Ознайомлення з природнім довкіллям + малювання
ТЕМА: “Домашні улюбленці”
МЕТА: Уточнити й розширити уявлення дітей про домашніх улюбленців, їхні повадки, ставлення до людей. Закріпити характерні ознаки зовнішнього вигляду тварин. Викликати інтерес до створення зображення клаптикової ковдри у співтворчості з педагогом та іншими дітьми: малювати фантики й після висихання виготовляти колективну композицію з індивідуальних робіт. Заохотити до практичного засвоєння поняття “частина та ціле”. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, відчуття кольору. Виховувати охайність, інтерес і турботливе ставлення до тварин.
Обладнання: Іграшка-котик, серії картин “Домашні тварини”, худ.твори: забавлянка “Киця Мура”, гуаш, пензлі, папір, банки з водою.
Хід заняття
Діти, тихенько посидьте та прислухайтесь.
Що ви чуєте? Здається, хтось до нас шкребеться.
Хто це? Так до нас в гості завітала наша улюблена киця Мура.
А пам’ятаєте ми про кицю віршик вчили. Давайте згадаємо.
Мура, де ти була?
Я гукав, а ти не чула!
— Я сиділа під столом,
Їла кашку з молочком.
Вам подобається цей віршик? І Мурі він теж подобається.
А де живе киця?
А які тваринки живуть у вас в будинках?
Показ серії картин “Домашні тварини”.
Розкажи киці Мурі, яка тваринка є в тебе в дома?
Як її звати? Яка вона? Що любить їсти? Як ти про неї турбуєшся? Яка її улюблена їжа?
(Діти по черзі розповідають про своїх улюбленців, відповідаючи на запитання вихователя).
Наша Киця звичайно подружилася з усіма звірятами, але вона дуже втомилася і хоче спати. Мурочка любить спати під бабусиною ковдрою, але в нас нема такої ковдри. Що ж робити? А давайте ми намалюємо. Кожен буде малювати кусочок ковдри, а потім ми всі кусочки з`єднаємо.
У вас на столі є частинка листочка. Її можна розмалювати будь-яким кольором. Беремо пензлик занурюємо у воду, набираємо фарбу та зафарбовуємо весь листочок.
Виконання завдання.
Ось які чудові різнокольорові клаптики. Вони вже висохли і ми їх з`єднаємо.
Ковдрою ми вкриємо кицю Муру. Нехай спить. А ми підемо погуляємо.