Урок №8. Перегляд документа. Стилі та їх використання.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити використовувати стилі, експрес-стилі, розробляти структуру документа та створювати автозміст;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: MS Word
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
Об’єкти яких типів можна опрацьовувати в текстовому документі?
У чому полягає форматування текстового документу?
Які режими перегляду документу ви знаєте?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні ми навчимось використовувати стилі, експрес-стилі, розробляти структуру документа та створювати автозміст
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Стиль – це набір значень властивостей об’єктів певного типу, який має ім’я
Тема документа – це набір узгоджених між собою стилів оформлення об’єктів текстового документа, який має ім’я
Правила оформлення документа для роботи МАН
Обсяг документа до 30 сторінок
Аркуш формату А4
Шрифт TimesNewRoman, 14пт, міжрядковий інтервал 1,5
Вирівнювання – по ширині
Абзацний відступ 1,25 см
Поля: верхнє – 20 мм, нижнє – 20мм, ліве – 20 мм, праве – 10 мм
Нумерація арабськими цифрами в верхньому правому куті без знака №
Структура документа - це ієрархічна схема розміщення складових частин документа.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Відкрити документ на робочому столі «10 клас – Практичне завдання»
Розробити структуру документа
На основі структури створити однорівневий автозміст
Зберегти документ під власним прізвищем та ім’ям на робочому столі
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
Що таке стиль?
Для яких об’єктів в MS Word є вбудовані експрес-стилі?
Який алгоритм створення автозмісту?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 1.6
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі