склад чисел; учити учнів складати й обчислювати приклади на додавання за малюнками; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Добрий день діти! А до якого ми з вами приготувались уроку.
Чи всі готові?
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
• Шість метеликів літають
і на квіточки сідають.
Прилетів іще один,
сів на квіточку і він.
Полічімо швидше всіх —
цих метеликів прудких. (7)
• По дорозі їжак біг,
ніс п’ять яблук на пиріг.
Одне яблуко упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (4)
• Киця й котик залюбки
Випікали пиріжки,
Киця з тіста три зліпила.
Котик з снігу тільки два.
Скільки всіх, малеча мила,
Пиріжків вони з’їдять? (3)
2. Усна лічба
— Полічіть від 1 до 10; від 10 до 1; від 3 до 9; від 10 до 2; від 4 до 8.
3. Повторення складу чисел 8 і 9
4. Робота за числовим променем
На дошці записані два приклади на додавання.
6 + 4 =
2 + 5 =
Діти знаходять відповіді на своїх числових променях і називають їх.
— Назвіть перший доданок, другий доданок. Чому дорівнює сума?
5. Самостійна робота
Для самостійної роботи дітям пропонують диференційовані завдання.
1) Розв'язування прикладів.
2) Розв'язування нерівностей.
5 + 2 * 7
4 + 1 * 5
3 – 2 * 2
2 – 2 * 0
Фізкультхвилинка
БІЛОЧКИ
Раз. два! Пострибали!
Три, чотири! Назад стали.
Лапки вліво, лапки вправо
Лапки вгору підняли.
Всі тихесенько присіли,
Потім знову підвелись.
І кружились, веселились,
Усміхнулись,
Й за науку знов взялись.
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 48)
Завдання 1
— Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі? Скільки олівців біля пеналу?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
— Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Завдання 2
— Розгляньте малюнки. Прочитайте приклади.
— Який приклад до якого малюнка підходить? Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Завдання 3
— Розгляньте ланцюжок, який побудував Плюс Плюсович. Складіть і розв’яжіть приклади.
2. Складання, читання й записування рівностей на додавання за предметними малюнками на дошці
3. Весела лічба
За те, що я пас на галяві зозульок,
Отримав я кілька повітряних кульок.
Найкращу я другу відніс,
А дві загубив, як тікав я від кіз.
Три кульки віддав в подарунок вужу,
Чотири сховав, а де — не скажу.
То скільки отримав я кульок
За те, що попас на галяві зозульок?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми писали?
— Ми рахували?
— Ми веселі задачі розв’язували?
М.В. Богданович