Математика 2 клас
Урок № ____33______
Дата_____________
ТЕМА. Квадрат. Обчислення периметра квадрата. Розпізнавання геометричних фігур.
Розв’язування задач і виразів.
МЕТА: ознайомити з істотними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата;
сприяти розвитку вмінь розпізнавати геометричні фігури; продовжити
формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування
задач; розви¬вати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати,
аналізувати, робити висновки;виховувати акуратність під час письма;любов до
тварин,бажання берегти природу
ОБЛАДНАННЯ: план уроку, геометричний матеріал, мікрофон, таблиця.
ТИП УРОКУ: вивчення нової теми
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
— Погляньте на план уроку, у нас сьо¬годні багато цікавих завдань.
План уроку
1. Усний рахунок
2. Хвилинка каліграфії
3. Гра « Відгадайка»
4. Нова тема
5. « Мікрофон»
6. Фізкультхвилинка
7. Робота з підручником
8. Підсумок уроку.
10. Домашнє завдання
1.Усний рахунок.(На дошці парні геометричні фігури, в яких записані приклади)
- Які геометричні фігури ви бачите?(Круги,п’ятикутники,прямокутники(чотирикутники)).
- Розв’язати приклади в геометричних фігурах.
16 + 12 13 - 8 7 + 9 23 - 13 9 + 4 15 + 10
22 - 12 8 + 5 17 - 9 6 + 9 45 - 40 14 - 8
2. Повторення вивченого
- Що таке периметр?
- Знайдіть периметр трикутника сторони якого дорівнюють 2см, 3см, 4 см
(Р = 2 + 3 + 4 = 9см)
3. Хвилинка каліграфії
- Яка зараз пора року?
- Які осінні місяці ви знаєте?
- Якими цифрами в календарі позначають ці місяці?
- Ці цифра і будуть нам каліграфічною хвилинкою.
- Запишіть їх в порядку зростання.
9 10 11 9 10 11 9 10 11 9 10 11
- Найкращі цифри, які вам сподобалися обведіть олівцем.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся що таке квадрат, і як знайти його периметр.
1. Вивчення нового матеріалу.
А) Гра « Відгадайка»
- Назвіть геометричні фігури, які розташовані на дошці.
- Як їх можна назвати одним словом ( многокутники).
2. Завдання № 259 ( усно)
- Знайдіть прямокутники в яких всі сторони рівні.
ВИСНОВОК: Прямокутник у якого всі сторони рівні називається квадратом.
2. Істотні ознаки квадрата.
У квадрата чотири сторони чотири кути, чотири вершини.
- Чим відрізняється прямокутник від квадрата?
У квадрата всі сторони рівні, а у прямокутника рівні лише протилежні сторони.
3. Знаходження периметра квадрата.
ВИСНОВОК: Щоб знайти периметр квадрата потрібно всі його сторони додати.
Р = а + а + а + а
4. Інтерактивна гра « Мікрофон»
- Яку геометричну фігуру називають квадратом? ( У якої всі сторони рівні)
- Чим прямокутник відрізняється від квадрата? ( У прямокутника рівні лише протилежні сторони, а у квадрата – всі.)
- Як знайти периметр квадрата? (Додати всі його сторони)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Робота з підручником.
А) завдання № 260 ( побудова)
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
1. Гра « Істинне – хибне»
- Визначити які твердження істинні – які хибні.
Будь – який квадрат – це прямокутник. ( так).
Будь – який прямокутник – це квадрат ( ні).
Будь – який чотирикутник – це – багатокутник ( так).
Будь – який багатокутник – це чотирикутник( ні).
2. Розвиток математичних знань
А) Завдання № 261 ( Гра « Ланцюжок»)
- Згадати правило додавання і віднімання двоцифрових чисел.
3. Робота над задачами.
А) Завдання № 262 ( фронтально)
V. Підсумок уроку
- навчилися сьогодні на уроці?
- знайти периметр квадрата?
VI. Д/З с. 45 №№ 263, 264