Користувацький вхід

Тема: Рослини-живі організми, 3 клас

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:814c00f6b27c636827774132d9943894' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Тема: Рослини-живі організми. </p>\n<p>Мета: Ознайомити учнів з рослиною як частиною живої природи. Формувати уявлення про будову рослини і значення її органів; формувати поняття «дикорослі» та « культурні» рослини . Розвивати вміння аналізувати, спостережливість, пам\'ять. Виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього живого. </p>\n<p>Обладнання : таблиці з дикорослими рослинами , конверти із завданнями для трьох груп , комп’ютерна програма з природознавства для 3 класу .</p>\n<p>Хід уроку</p>\n<p>I. Організаційна частина<br />\n1.<br />\n- Дорогі діти, привітайте гостей що до нас завітали . Хочу чути чого б ви усім побажали.<br />\n- Всім присутнім здоров’я ми зичим й добра ,<br />\nА тепер до роботи приступати пора .</p>\n<p>2. Хвилинка спостережень.</p>\n<p>- Яка сьогодні температура повітря? Опади? Вітер?</p>\n<p>II. Актуалізація знань і повідомлення теми уроку .</p>\n<p>Відгадайте загадку<br />\nТільки вийдеш з хати,<br />\nТо зустрінеш нас.<br />\nМи – це сад зелений,<br />\nМи – гаї й діброви,<br />\nМи – це трави й квіти.<br />\nХто такі ми, діти ? ( Рослини )</p>\n<p>- Сьогодні ми подорожуємо в Царство Рослин.<br />\n( Вивішую на дошці тему уроку : Рослини – живі організми .)</p>\n<p>- Скільки є царств? Назвіть їх (рослини, тварини, гриби, дроб’янки, віруси)</p>\n<p>- Пригадайте з попередніх уроків, чому ми відносимо рослини до живої природи ? ( Асоціативний кущ )</p>\n<p> Рослини – живі організми<br />\nЖивляться Відмирають</p>\n<p> Дихають Ростуть Розмножуються </p>\n<p>- Яку користь приносять рослини ? ( Виділяють кисень у повітря, вони їжа для людей і тварин, ліки, прикрашають наше життя. )<br />\n- Скільки видів рослин всього на Землі? (500 тис.).А в Україні?(16 тис.)<br />\n- Рослини одного виду подібні чи відрізняються між собою? (подібні)<br />\nIII. Вивчення нового матеріалу. ( За допомогою комп’ютерної програми.)</p>\n<p>1. Будова рослини.<br />\n- Корінь знаходиться в ґрунті, за його допомогою рослинка живиться поживними речовинами, водою, корінь буває різний за довжиною і формою.<br />\n- Стебло. На ньому листки, квіти, плоди. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів, плодів. Ці речовини підтримують життя рослин.<br />\n- Листки найчастіше зеленого кольору, гладенькі, шорсткі, округлі, зазубрені.<br />\n- Квіти – різні за кольором, формою, величиною. За допомогою кольору квіти приваблюють комах до себе, які запліднюють їх і квітка перетворюється на плід.<br />\n- Плоди – також різного кольору і розміру. (Горіхи, яблука, сливи – це плоди.)<br />\n- Насіння, яке є в плодах служить для розмноження рослин.</p>\n<p> Для допитливих: додаток 10.</p>\n<p>2. Органи рослин різних видів різняться довжиною, висотою,формою, розміром, розміщенням у просторі.</p>\n<p>Цікавинка від юного природолюба. ( Мікрофон ).<br />\n- Світ рослин дуже різноманітний. Найвищі у світі дерева – австралійські евкаліпти. Їх висота сягає до 162 м. Найдовше листя в<br />\nпальми, що росте в Америці. Його довжина досягає 30 м. Найтовстіше дерево – баобаб в Африці. Потрібно 50 чоловік, щоб охопити його стовбур. Найбільшу квітку має рафлезія, її маса – 6 кг, а розмір – 1м.</p>\n<p>3. Рослини живляться дихають, ростуть, розмножуються і відмирають. Це ознаки всього живого.</p>\n<p>4. А тепер ознайомимося із живленням і диханням рослин.<br />\nПерший спосіб – рослини живляться поживними речовинами, які корінь всмоктує з водою із ґрунту, це відбувається вдень і вночі.<br />\nДругий спосіб – рослини самі утворюють поживні речовини – цукор і крохмаль – у своїх листках тільки на світлі з води і вуглекислого газу.<br />\n- Цю таємницю розгадав російський вчений К. Тімірязєв.</p>\n<p>5. Дихання рослин – відбувається вдень і вночі, вночі дихає всіма органами, при цьому вони поглинають кисень, а виділяють вуглекислий газ.</p>\n<p>- А вдень на світлі в листках утворюється кисень, який виділяє рослина в повітря. А кисень потрібний усьому живому на землі.</p>\n<p>6. Органи розмноження – квітка і плід з насінням. Коли насіння потрапляє в грунт, з неї виростає нова рослина.</p>\n<p>7. На головну сторінку. Практична робота. Живлення рослин.<br />\n8. Для допитливих. Додаток 11. </p>\n<p>IV. Робота з підручником.</p>\n<p>1. Опрацюйте статтю « Рослини – живі організми» на ст. 108 – 110.</p>\n<p>2. Дайте відповідь на запитання: Чому рослини не можуть без сонячного світла ? ( На світлі в листках утворюються не лише поживні речовини, а й кисень, які необхідні для їхнього життя.<br />\n- Рослини поділяються на дикорослі, які самі ростуть у природі, які не висівають і не доглядають, а також культурні.( Ілюстрації дикорослих рослин. )</p>\n<p>V.Фізкультхвилинка.<br />\n Не стріляй у пташку,<br />\n Не топчи комашку,<br />\n Не зімни рослинку,<br />\n Не обідь тваринку,<br />\n Бо Земля для них,<br />\n Як небо для зірок ясних.<br />\n Це створив Господь для тебе.<br />\n Їх краса – для всіх.</p>\n<p>VI. Закріплення вивченого матеріалу.<br />\n1.<br />\n- То, які органи є у рослини ?<br />\n- Коли і як дихають рослини ? ( Вдень і вночі, всіма органами.)<br />\n- Що є органом розмноження у рослин ? ( Квітка і плід з насінням.)</p>\n<p>2.Поділ на III групи: «Ромашка», «Кульбабка», «Волошка».</p>\n<p>Гра « Знайди зайве».<br />\n«Ромашка» – конверт із дикорослими рослинами. ( Часник.) </p>\n<p>«Волошка» – конверт із культурними рослинами ( Кропива.) </p>\n<p>«Кульбабка» – конверт з органами рослин.( Стебло.)</p>\n<p>3.Гра « Знайди помилки».<br />\nКорінь вбирає із ґрунту воду.<br />\nНасіння захищає плід від пошкоджень.<br />\nСтебло проводить воду від кореня до всіх органів.<br />\nЗ листя утворюється плід.</p>\n<p>VII. Робота в зошитах.( ст. 67 завд. 1 ).<br />\n1.Тести</p>\n<p>2. Для допитливих. Додаток 13.</p>\n<p>VIII.Підсумок уроку.</p>\n<p>Д – з. ст. 107 – 110.<br />\n- За якими ознаками рослини відносяться до живої природи?<br />\n- Як ви розумієте прислів’я:<br />\nНема дерева – посади, є дерево – бережи.<br />\nНема ліпшої краси, ніж гаї та ліси.</p>\n', created = 1738439543, expire = 1738525943, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:814c00f6b27c636827774132d9943894' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3c9ca439afddf808272b14b5b490e3fc' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Ричицька Людмила Володимирівна, вчитель початкових класів НВК \"Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ\"</p>\n', created = 1738439543, expire = 1738525943, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3c9ca439afddf808272b14b5b490e3fc' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738439543, expire = 1738525943, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738439543, expire = 1738525943, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738439543, expire = 1738525943, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Рослини-живі організми.

Мета: Ознайомити учнів з рослиною як частиною живої природи. Формувати уявлення про будову рослини і значення її органів; формувати поняття «дикорослі» та « культурні» рослини . Розвивати вміння аналізувати, спостережливість, пам'ять. Виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього живого.

Обладнання : таблиці з дикорослими рослинами , конверти із завданнями для трьох груп , комп’ютерна програма з природознавства для 3 класу .

Хід уроку

I. Організаційна частина
1.
- Дорогі діти, привітайте гостей що до нас завітали . Хочу чути чого б ви усім побажали.
- Всім присутнім здоров’я ми зичим й добра ,
А тепер до роботи приступати пора .

2. Хвилинка спостережень.

- Яка сьогодні температура повітря? Опади? Вітер?

II. Актуалізація знань і повідомлення теми уроку .

Відгадайте загадку
Тільки вийдеш з хати,
То зустрінеш нас.
Ми – це сад зелений,
Ми – гаї й діброви,
Ми – це трави й квіти.
Хто такі ми, діти ? ( Рослини )

- Сьогодні ми подорожуємо в Царство Рослин.
( Вивішую на дошці тему уроку : Рослини – живі організми .)

- Скільки є царств? Назвіть їх (рослини, тварини, гриби, дроб’янки, віруси)

- Пригадайте з попередніх уроків, чому ми відносимо рослини до живої природи ? ( Асоціативний кущ )

Рослини – живі організми
Живляться Відмирають

Дихають Ростуть Розмножуються

- Яку користь приносять рослини ? ( Виділяють кисень у повітря, вони їжа для людей і тварин, ліки, прикрашають наше життя. )
- Скільки видів рослин всього на Землі? (500 тис.).А в Україні?(16 тис.)
- Рослини одного виду подібні чи відрізняються між собою? (подібні)
III. Вивчення нового матеріалу. ( За допомогою комп’ютерної програми.)

1. Будова рослини.
- Корінь знаходиться в ґрунті, за його допомогою рослинка живиться поживними речовинами, водою, корінь буває різний за довжиною і формою.
- Стебло. На ньому листки, квіти, плоди. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів, плодів. Ці речовини підтримують життя рослин.
- Листки найчастіше зеленого кольору, гладенькі, шорсткі, округлі, зазубрені.
- Квіти – різні за кольором, формою, величиною. За допомогою кольору квіти приваблюють комах до себе, які запліднюють їх і квітка перетворюється на плід.
- Плоди – також різного кольору і розміру. (Горіхи, яблука, сливи – це плоди.)
- Насіння, яке є в плодах служить для розмноження рослин.

Для допитливих: додаток 10.

2. Органи рослин різних видів різняться довжиною, висотою,формою, розміром, розміщенням у просторі.

Цікавинка від юного природолюба. ( Мікрофон ).
- Світ рослин дуже різноманітний. Найвищі у світі дерева – австралійські евкаліпти. Їх висота сягає до 162 м. Найдовше листя в
пальми, що росте в Америці. Його довжина досягає 30 м. Найтовстіше дерево – баобаб в Африці. Потрібно 50 чоловік, щоб охопити його стовбур. Найбільшу квітку має рафлезія, її маса – 6 кг, а розмір – 1м.

3. Рослини живляться дихають, ростуть, розмножуються і відмирають. Це ознаки всього живого.

4. А тепер ознайомимося із живленням і диханням рослин.
Перший спосіб – рослини живляться поживними речовинами, які корінь всмоктує з водою із ґрунту, це відбувається вдень і вночі.
Другий спосіб – рослини самі утворюють поживні речовини – цукор і крохмаль – у своїх листках тільки на світлі з води і вуглекислого газу.
- Цю таємницю розгадав російський вчений К. Тімірязєв.

5. Дихання рослин – відбувається вдень і вночі, вночі дихає всіма органами, при цьому вони поглинають кисень, а виділяють вуглекислий газ.

- А вдень на світлі в листках утворюється кисень, який виділяє рослина в повітря. А кисень потрібний усьому живому на землі.

6. Органи розмноження – квітка і плід з насінням. Коли насіння потрапляє в грунт, з неї виростає нова рослина.

7. На головну сторінку. Практична робота. Живлення рослин.
8. Для допитливих. Додаток 11.

IV. Робота з підручником.

1. Опрацюйте статтю « Рослини – живі організми» на ст. 108 – 110.

2. Дайте відповідь на запитання: Чому рослини не можуть без сонячного світла ? ( На світлі в листках утворюються не лише поживні речовини, а й кисень, які необхідні для їхнього життя.
- Рослини поділяються на дикорослі, які самі ростуть у природі, які не висівають і не доглядають, а також культурні.( Ілюстрації дикорослих рослин. )

V.Фізкультхвилинка.
Не стріляй у пташку,
Не топчи комашку,
Не зімни рослинку,
Не обідь тваринку,
Бо Земля для них,
Як небо для зірок ясних.
Це створив Господь для тебе.
Їх краса – для всіх.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.
1.
- То, які органи є у рослини ?
- Коли і як дихають рослини ? ( Вдень і вночі, всіма органами.)
- Що є органом розмноження у рослин ? ( Квітка і плід з насінням.)

2.Поділ на III групи: «Ромашка», «Кульбабка», «Волошка».

Гра « Знайди зайве».
«Ромашка» – конверт із дикорослими рослинами. ( Часник.)

«Волошка» – конверт із культурними рослинами ( Кропива.)

«Кульбабка» – конверт з органами рослин.( Стебло.)

3.Гра « Знайди помилки».
Корінь вбирає із ґрунту воду.
Насіння захищає плід від пошкоджень.
Стебло проводить воду від кореня до всіх органів.
З листя утворюється плід.

VII. Робота в зошитах.( ст. 67 завд. 1 ).
1.Тести

2. Для допитливих. Додаток 13.

VIII.Підсумок уроку.

Д – з. ст. 107 – 110.
- За якими ознаками рослини відносяться до живої природи?
- Як ви розумієте прислів’я:
Нема дерева – посади, є дерево – бережи.
Нема ліпшої краси, ніж гаї та ліси.

Автор: 

Ричицька Людмила Володимирівна, вчитель початкових класів НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі