ТЕМА: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня. Написання цифр.
МЕТА: Ознайомити зі складом числа 7, вправляти у написанні прикладів на додавання, закріплювати знання назв днів тижня, формувати навики усних обчислень, розвивати мислення, виховувати культуру письма, інтерес до математики.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОБЛАДНАННЯ: лічильний матеріал, предметні малюнки, конверти з геометричними фігурами для роботи в парах, таблиця складу числа 7.
ХІД УРОКУ
І Організація класу
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте у цей час
Гостей посмішкою й миром.
ІІ Контроль, корекція і закріплення знань.
1 Відгадування загадки.
Всю ніч літає,
Мишей добуває.
А стане світло,
Повертається в дупло.
- А як називають сову мешканці лісової школи?
- Чому її називають мудрою?
- Мудра Сова принесла завдання, з якими успішно справилися учні лісової школи. Спробуємо і ми виконати їх.
2 Впізнайте цифру.
Цифра ця як кочерга
І стирчить її нога.
3 Де ми зустрічаємо в житті цифру 7?
У музиці:
Нот існує тільки сім.
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
Ми їх вивчили усі
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
На небі після дощу:
Сім веселих кожен знає
Кольорів веселка має.
У казках:
«Білосніжка та сім гномів», «Казка про мертву царівну і семеро богатирів», «Вовк і семеро козенят», «Семеро із одного стручка».
Днів тижня теж сім.
4 Усна лічба ( кількісна і порядкова).
Розбешкетувалися козенята із казки і розкидали по класу картки з цифрами. Давайте наведемо лад у числовому ряду.
Назвіть сусідів числа 4; назвіть число, попереднє до 3, назвіть число наступне 6; хто стоїть третім, хто стоїть 7.
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми повторимо утворення цифри 7, повторимо назви днів тижня, закріпимо склад числа 7, будемо складати і розв`язувати приклади на додавання.
ІІІ Робота над матеріалом уроку.
1) Повторення назв днів тижня.
Пограємо у гру «Впіймай слово – назву днів тижня».
В понеділок наша киця
Витягла води з криниці,
У вівторок мила, прала,
Все почистила, прибрала,
В середу в лісок ходила,
Дров додому наносила.
У четвер ходила киця
По продукти до крамниці.
В п`ятницю пиріг пекла.
До святкового стола.
У суботу рано встала,
Бо гостей вона приймала.
А в неділю трудівниця
Спочивала, як годиться.
- Скільки днів у тижні?
- У який день киця відпочивала?
Назвемо їх по порядку.
2) Фізкультхвилинка.
3) Робота з підручником
Завдання №1
Метелики , голубки чудові
Симпатичні, різнокольорові.
Художник їх намалював,
Щоб учень їх порахував.
- Скільки метеликів, а голубків?
- Що можемо сказати?
- Який вираз можна скласти?
Завдання №2
Попрацюймо колективно
І уважно і активно.
Пояснити на які два числа можна розкласти цифру 7?
4) Складання таблиці числа 7.
Мудра Сова просить правильно розселити учнів лісової школи у будиночок №7.
5) Робота в зошитах.
а) Хвилинка каліграфії.
- З яких елементів складається цифра 6, а цифра 7?
б) Розв`язування прикладів «ланцюжком»
в) Самостійна робота. ( Склад числа 7).
IV Розвиток і закріплення математичних знань.
1) Робота з геометричним матеріалом.
- Впізнайте геометричні фігури.
У нього всього є по три:
Три сторони і три кути,
Вершин у нього також три,
Як не крути, як не верти.
( трикутник)
Ось вам загадка не проста
Не маю жодного кута,
Фігура геометрична,
Така гарненька, симпатична.
На сонце дуже схожа я.
Самі назвіть моє ім`я.
( круг)
Чотири маю сторони
Не всі однакові вони,
Прямих кутів чотири маю,
Як мене звати не згадаю.
( прямокутник)
2) Робота в парах.
Складіть геометричні фігури із частин, які лежать у конвертах на ваших партах.
V Підсумок уроку
Зробимо останній крок
Підсумуємо урок.
- Що повторили на уроці?
- Що вивчили нове?