Користувацький вхід

Урок № 21: Механізоване відділення. Озброєння та бойові можливості механізованого відділення.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ПЛАН-КОНСПЕКТ
ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
З УЧНЯМИ 11 КЛАСІВ

РОЗДІЛ: Тактична підготовка

Урок № 21: Механізоване відділення. Озброєння та бойові можливості механізованого відділення.

Мета:
- Сформувати знання про організаційну структуру механізованого відділення та його озброєння (вогневі засоби), розповісти про бойові можливості механізованого відділення;
- ознайомити учнів з основними типами вогневих засобів сучасного механізованого відділення;
- сприяти вихованню організованості та морально-вольових якостей учнів
Навчальні питання:
1. Механізоване відділення, як первинний тактичний підрозділ;
2. Вогневі засоби механізованого відділення;
3. Бойові можливості механізованого відділення;
Учні мають знати:
- Поняття про організаційну структуру механізованого відділення; озброєння сучасного механізованого відділення, поняття про вогневу міць, маневреність та ударну силу механізованого відділення.
Учні повинні вміти:
- Розрізняти посади організаційної структури механізованого відділення, розбиратися в основних вогневих засобах механізованого відділення
Учні повинні засвоїти терміни і поняття:
- Механізоване відділення, вогневі одиниці, що стоять на озброєння механізованого відділення, вогнева міць, маневреність, ударна сила механізованого відділення
Місце заняття: кабінет Захисту Вітчизни.
Час: 45 хвилин.
Метод проведення уроку: розповідь, бесіда, словесно-практичний.
Обладнання і література:
Бака М.М. «Захист Вітчизни», підручник для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, К.: Вежа, 2006 р.
Пашко К.О. «Захист Вітчизни, 11 клас», Т.: Астон, 2011 р.
Міжпредметні зв’язки: історія.

Структура уроку
І. Організаційний момент – 10 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів – 10 хв.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності – 1 хв.
IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
V. Закріплення нових знань та умінь учнів – 2 хв.
VI. Підсумок уроку – 1 хв.
VII. Домашнє завдання – 1 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент – 10 хв.
1. Вишикувати учнів в одну шеренгу за зростом, зробити перекличку за списком.
2. Перевірка зовнішнього стройового вигляду учнів, усунення помилок.
3. Здача рапорту командиром відділення вчителю Захисту Вітчизни,
4. Виконання основних стройових команд: «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно», «В дві шеренги шикуйсь»…
5. Повідомлення теми, мети та порядку вивчення навчального матеріалу.

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів – 10 хв.
Питання для перевірки:
- З якою метою розподіляють солдатів в бою на бойові групи?
- Розкажіть товаришеві про завдання, прийоми і способи дій солдата на полі бою в складі бойової групи;
- Який розподіл обов’язків між військовослужбовцями та як організовується їх взаємодія у бойовій групі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності – 1 хв.
Перше тактичне об’єднання солдатів для спільних дій називається механізованим відділенням. Його завдання – мобільно і ефективно боротися з особовим складом противника, його броньованими цілями, проводити розвідку, пересуватися з однією одиницею техніки та оберігати її.

IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
1.Механізоване відділення. Як первинний тактичний підрозділ.
Відділення – це первинний тактичний підрозділ на чолі з сержантом. У сухопутних військах зазвичай входить до складу взводу , 2-4 відділення складають взвод.
Механізоване відділення може бути на бойових машинах піхоти (БМП) , бронетранспортерах (БТР) або на автомобілях різних марок та модифікацій.

Організація та озброєння механізованого відділення на БТР
№ Посада Умовне позначення Озброєння Кількість
1 Командир відділення К Автомат АК 1
2. Навідник Н Автомат АК 1
3. Механік-водій МВ Автомат АК 1
4. Старший стрілець СС Автомат АК 1
5. Стрілець С Автомат АК 1
6. Кулеметник Кл Кулемет РПК 1
7. Стрілець-гранатометник СТ Гранатомет РПГ 1
8. Помічник гранатометника ПГ Автомат АК 1
9. Снайпер СН Снайперська гвинтівка СВД 1

Організація та озброєння механізованого відділення на БМП
№ Посада Звання Озброєння Кількість осіб
1 Командир відділення Сержант Автомат АК-74 1
2. Гранатометник рядовий РПГ-7, ПМ 1
3. Помічник гранатометника рядовий Автомат АК 1
4. Кулеметник рядовий РПК-74 1
5. Старший Стрілець єфрейтор Автомат АК 1
6. Стрілки рядовий Автомат АК-74 3
7. Механік-водій рядовий ПМ 1
8. Нвідник-оператор рядовий ПМ 1
9. Снайпер рядовий Снайперська гвинтівка СВД 1

2. Вогневі засоби механізованого відділення.
 Бронетранспортер БТР-80 – чотирьохосна, восьмиколісна машина з усіма ведучими колесами, здатна пересуватися за танками, долати окопи, траншеї, водні перешкоди, яка призначена для застосування у механізованих підрозділах сухопутних військ. Обладнаний 10 посадочними місцями для розміщення відділення. У башті БТР встановлено: кулемет КПВТ калібру 14,5 мм і кулемет ПКТ калібру 7,62 мм;
 Пускова установка протитанкових керованих ракет ПТКР «Фагот»: дальність стрільби – 2500 м, скорострільність – 3 постріли за хвилину, бронепробивність – 460 мм.
 Автоматична 30-мм гармата 2А72 конструкції Шипунова та Грязєва призначена для знищення живої сили, легко броньованої техніки і повітряних низько летючих цілей;
 Кулемет КПВТ (крупнокаліберний кулемет Владімірова танковий)
 Переносний зенітний комплекс 9К38 «Ігла» призначений для безпосереднього прикриття наземних військ, знищення повітряних цілей на відстанях 0,5-5,2 км і на висотах до 3,5 км.
 Кулемет Калашникова танковий (ПКТ)
 Ручний кулемет Калашникова (РПК-74М)
 Снайперська гвинтівка Драгунова (СВД)
 Автомат Калашникова АК-74
 40-мм гранатомет ГП-25 (під ствольний);
 Граната ВОГ-25П для під ствольного гранатомета;
 Автоматичний пістолет Стєчкіна (АПС);
 Пістолет Макарова (ПМ).
3.Бойові можливості механізованого відділення.
А) Вогнева міць відділення складається, як правило, з вогневих можливостей БМП, БТР, протитанкових засобів, засобів ППО, і всіх видів стрілецької зброї. Вогнева міць підрозділу виражається зазвичай сумарним обсягом вогневих задач, які можуть бути виконані відпущеною кількістю боєприпасів штатними засобами згідно з чинними нормативами. До показників вогневої моці належать6 математичне очікування кількості знищених ціле противника та ступінь їх ураження.
Б) Меневреність – властивість механізованого відділення, що характеризує ступінь його рухливості і здатність швидко здійснювати пересування за певний час, а також розгортання та маневр у ході бойових дій. В обороні, крім того, маневреність характеризує здатність підрозділів організовано та швидко займати оборону; переміщати в короткі терміни елементи бойового порядку на будь-який із загрозливих напрямків.
В) Ударна сила механізованого відділення виявляється в його здатності наносити потужні удари по противнику з поєднанням вогню і руху в зазначеному напрямку. Ударна сила характеризується щільністю сил і засобів на всьому фронті наступу і кількістю БТР, БМП, протитанкових та інших засобів на 1км фронту наступу. Ударна сила підрозділу залежить від його вогневих і маневрених можливостей, від фронту наступу і місця в бойовому порядку, а також від ефективності захисту підрозділів від засобів масового ураження противника та інших вогневих засобів.

V. Закріплення нових знань та умінь учнів – 7 хв.
- Дайте визначення поняття «механізоване відділення»;
- Охарактеризуйте вогневі засоби механізованого відділення;
- Проаналізуйте і зіставте бойові можливості БТР-80 та БМП-2;
- Охарактеризуйте бойові можливості сучасного механізованого відділення;

VІ. Підсумок уроку – 1 хв.
1. Нагадую тему уроку, ступень досягнення поставлених цілей;
2. Звертаю увагу учнів на записи в зошиті по даній темі;
3. Бесіда про практичне значення та можливе застосування знань даної теми в повсякденному житті.

VІІ. Домашнє завдання – 1 хв.
Опрацювати матеріал підручника Пашко К.О. «Захист Вітчизни», вміщений на сторінках 64-72, дати відповіді на запитання (ст. 72)

Автор: 

Водоп’ян Микола Володимирович

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі