Тема : Україна – наш спільний дім.
Мета: формувати та розширювати уявлення про історичне життя України, державну символіку; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, вміння аналізувати; виховувати любов до рідного краю, шанобливе ставлення до своєї країни.
Хід уроку
І. Підготовча частина
(діти разом з батьками заходять у клас)
1. Організація класу
Учитель: Шановні батьки та діти! Вітаю вас з початком навчального року. Веселого настрою, успіхів у ваших починаннях, терпіння і всього найкращого. Перед вами на столі лежать серця, це маленькі частинки великого батьківського серця повного любові, турботи, хвилювань за ваших дітей. Це відчуття передається вашим школярикам і щоб підтримати їх ви зараз на цих серцях напишіть слова підтримки для них, або побажання Ми їх покладемо до чарівної скриньки, а після уроку зачитаємо. Бо вони так потрібні діткам у перший день навчання.
(Батьки записують слова підтримки для своєї дитини)
У цей час учитель з дітьми грають в дидактичну гру.
Дидактичну гру «Я – не я»
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечку посміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався. Хто?
А ще досі не вмивався хто?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і
справжніми школярами скоріше стати!
Молодці! Усе правильно! Ви довели, що маєте право носити звання «УЧЕНЬ». У цьому класі ви будете кожен день отримувати подарунки. Але не цукерки, не тістечка, а знання!
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
Учитель: Сьогодні у нас дуже цікавий урок. Ми узнаємо багато цікавого про наш з вами спільний дім.
Метод «Мозковий штурм»
- А де ж він є спільний дім? (Відповіді дітей)
- Так, кожний з вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті, а спільною є земля – наш з вами великий дім. Урок буде присвячений дорогій країні, милій Україні.
ІІ. Основна частина
Актуалізація отриманих знань
1.Вступне слово вчителя.
Вивчення нового матеріалу.
Подивіться, будь ласка, ролик і скажіть про що він
Учитель: Україна - золотий чарівний край, наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Ми з вами усі – український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих. І як людське серце збагачується любов’ю, добротою, щирістю так і він збагачується відданістю, патріотизмом, мужністю, розумом.
- А якими ж повинні бути українці?
Сильними.
Зараз ми дізнаємося чи сильні наші хлопці.(4 хлопці надувають повітряні кульки.)
Що вам нагадують кольори кульок? Кольори прапора.
Ще українці повинні бути творчими.
Можливо хтось бажає розказати вірш про Україну.
БАТЬКІВЩИНА
Знаєш ти, що таке Батьківщина?
Батьківщина — це ліс осінній,
це домівка твоя і школа,
і гаряче сонячне коло.
Батьківщина - це труд і свято,
Батьківщина - це мама і тато,
це твої найщиріші друзі
і бджола у веснянім лузі.
Батьківщина — це рідна мова,
це дотримане чесне слово.
Буваю, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю,що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є-дорога,явори,
Усе моє, все зветься Україна.
Іобов язково українці повинні бути привітними, добрими ,дружніми.
-Встаньте,будь ласка, візьміться за руки і з посмішкою повторюйте за мною
Здрастуй, мій любий друже,
Я дуже за тобою скучив.
Хочу тебе я з новим навчальним роком привітати.
Щастя, радості і знань тобі побажати.
І звичайно всі українці розумні
Вікторина:
-Як називається наша країна?
-А яка столиця України?
-Головна річка нашої країни?
-Які кольори нашого прапору?
-В якому місті ми живемо?
-А скільки років йому виповнилося?
Молодці, ви справжні УКРАЇНЦІ!!!
А тепер послухайте таку казку-легенду:
Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими,,дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя.
Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей,вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім. я Тризуб.
Середньому сину мати дала в дорогу синьо-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими вчинками. Люди запам ятали його і назвали Прапором.
А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім. я Гімн. Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку-Україну.
Демонстрація картинок з державними символами.
А зараз час зазирнути до чарівної скриньки і дістати серця від ваших батьків. (Зачитуються слова підтримки для кожної дитини) Давайте серцями доповнимо нашу спільну творчу роботу. Рефлексія (Учитель бере скриньку на дні якої лежить дзеркало)
- Діти, пропоную вам цікаву справу. Ми з вами зараз дізнаємося, хто в нашому спільному домі головний. Як ми дізнаємося? Нам допоможе ось ця «чарівна скринька». Кожен із вас зазирне до неї і побачить найважливішу людину в нашій країні. (Діти по черзі підходять до скриньки і з’ясовують, посміхаючись, що ця людина – це кожен із них) Отже, головні в нашому великому, могутньому будинку, який називається Україна – це всі ми.
ІІІ. Заключна частина Підсумок уроку.
- Як називається наш спільний дім? Як звемося ми – люди, які живемо в Україні?
У вас на партах лежать макети долоньок.Зараз ви на них напишете свої імена і по черзі прикріпите навколо мапи України. І нехай тепло ваших долоней зігріє нашу Батьківщину, зробить її сильнішою..
Тепло своїх долонь і розуму ,і серця ми милій Україні віддаєм
Ми разом створили плакат « Україна – наш спільний дім». Будинок де панує мир і злагода, де ллється українська пісня, де щасливий дитячий сміх.