Урок №2.Інформаційні системи та технології. Поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність. Об’єкти та їх властивості.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити основних базових понять в сфері інформатики та ІКТ;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Які ви знаєте інформаційні процеси? Наведіть приклади використання інформаційних процесів у науці, техніці, виробництві, навчальній діяльності.
2. Опишіть технологію, за якою ви готуєте чай.
3. Охарактеризуйте кожний із цих предметів: стіл, книга, м’яч.
4. Як перейти вулицю на регульованому і нерегульованому перехресті?
5. На яких уроках ви користувалися інструкціями? Якими саме?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. На сьогоднішньому ми дізнаємось що це предмет «інформатика», звідки виник цей термін та познайомимось де можливе застосування інформатики та комп’ютерів вцілому.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Інформаційна технологія (ІТ) — це сукупність засобів і методів, які використовуються для реалізації інформаційних процесів: збирання, зберігання, передавання, опрацювання і захисту повідомлень.
Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) - інформаційні технології з використанням комп’ютерів, комп’ютерних мереж та інших засобів зв’язку
Інформаційна культура людини — це система знань, умінь і досвіду людини, яка дає змогу їй вільно орієнтуватися в інформаційному середовищі та свідомо здійснювати свою інформаційну діяльність.
Інформатична компетентність передбачає наявність у людини знань, умінь і навичок у галузі інформатики і здатність розв’язувати необхідні (у тому числі й нові) теоретичні та практичні задачі з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Сукупність взаємопов’язаних елементів, що утворюють єдине ціле і призначені для реалізації інформаційних процесів, називається інформаційною системою.
Інформатика — це наука про інформацію та автоматизацію інформаційних процесів.
Інформатикою називають також галузь діяльності людини, яка пов’язана з реалізацією інформаційних процесів з використанням засобів обчислювальної техніки.
Об’єкти - це те, що ми розглядаємо як єдине ціле, яке реально існує або виникає в нашій свідомості.
Алгоритм — це скінченна послідовність команд (вказівок), що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати, щоб досягти поставленої мети.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Що таке інформаційна культура?
2. Що таке інформатика як наука і як галузь діяльності людини?
3. Наведіть приклади об’єктів. Назвіть кілька властивостей кожного з них.
4. Укажіть не менше трьох властивостей об’єктів: населений пункт, автомобіль, комп’ютер, класна дошка та назвіть по три значення кожної з них.
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал на с. 19 - 35
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі