Мета: продовжувати знайомити дітей з життям тварин, формувати уявлення про пристосування їжачка до природних умов існування, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вчити самостійно оцінювати поведінку героїв під час перегляду театру, поглиблювати знання про нетрадиційні методи малювання ( малювання пальчиком , зім’ятим папером ,штампування овочами), розвивати творчі здібності ,уяву фантазію,виховувати турботливе ставлення до тварин,та бажання піклуватися про них.
Хід заняття.</strong></div>
I Організація дітей
У рядочок всі ставайте
Гостям посмішку передавайте
На сусіда подивіться та ласкаво посміхніться
Діти сьогодні я запрошую вас відправитися до осінього лісу.
II Основна частина
Ось і осінь наступила, вона в калюжках ніжки промочила.
Вітерець дмухнув, з гілочки листочок здув
він літав , він кружляв , та на землю тихо впав.
Якщо підем залисточком то потрапим до лісочку.
Порівненькій по доріжці покрокують наші ніжки
По камінчиках стрибають , через листочки переступають .
В ямку бух - присіли.
Ось ми і в лісочку.
- Яка пора року в лісі? (Осінь в лісі).
- Чому?
- Одягся ліс в золоте вбрання, багато грибів та ягід ховається під осінними листочками. Тварини готуються до зими , складають запаси в комори. Люди йдуть до лісу за грибами , ягодами та горіхами.
Сюрпризний момент
Подивіться , хто нас зустрічає в лісі
Дивна тваринка , кругла мовклубок,
Голки стирчать , спробуй узять?
( їжачок)
- Який їжачок?( колючий).
- Де живе їжачок?(в лісі, в кублі)
- А , що ви про нього знаєте?
У дубовім гаї листячко збирає
Він хатиночку пухку мостить з нього у ярку
А зима настане , в ній він спати стане.
Ще збирає він гриби, груші, яблука, сливки
І на спині у ярок носить сірий їжачок
В хатці все складає , листям накриває
їжачкові не страшна завірюха навісна
Бо не звик лінитись , вміє він трудитись
-А хочете почути для кого голки в їжачка?
Зараз їжачок вам розповість
Казка про їжачка та лисичку
Вихователь: Ти скажи нам їжачок
Чи багато в тебе колючок?
І куди ти поспішаєш і чому нас не чекає
Вихователь:
Біжить їжачок далі, а на гілочці сидить руда білочка.
Білочка: Маю я руденьку шубу.
Стрибаю із сосни на дуба.
Хвіст у мене , як мітла .
А сама на зріст мала..
-Ти куди їжачок квапиться ?
їжачок : В лісі яблучко знайшов
До діточок своїх пішов._
Білочка: - Покладу в твій кошик я горішки
І гриби , і шишки.
- Віднеси гостинця діткам ,
-Передай привіт від тітки
Вихователь:!жачок подякував турботливу білочку та побіг далі. Біжить, а поруч
з малинником чує тріщать кущі, хтось в них сидить:
Чому в малині тріск іде?
Це ведмедик клишоногий
По малину йде.
Ведмедик: Покладу в твій кошик ягідки малини
Хай смакує дітвора : на здоров’я їм й добра
їжачок: Дякую ведмедику.
Вихователь: Побіг їжачок далі, а тут назустріч ...
Хитра лисичка по лісу гуляє,
В кошик до їжачка вона заглядає.
Лисичка: Бачу повний кошик гостинців:
І горішки тут й малинка.
Мабудь кошик заберу і додому понесу.
А ось там наїмся вволю...
Вихователь : Хотіла лисичка кошика забрати, хотіла з колючок яблучко зірвати,
а їжачок згорнувся в клубочок та показав лисичці свої гострі колючки. Лисичка лапку вколока.
Лисичка : Ай-ай-ай!!!
Вихователь : Кинула кошик, та побігла що було сили.
- Що сталося з лисичкою?
- Чому, вона вколола лапку?
-Зрозуміла лисичка, що не треба чужі гостинці брати , треба самій працювати.
Не всім звірям до вподоби добрий їжачок , його в лапи взяти не можна!!!
Своїми голочками , він захищається від ворогів.
- Підемо з їжачком подивимося на маленьких їжаченят.
Фізхвилинка.
Йшов по лісу їжачок , в нього з голок кожушок
Ніс багато грушечок , аж болів йому бочок.
1,2,3,4,5-зупинився спочивать.
Піклувався їжачок про маленьких діточок:
Чарівних , непосидючих дуже милих не колючих
_- Чи схожі маленькі їжаченята на свою маму ?
_ - Чого них не має?
-Що з ними може статися ?
-Як ми можемо їм допомогти малюкам?
-Давайте перехитримо лисичку та домалюємо їжаченятам справжні голочки. А потім їх пригостимо .
Осінь фарби готувала ,змішувала ,чаклувала
Овочі ,плоди збирала
У тарілочки порозкладала ,
щоб ми ними малювали
Малювати ми сьогодні будемо голочки - зім’ятим папером .а пригощення штампами з овочів.
Аналіз зразка
Назвіть частини тіла в їжачка.
Якої форми носик та очі?
Якого кольору?
Що їжачок натикає на голочки?
Чим можна намалювати очі?
А голочки?
Пригощення?
Гімнастика для пальців
Їхав лісом їжачок
Віз голчастий піджачок
Сироїжки він зривав
їв та пісеньку співав
Аналіз дитячихробіт
Скоро їжачки будуть спати до весни
Допоможем їжачкам листочки позбирати
Та постіль до зими приготувати.
Гра - імітація «їжачки»
Підсумок заняття
- Де ми з вами подорожували ?
- Кому допомагали?
Автор:
Корнюшенко Людмила Костянтинівна, вихователь НВК "ДНЗ-ЗОШ Іст. №2" м. Первомайськ Миколаївська область