Користувацький вхід

Заняття з малювання та ознайомлення з природним довкіллям для дітей раннього віку. Тема: «Осіння загадка»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з малювання та ознайомлення з природним довкіллям
для дітей раннього віку.
Тема: «Осіння загадка»
Мета: ознайомити дітей з листочками, що летять за вітром, вчити помічати розмаїття барв, звуків природи і радіти їм. Формувати позитивне сприйняття навколишнього світу, інтерес до отримання зображення в процесі використання нетрадиційного способу малювання тичком (гігієнічними паличками) , продовжувати ознайомлення з фарбами жовтого, червоного кольорів, розвивати дрібну моторику рук, спонукати до елементарних творчих проявів і власного самовираження. Виховувати інтерес до яскравих, гарних явищ природи.
Матеріали та інструменти : іграшка- їжачок, кошик з листочками жовтого та червоного кольору, осінній вінок з листя і квітів, аркуш паперу формат А-5 із зображенням стовбура дерева, фарби жовтого, червоного кольорів, гігієнічні палички, серветки, аудіозапис музики П.Чайковського «Пори року. Осінь».
Попередня робота: спостереження на прогулянці за осінніми деревами . Д/гра «Збираємо букетики із листя». Ознайомлення із віршиками і пісеньками про осінь.

Хід заняття.
Організаційний момент – створення позитивного настрою
В.- (збирає дітей біля себе, звертає увагу на сонечко за вікном )
- Малята, подивіться який сьогодні чудовий день! Яскраво світить сонечко, дерева вбралися в різнокольорові листочки. Вітерець тихенько гойдає їх і наспівує пісеньку.
(вихователь вмикає аудіозапис твору П. Чайковського «Пори року. Осінь» і читає вірш)
Осінній клен.
Знов золоті листочки клена
Летять на землю і на мене.
Такі тендітні та сумні,
Летять, кружляючи крилато,
І мов сліди качиних лапок
Лягають тихо на землі.
(А.Костецький)
В. – Малята, як ви думаєте хто зробив дерева такими гарними, розфарбував листочки?
- Так, це осінь. Розкажіть , яка вона – осінь? (красива ,сумна, холодна ,дощова , різнокольорова, барвиста, казкова, золота)
Мотивація діяльності
В.- (Вихователь звертає увагу дітей на їжачка з кошиком)
- Подивіться хто до нас прийшов! Привітаймося з їжачком. (Діти вітаються). Їжачок прийшов до нас із лісу щось нам приніс у кошику, а від кого, не каже. А ми самі здогадаємось, хто нам кошик передав, зараз подивимось що там є. (вихователь дістає осінній віночок). Малята, як ви думаєте, що це?(віночок) Так це віночок? А чий це віночок, може їжака ? (ні це осінній віночок тому що листочки різнокольорові) Здогадались хто до нас їжачка прислав? Так це осінь. Подивимось що там ще є .(Вихователь дістає із кошика листочки) Які гарні листочки – пограймо у гру із ними. (вихователь одягає віночок а діти беруть у кожну ручку по листочку) Я буду Осінь а ви мої листочки.( діти разом з вихователем під аудіозапис твору П Чайковського «Пори року. Осінь» виконують психогімнастику :
Жовта осінь тут ходила,
Різне листя розгубила.
(діти ходять за вихователем і махають листочками)
Листячко кленове , різнокольорове.
(піднімають руки з листочками вгору)
Ми листочки позбирали,
З ними весело пограли.
(діти бігають врозтіч з листочками, в кінці складають їх у кошик разом з віночком)
В.- Малята , а у кошику ще щось є. (Вихователь дістає аркуші паперу із зображенням дерева без листочків) Подивіться, які сумні дерева, чому вони засумували? (на них немає листочків) Давайте одягнемо дерева в гарне осіннє вбрання. А допоможуть нам у цьому фарби й гігієнічні палички.
Образотворча діяльність.
(діти сідають за столи з підготовленим матеріалом, вихователь пояснює і показує)
В.- Малювати гігієнічною паличкою дуже просто. Візьміть паличку в руку, занурите у фарбу жовтого або червоного кольору, прикладіть паличку до паперу – ось і вийшов відбиток – листочок. (далі діти самостійно ставлять відбитки гігієнічними паличками)
Перегляд та обговорення дитячих робіт.
В. – Молодці , діти. Дерева стали веселими у такому гарному вбрані.( вихователь вивішує дитячі роботи на мольберт і пропонує дітям помилуватись) Осені сподобаються ваші роботи, складемо їх у кошик , а їжачок віднесе.(діти складають малюнки в кошик, їжачок дякує, прощається і йде) За вашу чудову роботу Осінь приготувала вам частування.
(Діти пригощаються яблучками. Заняття закінчується)

Автор: 

Крапивницька Світлана Павлівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі