Користувацький вхід

Контрольна робота зі світової літератури для учнів 5 класу

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Вчитель: Сорочан Я.С.
Клас: 5
Тема. Контрольна робота № 6. Тести
Мета: повторити й узагальнити вивчене за рік, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та їх корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення учнів, уміння висловлювати власні думки й обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: роди й жанри літератури, літературний герой, портрет, пейзаж, гумор, художні засоби.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до написання контрольної роботи
2. Виконання тестових завдань
Варіант І
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Країна, що прославилась жінками-письменницями, одна з яких навіть стала лауреатом Нобелівської премії:
а) Росія;
б) Швеція;
в) Англія.
2. Звідки взятий вислів: «Ви вищі від риб, птахів, тварини, рослини. Маєте
піклуватися про них»?
а) З Біблії;
б) з творів Дж. К. Ролінґ;
в) з творів А Ліндгрен.
3. Назвіть тему, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла,
К. Паустовського, В. Біанкі.
4. Доповніть речення.
Фентезі — це… .
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Дайте характеристику Пеппі Довгапанчохи з однойменного твору А. Ліндгрен.
2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром і Гаррі Поттером.
Високий рівень
(Змістовна, правильна відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
а) Напишіть твір «Мій улюблений твір сучасної дитячої літератури».
б) Складіть діалог «Що краще — прочитати книгу чи подивитися фільм за її
сюжетом?»
Варіант ІІ
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Зазначте представника літератури фентезі:
а) А. Ліндгрен;
б) Е. Сетон-Томпсон;
в) Дж. Р. Р. Толкін.
2. Кому з письменниць літератури ХХ–ХХІ ст. поставлено три пам’ятники ще
за життя?
а) А. Ліндгрен;
б) С. Лагерлеф;
в) Дж. К. Ролінґ.
3. Визначте головну думку, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла,
К. Паустовського, В. Біанкі.
4. Доповніть речення.
Анімалістична література — це…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Дайте характеристику Гаррі Поттеру із творів Дж. К. Ролінґ.
2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром та Пеппі Довгапанчохою.
Високий рівень
(Змістовна, правильна відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
а) Напишіть твір «Мій улюблений герой сучасної дитячої літератури».
б) Складіть діалог «Захоплення літературою фентезі — це корисно чи шкідливо?»
IІІ. Підбиття підсумків уроку
ІV. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал.

Автор: 

Сорочан Яна Сергіївна, вчитель світової літератури та російської мови Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі