Користувацький вхід

Добро починається з тебе

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0


Заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи


Вміст заняття:
(Опис, який побачать діти перед початком заняття)
Тема: «Добро починається з тебе»
Мета: Формувати навички граматично правильного мовлення. Розвивати монологічне, діалогічне та пояснювальне мовлення, логічне мислення, вчити висловлювати власну думку. Удосконалювати вміння добирати слова з протилежним значенням – антоніми, римовані слова. Вправляти в умінні слухати текст та давати відповіді на запитання, використовуючи картинки – підказки.
Допомагати дітям усвідомити значення добра як життєвого вибору; формувати моральні чесноти: добропорядність, почуття милосердя; вчити дітей правильно оцінювати свої вчинки і вчинки своїх товаришів.
Виховувати людяність, доброзичливість, порядність.
Обладнання: магнітна дошка, оповідання В.Сухомлинського «Якби я мав килим – літак» та картинки – підказки до оповідання, мнемодоріжки для розучування народних прислів’їв, картки для обговорення життєвих ситуацій, чарівна квітка, силуети Феї та Чарівника, презентація «Добро починається з тебе».

Хід заняття

1. Організаційна частина.

Станьте діти всі рівненько
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
2.Повідомлення теми. Психологічне налаштування.
Вихователь: - Сьогодні я хочу присвятити наше заняття Добру. Ми будемо вчитися відчувати добро.
- Якою людина повинна бути у своєму житті ?
Діти: доброю, веселою, працьовитою, скромною, ввічливою, правдивою, дружньою…
Вихователь: - Закрийте оченята і відчуйте в собі тепло, доброту. Потріть долоньки одна об одну, щоб відчути ще більше тепло. Подаруйте щирe посмішку один одному. Вона поведе вас дорогою добра і мудрих вчинків.
- Як ви гадаєте, яка з людських чеснот найбільше цінується в люди - ні? (доброта).
Добро починається з вас!
(Презентація «Добро починається з тебе»).
Вихователь: - Сьогодні до нас завітала добра Фея. Вона дуже хотіла познайомитися з такими гарними, чемними і добрими малюками, як ви. І прийшла не з пустими руками, а принесла вам у подарунок чарівну квітку, яка може здійснювати бажання. Але злий Чарівник схотів завадити їй і зачарував квітку. Він щосили дмухнув на неї і всі пелюстки розлетілися.
Дуже засмутилася Фея. Але ми можемо їй допомогти. Щоб повернути пелюстки квіточці, потрібно виконати завдання Чарівника.
Так ми зможемо допомогти добру перемогти зло.

3.Гра «Добрі та погані вчинки».
Обговорення життєвих ситуацій, зображених на малюнках (складання розповіді за схемою).

4.Складання вірша «Яким треба бути в житті» (останнє слово кожного рядка ви добиратимете в риму самостійно).
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє … (віконце).
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям … (дарували).
Й де б ми в світі не були,
Щоб завжди любов … (несли).
Щастя, радість і тепло,
Щоб чудово всім … (було).
В світ прийшли ми: я і ти -
Для любові й … (доброти)!
Будь привітним і прихильним,
Добрим, лагідним і … (сильним)!
Вчися правдою прожити,
Теплим словом вмій … (зігріти),
Вчись завжди допомагати
І людині … (співчувати).
І старайся так прожити,
Щоб, як сонечко … (світити)!
І в душі завжди нести
Теплий промінь … (доброти).


5. Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Якби я мав килим – літак».

Вихователь: - Ось послухайте таку історію.
Далеко-далеко за морем, серед високих гір, росте дивовижна квітка. Розцвітає вона ранньої весни і цвіте усе літо до пізньої осені. Має ця квітка предивну властивість: вона очищує повітря.
Хто дихає повітрям біля цієї квітки, той ніколи не хворіє.
Якби я мав килим-літак, полетів би за море, опустився у горах, знайшов би дивовижну квітку. Я б зібрав би її насіння і привіз би додому. Роздав би усім людям по насінинці, щоб в усіх виросла чудодійна квітка, щоб не було жодної хворої людини, щоб люди жили довго – довго і не хворіли. Моя бабуся часто хворіє. Я повів би її до чудодійної квітки.
Вона б подихала цілющим повітрям і вилікувалася б назавжди.
Вихователь: - За допомогою картинок-підказок дайте відповіді на запитання:
- Де росте дивовижна квітка? (Далеко – далеко за морем, серед високих гір)
- Коли вона розцвітає? (Ранньої весни)
- Яку властивість має ця квітка? (Очищує повітря. Хто дихає цим повітрям, ніколи не хворіє)
- На чому хлопчик хотів полетіти по квітку? (На килимі – літаку)
- Що хлопчик хотів зробити? (Зібрати насіння і роздати його людям)
- Для чого він хотів це зробити? (Щоб у кожного виросла ця квітка і люди не хворіли)
- Хто у хлопчика часто хворіє? (Бабуся)
- Що він мріяв зробити? (Вилікувати бабусю)
- Який був хлопчик?

6. Фізхвилинка.
Нахилилися вперед ,
Нахилилися назад.
Повернулись вправо, вліво,
Щоб нічого не боліло.
До товариша всміхнулись,
Всі присіли і роззулись.

(Масаж ступнів ніг на «Доріжці здоров’я» ).

Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров’я вона плюс-
Намотай собі на вус.
Ручки, ніжки розминаємо
Про здоров’я своє дбаємо.
Доріжками мандруємо,
Ніжки масажуємо.
Здоров’я- це сила,
Здоров’я- це клас.
Хай буде здоров’я
У вас і у нас.

7. Впізнай народну мудрість.
(За допомогою мнемодоріжок пригадати народні прислів’я)
- Жалить, як кропива, а колеться, як їжак.
- Як напився, то до криниці спиною повернувся.
- Що посієш, те й пожнеш.
- Умієш говорити, навчись і слухати.
- Не плюй у криницю, пригодиться води напиться.
- Тихий, як мурашка, а жалить, як оса.
- Гадюка як не вкусить, то засичить.
- Діти батька не учать.
- Мовчить, як води в рот набрав.

8. Гра «Скажи навпаки».
Образив – захистив;
Відібрав – поділився;
Посварилися – помирилися;
Штовхнув – підтримав;
Накричав – заспокоїв;
Нахмурився – посміхнувся.

9. Виправ правила для вихованих людей.
- Чемний хлопчик смикає дівчаток за коси.
- Добрі діти не поступаються місцем старшим.
- Виховані діти сміття кидають під ноги.
- Чемні діти не діляться іграшками з друзями.
- Виховані діти ніколи не вітаються.
- Добрі діти завжди ображають менших.
- Чемні діти ніколи не допомагають старшим.
- Виховані діти ніколи не дякують.

10. Вправа « Чарівна торбинка »
Діти отримують шматочки чорного паперу, які символізують погані якості людини. Папір зминають у кульку, по черзі називаючи погані якості. Всі кульки складають у чарівну торбинку , щоб назавжди позбутися них.

11. Декламування віршів.
Вихователь: - Ми з вами вивчили вірш до нашого заняття. Давайте його пригадаємо.

Людина починається з добра,
Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити.
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ добро творити.
Людина починається з добра,
Із світла, що серця переповняє.
Ця істина, як світ, така стара,
А й досі на добро нас надихає.
Любов Забашта

Вихователь: - Ось, діти, подивіться! Ми зібрали всі пелюстки нашої квітки. Але це ж чарівна квітка. Вона теж хоче за ваше добро віддячити вам добром. І перед тим, як прикріпити пелюстку ви можете загадати бажання.

Автор: 

Пономаренко Світлана Анатоліївна (вихователь ЗДО №21 "Малятко" Білоцерківської міської ради Київської області)

Джерело: 

Василь Сухомлинський. "Шматок хліба"- добірка оповідань та казок для дітей. Якби я мав килим - літак. https://mala.storinka.org/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C-%D1%81%D1%83%D1%8...
Любов Забашта. Людина починається з добра. https://md-eksperiment.org/post/20200212-lyubov-zabashta-lyudina-pochinayetsya-z...

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі