Мета: вдосконалювати лічбу в межах десяти; продовжувати вчити дітей розв’язувати задачі за допомогою малюнків; рахувати предмети і вибирати правильну цифру. Повторити склад чисел, сусіди чисел. Розвивати логічне мислення, творчу уяву, зосередженість.удосконалювати навички складати математичні пазли. Виховувати самостійність, інтерес до математики, вміння працювати у колективі.
Обладнання: Цифри, дидактичні ігри «Сусіди числа», «Склад числа», «Порахуй предмети», «Сніговик і зайчики»; малюнки до задач,сніжинки з завданнями, математичні пазли,прищепки,камінчики Марблс, м’яч.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Діти з вихователем утворюють коло і промовляють слова:
Наше коло – це сім’я.
Друзі – ти і ми і я.
Повернись сусіду зліва,
Повернись сусіду справа.
Ми одна сім’я – ти і я.
Загадка
Білокоса, білолиця, рукавом махає.
Сріблом все вкриває. (Зима)
Діти, як ви гадаєте, хто у нашій групі побував і залишив ось ці сніжиночки ? (Міркування дітей). Так це зима залишила нам сніжинки. Скажіть будь ласка зима яка? (морозна, холодна, білосніжна, чарівна, красива) А як називаються зимові місяці? (відповіді дітей)
2. Основна частина.
Зима трішки хоче погратися з вами. Вона залишила чарівні сніжинки, з цікавими завданнями.
Але спочатку проведемо розминку.
Дидактична гра «Весела лічба».
Діти передають м’яч і рахують у прямому порядку.
Вихователь. Ось м’яч зупинивсь на мить,
Рахунок у зворотньому напрямку біжить.
Перше завдання від Зими – «Математичні пазли».
Молодці, діти, а тепер граємо в гру «Покажи цифрою». Я ставлю запитання, а відповідь ви показуєте цифрою.
Скільки кольорів у світлофора?(3)
Скільки днів тижня? (7)
Скільки кутів має квадрат?(4)
Скільки місяців має кожна пора року?(3)
Скільки всього пір року?(4)
Скільки кольорів у веселки? (7)
Наступне завдання від Зими – гра «Сусіди числа». Діти, Зима дмухнула і циферки порозліталися, давайте допоможимо знайти подружок сусідок. (Діти виконують завдання).
На наступній сніжинці Зима написала: «Прийшов час погратися з моїми кришталевими каміннями. Але спочатку доторкніться до них чи вони не холодні. Д/г «Склад числа»( з камінчиками)
Щось малеча зажурилась ,мабуть трішечки втомились. Відпочиньмо ,дітвора, розім’ятися пора.
Фізкультхвилинка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми
Грудень каже : « Пострибай!»
Січень просить : «Присідай!»
Встали – сіли, встали – сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Ще одне завдання від Зими – Д/г « Порахуй предмети» (з прищіпками)
Дидактична гра «Сніговик і зайчики».
Останнє завдання, яке треба виконати, це показати свої вміння розв’язувати задачі .
3. Підсумок заняття.
Ось ми пограли в усі ігри,які підготувала для нас Зима. Вам сподобалося?
Яке завдання вам сподобалося найбільше?
Чим саме ми займалися на занятті?
(Гостинці від Зими)