Користувацький вхід

Останні публікації

контрольне заняття "Пригоди Маші" середня група

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект контрольного заняття
(середня група)
«Пригоди Маші»

Вихователь: Ананійчук О.М.

МЕТА:
- Розвивати зв’язне мовлення, вміння складати описові розповіді,
збагачувати словниковий запас. Активізувати зорову увагу, логічне мислення, пам’ять. Формувати вміння діяти свідомо, з відчуттям доцільності зробленого.

- Виховувати навички взаємодопомоги, повагу, ввічливість, доброзичливість, культуру поведінки, пізнавальний інтерес, допитливість, любов до природи та народної творчості.

- Закріплювати порядкову і кількісну лічбу в межах 5; вчити співвідносити число і цифру, викладати числовий ряд. Вдосконалювати знання про частини доби. Перевірити знання геометричних фігур.

ОБЛАДНАННЯ:
Демонстраційний – фланеліграф, фігури звірів (мишка, заєць, лисиця, ведмідь), дерева (5 ялинок, 5 березок), 2 голубі стрічки (широка, вузька), малюнок із різнокольоровими рибками, малюнок пічки та пиріжка. Картки із зображенням частин доби, іграшки (лялька, ведмідь).

Роздавальний – картки з цифрами ( 1 -5 ), фігури різнокольорових рибок з цифрами ( 1 – 5 ), геометричні фігури, аркуші з цифрою, олівці.

