Тема: «Весела мандрівка».
Мета: вчити розрізняти дорослих тварин та їх дитинчат, групувати за видами; вправляти у звуконаслідуванні; продовжувати вчити розрізняти і називати овочі та фрукти, виділяти їх характерні ознаки; формувати знання дітей про свійських птахів (качка, гуска, курка); уточнити знання про диких тварин (ведмідь, білка, заєць); закріпити знання про рівність та нерівність множин за кількістю елементів; розуміння запитання «Скільки?», вираз «стільки – скільки»; слова порівну, більше, менше; співвідносити величини в дидактичних іграх; закріпити вміння за допомогою паличок викладати геометричні фігури, вміння рахувати предмети; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати культуру поведінки, інтерес до занять.
Демонстраційний матеріал: ІКТЕ, картинки із зображенням птахів, тварин, іграшкові ведмедик, зайчик.
Роздавальний матеріал: морквинки, тарілочки, Д/г «Посади ведмедика на свій стільчик», «Знайди парасольку», «Добери кришечку до каструлі», «Посади метелика на свою квітку», набір паличок за кількістю дітей.
Словник: бавитися, ласувати, частувати.
Хід заняття.
- Діти, а ви любите подорожувати? Давайте поїдемо всі гуртом – помилуємося природою, познайомимося з тваринами, птахами. А як ми поїдемо? Гадаю, поїздом буде найзручніше. Тут нам допоможе гра «Поїзд» - ви її знаєте. Тож шикуйтеся один за одним та вирушаємо.
1. Зупинка. Сюжетна картинка із зображенням домашніх птахів.
- Подивіться, хто плаває на воді? (Качки)
- А хто плаває разом із великими качками? (Каченята)
- Скільки їх? (3)
- Хто ходить бережком? (Гуси)
- Як називаються їхні дітки? (Гусенята)
- Скільки разом усіх гусей і качок? (Багато)
2. Зупинка. Лужок.
- Хто пасеться на лужку? (Коза-мама і маленькі козенятка)
- Як говорить коза? Що вона робить? (Скубе травичку)
- Що роблять козенятка? (Граються)
Сюжетна картинка «Кішка з кошенятами».
- Кого ви бачите на лужку? (Кішку та кошенят)
- Скільки кошенят?
- А скільки дорослих кішок? (Одна)
- Що роблять кошенята? (Бавляться)
- Де живуть кішка й кошенята? А коза і козенята? Так, це свійські тварини.
3. Зупинка «Курка з курчатами».
Вийшла курочка гуляти,
Щоб травичку пощипати
І яєчко потім знести,
Діткам радість ним принести.
- Йшла курочка, йшла та й загубила своє яєчко. Кудкудакає: «Куд-кудак, де лежить моє яєчко? Чи не тут воно?»
- Скільки всіх яєчок? (3)
- А курчат? (Одне)
4. Зупинка «Білочка з кошиком».
- Погляньте, що тут у кошику? (Гриби, горішки та шишки)
- Що робить білочка? (Ласує горішками)
- Скільки в кошику горішків? (Багато)
- А грибочків? (Теж багато)
- А шишок? (Одна)
Зустріч із іграшковим ведмедиків.
- Хто це заховався під кущиком? Де живе ведмедик? (У лісі)
- Він свійська чи дика тварина? (Дика)
Наш Мишко сьогодні хворий –
Лапку він забив учора.
Дай йому, Маринко, меду,
Щоб утішився ведмедик.
- А це хто пристрибав до нас? (Зайчик)
Бідне зайченя голодне –
Ще й не снідало сьогодні.
Давайте почастуємо зайчика та його друзів.
5. Робота за столами. На дошці чотири зображення зайчиків.
- Викладіть стільки морквинок, скільки у мене зайчиків. А тепер на одну морквинку більше (на одну менше).
6. Д/г «Посади ведмедика на свій стільчик». (співвіднесення великого ведмедика з великим стільчиком, меншого з меншим, найменшого – з найменшим).
7. Д/г «Знайди парасольку». (співвіднесення кольору парасольки з кольором одягу кожної дівчинки).
8. Д/г «Добери кришечку до каструлі» (співвіднесення кольору, розміру).
9. Д/г «Побудуйте будиночки для зайчиків». Робота з паличками. Діти викладають знайомі геометричні фігури (трикутник, квадрат).
- Зайчики наїлися і хочуть погратися. Я буду вовком, а ви зайчиками.
10. Р/г «Зайці та вовк».
- Нумо, зайчики, стрибайте за мною в город – пошукаємо там чогось попоїсти. А я подивлюсь, хто з вас що знайде. (Діти кладуть овочі в кошик, а фрукти - у мисочку).
11. Зупинка «Лісова галявина».
- Правда ж тут гарно? Які чудові квіти ростуть! А якого вони кольору?
- Ще й метелики літають. Посадіть свого метелика на квітку.
Гра «Посади метелика на квітку».
Доки ви садовили метеликів, прибігав їжачок із гостинцями. Але він дуже поспішав і не зміг побути з нами. Тож почастуймося самі.