Оздоровчі технології на заняттях з фізкультури ІІ молодша група
на тему : «МАНДРІВКА МИШЕНЯТ»
Автор : вихователь ДНЗ № 13 Головань І. М.
Мета:
Вправляти в ходьбі по гімнастичній лаві (руки в сторони), підлазінні на колінах під дугами. Стрибати на обох ногах, просуваючись вперед, із обруча в обруч.Під час рухливої гри розвивати спритність, спостережливість, кмітливість, уміння точно виконувати завдання вихователя, швидку орієнтацію в просторі, уміння діяти за сигналом.
Виховувати правильну поставу, бажання займатися фізкультурою.
Обладнання : 1 гімнастична лава, 2 дуги, 3 обручів, «доріжка
здоров’я», маски мишки, кішки, горіхи.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Шикування в шеренгу.
У старої мишки – мами
Діточки дуже гарненькі.
Ось які маленькі,
Ось які гарненькі.
Шикування в колону.
Поставали всі рівненько
Підемо ніжками дрібненько… (ходьба звичайна)
Ти на сонце подивися
І рукою доторкнися… (ходьба на носках)
Мишенята, на доріжку!
Починаємо пробіжку… (біг у середньому темпі)
Вже стомились наші ніжки
Відпочинемо ми трішки… (ходьба звичайна)
А стежиночка юрка
Далі, далі убіга… (ходьба по "доріжці здоров’я")
Перешикування у 2 колони.
Комплекс розвивальних вправ :
1. Стали мишки підростати
Вгору руки піднімати.
В.п. – ноги на ширині стопи, руки опущені.
1 – підняти руки через сторони вгору;
2 – повернутись в в.п. (4 р.)
2. Поверніться вліво – вправо
Та робіть всі гарно вправу.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі.
1 – повернути тулуб вправо;
2 – повернутись в в.п.;
3 – повернути тулуб вліво;
4 – повернутись в в.п. ( по 4 рази в кожну сторону)
3. Нахиліться стільки раз
Скільки пальчиків у нас.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі.
1 – нахилити тулуб вперед, розвести руки всторони;
2 – повернутись в в.п. (5 разів)
4. Нумо мишенята, будем присідати
В. п. – основна стійка
1- присіли
2-повернулись у в. п.(5разів)
5.Нумо швидко всі вставайте
Та як м’ячики стрибайте.
В.п. – стоячи, ноги разом, руки на поясі.
1 – 10 – стрибати на місці; 1 – 10 – ходьба на місці (2 підходи)
Дихальна вправа.
Перешикування в одну колону.
Підем далі мандрувати,
Собі їжу десь шукати.
Основні рухи :
1. Ось місточок перед нами, (ходьба по гімнастичній лаві 2 рази)
Треба нам пройти із вами.
Лапки в сторони тримайте
Голову не опускайте.
2. Скільки в обручах їди (стрибки з обруча в обруч 2 рази;після стрибків підлі
Зання під дугами. )
Пострибаєм всі туди.
Перешикування.
Рухлива гра «Кіт та миші»
Діти – «миші» сидять у «норці» - з одного боку залу. Неподалік від них сидить «кіт» (спочатку роль виконує вихователь).
А ось тут, біля воріт,
Спить на лавці кіт – воркіт,
«Кіт» засинає. А «миш»і розбігаються по залі чи майданчику.
Котик очі відкриває,
Мишеняток дожинає.
«Кіт» прокидається, починає нявкати та ловити «мишей», а ті мають встигнути повернутися у «норку».
Гра повторюється 3 - 4 рази.
- Ми із вами так втомились, треба щоб наші ручки трошки відпочили.
Горіховий масаж.
Діти виконують горіховий масаж під віршик.
Цей горішок фантазер
Він чудовий масажер,
В ручки ти його візьми
Свою силу покажи.
Шикування в колону.
Довго – довго ми гуляли
Багато їжі назбирали.
А тепер додому час,
Вдома вже чекають нас. (ходьба звичайна з виконанням дихальної вправи)
посібники