ХІД ЗАНЯТТЯ:
І Організація дітей.
(Діти з вихователем заходять до кімнати, вітаються з гостями. Діти сідають на килим. Лунає стук у двері.)
Вихователь: Діти, хтось ще прийшов до нас, зараз подивимось хто прийшов (з’являється лялька Маша).
До нас завітала лялька Маша, давайте привітаємось з нею. (Діти вітаються: Доброго ранку, Маша!)
-Діти, Маша дуже любить казки. А ви любите казки? (Так, любимо.) Сьогодні ми разом з Машею потрапимо в чарівну казку. Слухайте уважно. «Жила у дідуся і бабусі онучка Машенька. Одного разу пішла Маша з подругами у ліс, по гриби та ягоди. Та заблукала, озирнулась по сторонам, і побачила стоять дерева на галявині, а які вона і не знає. Давайте ми подивимось на ці дерева і допоможемо Маші.
ІІ Основна частина.
( На столі стоїть фланеліграф з ялинками і берізками, накритий тканиною, попереду фланеліграфа рожева стрічка. Діти підходять до фланеліграфа, зупиняясь біля стрічки. Вихователь знімає тканину.)
-Подивимось уважно які дерева побачила Маша на галявині?
-Чим схожі ці дерева?
-А чим відрізняються ці дерева?
-Як ще можна сказати на голочки ялинки?
-Так, хоч ялинка і берізка різні, ми можемо назвати їх одним словом, яким?
Роздивилась Маша дерева і вирішила їх порахувати, а рахувати і не вміє, давайте їй допоможемо.
-Порахуйте скільки росте берізок? Скільки росте ялинок?
-Яких дерев росте більше, яких менше?
-На скільки більше берізок, чим ялинок?
-Що треба зробити щоб ялинок і берізок стало порівну?
-Що ми зробили щоб дерев стало порівну?
-Молодці, добре порахували, а зараз сідайте на килим і слухайте казку далі. (Діти сідають на килим.)
-Поки ми рахували дерева, на галявину до нас вибігли звірі. Першою вибігла «Маленька, сіренька, від кішки тікає, сир полюбляє».
-Хто це? «Це мишка». (Вихователь виставляє на фланеліграфі фігурку миші)
-Потім прибіг «Влітку сіренький, взимку біленький, довгі вуха має, швидко в лісі стрибає».
-«Це заєць». (Виставляється фігурка зайця.)
-«У кущах вона ночує, і на зайчика полює.
Вся руденька ця сестричка,
А зовуть її….» (Лисичка)
-Влітку медом ласував, досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни. (Ведмідь).
-Ось які звірі вибігли до нас. Опишіть їх.
-Зараз підведіться і покажіть будь ласка, як ходить ведмідь, лисичка, зайчик, мишка. (Діти показують повадки тварин.)
-Молодці, а зараз підійдіть до мене, ставайте півколом біля рожевої стрічки, біля фланеліграфа.
-Давайте згадаємо, хто прийшов на галявину першим?
-А хто прийшов останнім?
-Хто стоїть попереду лисички?
-А хто стоїть позаду лисички?
-А хто стоїть між мишкою і лисичкою?
-Давайте порахуємо скільки всього тварин прибігло на галявину.
(Діти рахують спочатку всі разом, потім вихователь пропонує порахувати окремій дитині.)
-Молодці, з цим завданням добре впорались. Показали звірі доріжку Маші далі. Пішла Маша далі, і ми підемо за нею.
(На килиму дві стрічки голубого кольору, широка і вузька. Вихователь з дітьми підходить о стрічок.)
-По дорозі нам зустрілись струмочки. Вони однакові?
-Щоб іти нам далі треба ці струмочки перестрибнути. Ставайте один за одним, спочатку перестрибнемо широкий струмок, потім вузький і сідаємо за столи. (Діти перестрибують стрічки і сідають за столи.)
-Струмочки дали нам завдання. Слухайте уважно: треба уважно подивитись на цей малюнок, порахувати рибок і показати цифру скільки рибок.
(на дошці малюнок різнокольорових рибок: 5 червоних, 4 жовтих, 3 синіх, 2 зелених, 1 чорна)
-Порахуйте скільки червоних рибок і покажіть цифру скільки рибок. (діти рахують рибок і показують цифру)
--Добре рибок порахували, а зараз ми розділимось на команди (по 5 дітей, у кожній команді свій колір риб)
-Зараз перегорніть своїх рибок, бачите у кожної рибки є своя цифра. Вам потрібно викласти їх по порядку, яка команда швидше. (діти викладають рибок по порядку)
-Молодці, із цим завданням ви впорались
…Показали струмочки Маші дорогу далі, йшла вона і побачила хатинку.
Вона їй дуже сподобалась. Як ви вважаєте, на які геометричні фігури вона схожа? Побудуйте і ви хатинку з геометричних фігур. (діти самостійно викладають хатинки).
-Гарні у вас вийшли хатинки. Зайшла Маша у хатинку і побачила в ній пічку. (на дошці малюнок пічки).
-Просить пічка дістати Машу пиріжки.
-А скільки Маша дістала пиріжків ми зараз дізнаємося.
-Візьміть аркуші з цифрами і намалюйте стільки пиріжків, скільки показує ваша цифра. А на яку фігуру схожі пиріжки? (показується малюнок пиріжків «пиріжок схожий на овал»
--Усі впорались із завданням. Тільки дістали ми пиріжки, як прийшов Ведмідь і давай ревіть. Як реве Ведмідь? Покажіть спочатку голосно, потім тихіше.
-Постривай Ведмідь, не реви, ліпше нам допоможи. Допоможи вивести Машу із лісу, та додому її відвести.
-Добре, відповів Ведмідь, тільки спочатку зіграйте зі мною у гру. Я буду показувати вам картки і називатиму, яка частина доби на них зображена. Якщо назву вірно – ви плескаєте у долоні, якщо ні – топотіть ніжками. Подивимось які ви уважні. (граємо у гру)
-Бачу я, ви уважні дітки.
Сподобалось Ведмедю як ви швидко і правильно впорались із завданням і відпустив він Машу додому.
ІІІ Підсумок заняття
-Прийшла Маша додому, до дідуся і до бабусі і розповіла вона, як ми допомогли їй знайти шлях додому.
-Вам сподобалась казка? А що вам більш за все сподобалось, запам’яталось?
(діти згадують завдання, які виконували)
-Давайте подякуємо Маші за таку чудову казку і запросимо її ще до нас у гості. (діти дякують і запрошують у гості Машу)
-Маші вже пора йти додому, тому давайте скажемо їй до побачення.

Автор: 

Ананійчук О.М. Посада:вихователь. НВК "ДНЗ-ЗОШ І ст" №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі