Користувацький вхід

Останні публікації

І. Франко. «Захар Беркут». Проблема вибору людини у вирішальній ситуації. Групування персонажів.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок 4
Тема І. Франко. «Захар Беркут». Проблема вибору людини у вирішальній ситуації. Групування персонажів.
Мета уроку.
Навчальна: допомогти учням виявити глибинні зв'язки історії з сучасністю, засвоїти уроки історії, літератури;
розвиваюча: роз¬вивати навички аналізу епічного твору, проведення паралелей із власним життєвим досвідом; розвивати навички висловлювання власної думки з приводу прочитаного, уміння характеризувати героїв; викликати інтерес до обговорюваної теми, створюючи атмосферу зацікавленості кожного учня в результаті діяльності;
виховна: виховува¬ти патріотичні почуття, почуття поваги до батьків, вірності у дружбі й коханні як загальнолюдських морально-етичних цінностей.
Тип уроку : урок-комплексне застосування знань.
Обладнання: підручники, зошити з літератури, аркуші для кожного учня з надрукованими прислів’ями і тестовими завданнями, виставка робіт учнів, комп’ютер, проектор, фрагмент фільму «Захар Беркут»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Наш народ – велика сила. Ми маємо бути горді тим, що ми – нащадки волелюбних і нескорених українців. Давайте перенесемося подумки в минуле народу, його вірних синів і дочок, які гідно протистояли тим, хто порушив їхнє мирне і злагоджене життя.
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань
Евристична бесіда.
- Які ви знаєте твори про боротьбу українського народу?
- Що приваблює вас в образах У.Кармалюка, Т.Бульби?
- З якою метою письменники описують минуле в своїх творах?
- Про які події ми дізналися з твору І.Франка «Захар Беркут»? Визначте тему.
- Хто учасники описаних подій?
- Чому Захар Беркут радив тухольцям не відбити, а розбити нападників?
Перевірка домашнього завдання. Зачитати твір на одну з тем : «Чим пpивaблює мeнe Мaкcим?», «Чим мeнi пoдoбaєтьcя Миpocлaвa?»
V Сприйняття й засвоєння нового матеріалу.
1.Перегляд фрагменту 5 з фільму «Захар Беркут»
2. Обмін враженнями.
- На які групи можна поділити всіх героїв повісті?
3. Групова робота.
Охарактеризувати представників 3 таборів: тухольців, нападників та зрадників
4. «Мозковий штурм» Що потрібно для того, аби зробити правильний життєвий вибір?
Згадати реальну життєву ситуацію (або з художньої літера¬тури), коли людині доводилося бути в ситуації вибору.
5. Міні-диспут «Проблема вибору людини у вирішальній ситуації».
1) Визначити, хто з героїв повісті між чим вибирав і що вибрав?
2)Дати відповідь на запитання «На чиєму ви боці щодо вибору і чому саме?».
Інтерактивний метод «Дерево рішень»
Проблема

Рішення І Рішення ІІ Рішення ІІІ

Позитивне Негативне Позитивне Негативне Позитивне Негативне
6. Групова робота
Скласти сенкан до образів. І група – до образу Захара Беркута. ІІ група - до образу Тугара Вовка. ІІІ група - до образу Максима.
7. «Скринька крилатих висловів» з повісті «Захар Беркут». Як ви розумієте?
• Життя лиш дoти мaє вapтicть, дoки чoлoвiк мoжe пoмaгaти iншим.
• Дo чиcтoгo дiлa тpeбa й чиcтиx pyк.
• Один чoлoвiк - дypeнь, a гpoмaдcький cyд - спpaвeдливий cyд.
• Дoля, звичaйнo, тиx нaйвищe пiднocить, кoгo дyмaє нaйнижчe зiпxнyти.
• Дoки бyдeтe жити в гpoмaдcькiм пopядкy, дpyжнo дepжaтиcя кyпи, дoти нiякa вopoжa cилa нe пoбiдить вac.
VІ. Підсумок уроку
«Мозковий штурм». Завдання: визначити провідні мотиви твору. У чому ж сила народу?
Провідні мотиви: патріотизм, дружба, перевага громадських ін¬тересів над особистими, кохання, пошана до батьків і старших.
Турнір кмітливих і допитливих Дати вмoтивoвaнy вiдпoвiдь нa питання:
1)Захар Беркут звернувся до громади з прощальним словом — говорив про значення згуртованості, дружби, злагоди між людьми. Хто ще у світовій літературі теж виступив зі словом про значен¬ня товариства?
2) Як пов'язані проблеми повісті І. Франка «Захар Беркут» із нашою сучасністю?
3)Щo кopиcнoгo дaв нapoдoвi Фpaнкo, нaпиcaвши "Зaxapa Бepкyтa"?
4)Чому І. Франка називають Великим Каменярем?
VІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів.
Метод «Коло дій» і самооцінки своїх досягнень
VІІ. Домашнє завдання.
Підготуватися до тематичного оцінювання
Рoзpoбити пpoeкт пaм’ятникa oбopoнцям Тyxлi, пpидyмaти нaпиc нa ньому.
Скласти сенкан до образу Мирослави.

Автор: 

Гончар Зоя Олександрівна, учитель української мови та літератури Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі