Програмовий зміст:
Заохочувати до рухової діяльності разом з однолітками, імітуючи рухи тварин. Розвивати дрібну моторику рук, зорову увагу, окомір, вміння орієнтуватися на площині. Викликати інтерес до оволодіння новими діями з предметами.
Формувати вміння приймати елементарні самостійні рішення, виявляти прихильність, симпатію. Виховувати турботливе ставлення до тварин.
Викликати інтерес до пізнання нового, зосереджувати на ньому увагу, аналізувати. Закріплювати навички візуального й тактильного обстеження предметів. Вправляти в умінні пізнавати об’єкти природи за їхніми характерними ознаками. Продовжувати знайомити дітей із зимовими явищами природи, з тваринним світом(лисицею). Закріплювати уявлення про сенсорні еталони: форму (круг, квадрат, трикутник, прямокутник, овал), колір (білий, чер¬воний, синій, жовтий, зелений). Формувати вміння оперувати поняттями: «один», «багато», «угорі», «внизу», «на», «під», «за», «біля». Спонукати дітей до вияву ініціативи у спільній діяльності. Виховувати бажання допомагати іншим. Розвивати вміння уважно слухати вихователя. Розвивати зв’язне мовлення дітей, збагачувати активний словник іменниками, прикметниками. Вчити описувати іграшкову лисичку з допомогою вихователя.
Продовжувати формувати вміння викладати готові форми, створюючи композицію.
Підтримувати прагнення малюка до творчої активності, найпростіших форм розмірковування.
Обладнання: іграшкова лисичка, килимки, вкладки геометричної форми, хатинка, ялинки, сніжинка.
Хід заняття:
Діти заходять в кімнату (на вікні висить сніжинка).
- Доброго ранку! А тепер посміхніться гостям і гості посміхнуться вам.
- Діти, погляньте, що це на нашому вікні? (Вихователь бере сніжинку.)
Сніжинка.
- Так, це сніжиночка до нас прилетіла в гості.
А яка сніжинка?
Відповіді дітей: пухнаста, біленька, легенька, холодна, блискуча, гарна
Подивіться, як вона літає. (Вихователь піднімає та опускає сніжинку).
- Давайте пограємося з нашою сніжиночкою в гру «Де сніжинка?». Заплющіть усі-усі очі та не підглядайте, а коли сніжиночка заховається, знайдете її та скажете, де саме вона знаходиться. (Вихователь ховає сніжинку: наятнці, під столом, за спиною, під килимком, вгорі, внизу). А тепер ще раз заплющіть очі. (Діти заплющують очі, а сніжинка прилітає до хатинки.)
- Де сніжинка? (Біля хатинки).
Ой, а що це за хатинка? Мабуть, в ній хтось живе. А як же ми дізнаємось? Знаю, давайте розкажемо віршик. Той, хто живе в хатинці, почує й вигляне до нас у віконце.
- Може, тут живе зайчик? А ну, Аліночка, розкажи нам віршик про зайчика.
На землі сніжок лежить,
Зайчик по сніжку біжить.
Мерзнуть вушка, мерзнуть лапки,
Без калошок і без шапки.
Ой...!
- Молодець. А ви вмієте стрибати, як зайчики? Ой, які гарні зайченята. Але з хатинки ніхто не виглядає до нас. Якщо зайчик тут не живе, то може тут живе ведмедик? Дениско, спробуй його покликати, розкажи йому віршик.
Як на гірці - сніг, сніг,
І під гіркою - сніг, сніг,
На ялинці - сніг, сніг,
Під ялинкою - сніг, сніг,
А під снігом спить ведмідь,
Тихше, тихше, не шуміть!
Молодець! А ви вмієте ходити, як ведмедики? Ой, які гарні ведмедики. Але ніхто з хатинки не виходить, ведмедик, мабуть, спить. Яка зараз пора року? Зима.
А ведмедики що роблять взимку?
Сплять.
- А може тут живе синичка? Маргарита, розкажи віршик про синичку.
Я - пташка невеличка,
А зовуть мене синичка.
По сніжку стрибаю,
Пісеньку співаю:
- Цвінь-цвірінь.
- А давайте покажемо, як пташки літають.
- Знову нікого немає. Ну що ж це таке? Ніяк ми не можемо дізнатися, хто в цій хатинці живе.Ну. давайте я спробую. Я розкажу загадку, а ви відгадаєте.
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має, їй на місці не сидиться,
А зовуть її... (лисиця.)
З хатинки виглядає лисичка (іграшка).. Діти розглядають лисичку.
- Діти, ви впізнали лисичку? А якого кольору шубка у нашої лисички?
Оранжева.
- Що де у неї?
Г олова.
На голові у лисички є два вушка.
- Скажи, Насте, що це?
- Вушка.
- А це що у неї?
- Очі.
- Які очі у лисички?
- Хитрі, блискучі.
Ще у лисички є ... лапки.
Скільки у неї лапок? (Чотири.)
- А ще є хвостик. Подивіться, який він довгий, пухнастий,м’якенький. Скільки хвостиків у неї? (Один.)
- Ми з вами геть забули, що у лисички є ... носик. Якого кольору носик? (Чорний.) Носик лисичці потрібен, щоб нюхати. А покажіть, як лисиця шукає носиком
зайченят.
- Давайте з вами пограємо у гру «Лисичка та зайчики».
- Молодці, ви дуже гарно гралися, але наша лисичка чомусь сумна. Вона сказала мені, що в н були килимки гарні, різнокольорові. Але подивіться, що з ним трапилося. А зараз зима, і їй дуже холодно Лисичка не знає, що їй робити.
- Малята, погляньте, що я знайшла! Це ж латочки від килимків. Не сумуй, лисичко, ми тобі зараз допоможемо. Скільки у мене латочок в руках? (Багато.)
- Латочки схожі на геометричні фігури.
На яку фігуру схожа ця латочка? (на круг). Якого вона кольору?(жовта)
На яку фігуру схожа ця латочка? ( на квадрат). Якого він кольору?(червоного)
На яку фігуру схожа ця латочка? (на овал). Якого він кольору?( білого)
На яку фігуру схожа ця латочка? ( на трикугник). Якого він кольору?( синього)
На яку фігуру схожа ця латочка? (на прямокутник). Якого він кольору?( зеленого)
Молодці! Ну а тепер - до роботи! Ось килимки, давайте їх залатаємо. підходять до китмків та в отвори вставляють латочки геометричних фігур.)
- Подивіться, які чудовищі килимочки у нас вийшли, та й наша лисичка повеселішала.
- А за те, що ви допомоглилисичкі вона приготувала для вас гостинці, та тільки забула, де я їх поклала.
- Діги, а може чарівна сніжинка допоможе нам їх знайти? Ой, дивіться, куди це прилетіла сніжиночка, що це ми знайшли? Та це ж гостинці від лисички. (Вихователь пригощає дітей.)
- Сподобалося вам у лисички в гостях?
- Але нам вже час повертатися додому. Скажіть усім : «До побачення!»
Діти виходять з кімнати.