Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття з навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття
з навчання грамоти
для дітей старшого дошкільного віку
розробила вихователь Мітєрєва Я.О.,
ЗДО № 30 «Краплинка»,
м. Первомайськ, Миколаївської обл.
Тема: Подарунок тітоньки Сови.
Мета: виявити вміння старших дошкільників розрізняти і називати голосні, тверді і м'які приголосні звуки, визначати кількість звуків в слові, проводити звуковий аналіз трьох-чотирьох фонемних слів; ділити слова на склади. Вправляти вихованців в умінні складати речення за сюжетними картинками та записувати схему. Ввести в активний словник дітей слова «алфавіт». Розвивати фонематичний слух, пам'ять, логічне мислення, вміння висловлювати свою точку зору, інтонаційну виразність. Виховувати інтерес до заняття, бажання читати, пізнавати нове. Сприяти вихованню у дітей організованості, цілеспрямованості.
Хід заняття
Мотивація до навчальної діяльності дітей:
Вихователь: Діти! До нас прийшла посилка! Написано: «Від тітоньки Сови»! Давайте її відкриємо і дізнаємося, що там всередині.
(Діти і вихователь відкривають посилку, дістають звідти будиночок і лист)
«Дорогі діти, старшої А групи садочку Краплинка!
Пише вам тітонька сова! До мене дійшли відомості, що ви дуже допитливі хлопці та дівчата і любите займатися. Я надіслала для вас подарунок. Але будиночок чарівний, він замкнений на п’ять замків. Відгадайте мої завдання Прикладіть ключі до замків і будиночок відкриється! Правда, є ще один секрет! Але про це ви дізнаєтеся пізніше. Бажаю успіху
Тітонька сова»
Вихователь: Ось це так! Ну, що, цікаво дізнатися, що знаходиться в скриньці? Будемо вирішувати завдання ? Але спочатку, діти, давайте згадаємо правила правильної вимови (Діти читають хором)
правила правильної вимови та поведінки під час занять
Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова.
Будем всі ми розмовляти,
Звуки чітко вимовляти,
Голосно та вміло,
Щоб усі нас розуміли.
Давайте з вами згадаємо:
– З чого складається наша мова (з речення)
– З чого складаються речення (з слів)
– З чого складаються слова (з складів)
– З чого складаються склади (з букв)
Вихователь: А ключ-то непростий! На ньому завдання. Ось про який секрет говорилося в листі тітоньки сови! Впораємося з цим завданням - один замок відкриємо!
Перший ключ
Дидактична вправа « Назви звуки»
Вихователь показує дітям предметні картинки, пропонує назвати слово, яке зображено на картинці і назвати звуки, з яких воно складається
На приклад:сонце - «с» -«о» -«н» -«ц» -«е» ; хмара - «х» -«м» -«а» -«р» -«а»; дерева - «д» -«е» -«р» -«е» -«в» -«а» .
Після того, як дитина називає звуки, з яких складається слово, потрібно ці звуки порахувати.
Другий ключ
Вихователь: Помічники тітоньки сови принесли для вас картку із зображенням квітки. Відгадайте, якої
Запалали в чистім полі,
Наче галстуки червоні.
То палає в полі так
Польовий червоний… (Мак)
- Якщо ви уважно слухали загадку, пригадайте, де росте квітка мак? ( в полі)
- Як можна назвати іншим словом місце , де живуть квіти? ( дім)
- Що потрібно квітам, щоб вони добре росли? ( вода, світло)
- Малята, виберіть собі картинку, яка вам подобається і виконайте звуковий аналіз( слів мак, вода, дім, поле)
Самостійна робота вихованців з індивідуальними картками за столами.
Вихователь: Молодці, справилися із завданням. Ось вам ще один ключ!
(Вихователь «вставляє» ключ в замок)
Вихователь: Ось ще одна загадка від тітоньки сови:
Руки на пояс ставимо всі
Будем стрибати, мов горобці,
Щоб доріжку подолати,
Треба через предмети стрибати.
До акваріума діти йдуть перестрибуючи через предмети
Третій ключ
Вихователь: Ми з вами знаємо, що всі слова можна розділити на склади.
(Діти ділять слова склади за допомогою двох прийомів: за допомогою руки, підставленої до підборіддя, кроком, плескаючи у долоні). (картинки)
Ма- ма, сон-це, де-ре-во, ліс, та-то, дід, ба-бу-ся, две-рі, дів-чин-ка, хлоп-чик, від-ро, мак,
Вихователь: Молодці, справилися з третім завданням. Ось, тримайте ключик! У нас уже три замки відкриті! Важко? Втомилися? Ви дуже старалися! Давайте тепер відпочинемо. Пригадайте, хто і в якій казці теж шукав ключик, тільки не простий, а золотий?
Діти: Буратіно! У казці «Золотий ключик».
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся, - потягування
Раз нагнувся, два нагнувся, - нахили тулуба
Руки в сторони розвів. - руки в сторони
Мабуть, ключик загубив.
Щоб той ключик відшукати,
Всім навшпиньках треба встати - піднімаються навшпиньках
І тихенько посідати. - сідають на місця.
Вихователь: Ось і четверте завдання з четвертим ключем. Тітонька сова приготувала малюнки потрібно речення скласти слова порахувати та схеми речення записати.
(Діти справляються із завданням, «відкривають» ключем четвертий замок.)
Вихователь: А п'ятий ключ будемо шукати ось де:
Діти під деревом знаходять смужки з текстом пронумеровані завдання: по черзі прочитати.
(Після виконання завдання діти отримують п’ятий ключ, «вставляють» в замок. Будиночок відкривається.)
Вихователь: Хлопці та дівчата, подивіться, що тут лежить!
Діти: Це сюрприз - печиво з літерами. Воно має назву «Алфавіт». В мові всі букви мають одну назву – це алфавіт.
Вихователь: Діти, скажіть, вам сподобалося сьогодні виконувати завдання від тітоньки Сови? Що найбільше сподобалося? З виконанням якого завдання у вас виникли труднощі?
- Ви всі молодці! З вашою допомогою можна відкривати будь-які замки
Використані джерела:
https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-mak-na-ukrayinskiy-movi/ ( загадка)
http://www.miymalyuk.com.ua/igroteka/views_igroteka.php?a=2208&b=2201&c=498 ( фізкультурна хвилинка)

Автор: 

розробила вихователь Мітєрєва Я.О.,
ЗДО № 30 «Краплинка»,
м. Первомайськ, Миколаївської обл.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі