Користувацький вхід

"Вступ до розділу байки. Езоп. Двоє приятелів і ведмідь"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема уроку: Вступ до розділу байки. Езоп. Двоє приятелів і ведмідь.
Мета: ознайомити учнів із темою байки, удосконалювати навички читання, виділяти головну думку (мораль), оцінювати їхні вчинки, виховувати бажання допомагати один одному.
Обладнання:
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Весела пісенька дзвіночка
Покликала нас на урок
Я бачу ваші милі усмішки
І очі з безліччю думок.
Ми помандруєм в світ науки,
Що гордо літературним читанням звуть,
Та лиш кмітливість і увагу!
З собою взяти не забудь!

На уроці ми будемо діяти: активно! Думати: оперативно! Сперечатись: доказово! Для всіх: обов’язково!

Тож гаразд, часу не гаєм, і урок вже починаєм!

ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Підготовка до вивчення нової теми

ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Повідомлення назви розділу, теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми розпочнемо вивчати наступний розділ нашого підручника (тема і мета уроку).
- Прочитайте назву нового розділу.
Давайте пригадаємо, що таке казка:
Казка - … (це твори, в яких описуються незвичайні пригоди, місця, дивовижні перетворення тощо).
Байка - … (це невеликий віршований твір навчального характеру, близький за своїм змістом до народних казок).
Кожна байка чогось навчає читачів, від чогось застерігає у більшості байок є повчальний висловах, з якого можна зрозуміти, що схвалюється, а що такі вислови повчального характеру, які стали прислів’ями. Здебільшого вони вживаються в кінці байки. Кожна байка чогось навчає читачів, від чогось застерігає. Повчальний висновок байки називають мораллю.

2. Ознайомлення з першим байкарем світу – Езопом.
- У цьому розділі ми прочитаємо байки, які написали автори, що жили і творили у різні часи. А почнемо зі знайомства з байкою першого байкаря, імя якого відоме світу давно – Езоп. Якщо вірити переказам, жив він рабом-невільником, з походження не греком, дуже негарним на вигляд: у нього було велике черево, здорова голова, а на спині горб. Але цей бридкий раб відзначався неабияким розумом. Про мудрість Езопа складалися легенди, які свідчили про те, що він далеко розумнішим за своїх сучасників, а щоб вони могли скористатися з його розуму, він повчав їх своїми байками. Езопові байки переказувало багато письменників, але, гадаю, вам буде цікаво довідатися про те, як їх слухають і читають ваші ровесники в сучасній Греції.
ІV. Робота над байкою «Двоє приятелів і ведмідь»
1. Читання байки вчителем.
2. Перевірка сприймання
- Чи можна цих приятелів назвати друзями? Чому?
3. Читання байки самостійно.
4. Словникова робота
5. Читання байки вголос.
6. Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання.

Фізкультхвилинки
7.Тест
8.Переказування байки.

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання

Автор: 

Бицан Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі