Користувацький вхід

Присвійні, вказівні і означальні займенники

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:481528c5d0504e90d2b97ffcd996ab06' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Урок української мови у 6 класі.<br />\nТема: Присвійні, вказівні, означальні займенники.<br />\nМета: - ознайомити учнів із матеріалом про присвійні, вказівні та означальні займенники,<br />\n особливості їх відмінювання;<br />\n- розвивати вміння знаходити дані займенники в тексті; розрізняти їх, вживати у мовленні;<br />\n- виховувати відчуття краси слова.<br />\nОчікувані результати: учні вміють розрізняти дані види займенників, уміють їх відмінювати і<br />\n застосовувати знання на практиці.<br />\nТип уроку: комбінований.<br />\nМетоди та прийоми: слово вчителя, робота з підручником, виконання вправ, вибірковий диктант,<br />\n бесіда, « незакінчені речення», « мозкова атака», « мовне спостереження », робота біля дошки,<br />\n « мікрофон».<br />\nОбладнання: зошит, підручник, крейдяний запис.<br />\nХід уроку:<br />\nI. Організаційний момент.<br />\nII. Актуалізація опорних знань.<br />\n1) Перевірка д\\ з ( вправа 355 с. 158 – письмово).<br />\n2) « Незакінчені речення».<br />\n- Неозначені займенники вказують…<br />\n- Неозначеними є займенники…<br />\n- Вони творяться за допомогою…<br />\n- Неозначені займенники пишуться…<br />\n- Заперечні займенники вказують…<br />\n- Вони творяться за допомогою…<br />\n- Заперечними є займенники…<br />\n - Займенники з прийменниками пишуться…<br />\nIII. Повідомлення теми і мети уроку.<br />\nIV. Мотивація навчання.<br />\n1) Слово вчителя щодо теми і завдань уроку, видів роботи на уроці, подальше застосування набутих<br />\n знань, умінь та навичок.<br />\n2) « Цілевизначення» та прогнозування очікуваних результатів.<br />\nV. Сприйняття і засвоєння матеріалу<br />\n1) «Мозкова атака»<br />\n - записати займенники: 1 – відповідають на питання чий? чия? чиє? чиї? ; 2- на питання який? яка?<br />\n яке? які? скільки?<br />\n Мій, твій, цей, ваш, наш, такий, ця, їх, скільки, це, їхній, свій, моя, ці, таке, твоя, така, ваша, такі.<br />\n- На що вказують займенники, що відповідають на питання чий? чия? чиє? чиї?; який? яка? яке? які?<br />\n2) Слово вчителя про присвійні та вказівні займенники.<br />\n3) Робота з підручником.<br />\n- опрацювати теорії п. 38 і таблиць відмінювання на с. 161-163;<br />\n- виконання вправи 363 с. 161- усно;<br />\n- виконання вправи 368 с. 163- усно.<br />\n4) Слово вчителя про означальні займенники.<br />\n5) Робота з підручником.<br />\n- опрацювати теорії п. 38 і таблиці відмінювання на с. 165-166;<br />\n- виконання вправи 377 с. 166- письмово.<br />\n6) « Мовне спостереження».<br />\n- провідміняти займенники ( за варіантами і біля дошки):<br />\n Iв. – наш, цей, всякий;<br />\n IIв. – мій, стільки, інший;<br />\n IIIв.- їхній, та, кожний.<br />\n- Що спільного між прикметниками й означальними займенниками? ( рід, число, відмінок).<br />\n- Як змінюють займенники ці? ( як прикметники).<br />\n- Чи змінюється вказівний займенник тільки за родами і числами? ( Ні, тільки за відмінками).<br />\nVI.Закріплення вивченого.<br />\n1) Вибірково – розподільний диктант.<br />\n- виписати із речень і розподілити займенники : 1 – присвійні; 2 – вказівні; 3 – означальні. Звучав наш сміх в широких коридорах під час перерв у той далекий час. Інші квіти в диханні весни розцвітуть. Я сам буду відповідати за цей вчинок. Добре жить тому, чия душа і дума добро навчилася любить. Все він знає, в нашім ділі, не юнак і не старий. У всякого своя доля і свій шлях широкий. Хто людей питає, той і розум має.<br />\n2) Бесіда:<br />\n - На що вказують присвійні, вказівні та означальні займенники?<br />\n- Яка особливість їх відмінювання?<br />\n- Які морфологічні ознаки цих займенників?<br />\nVII. Підсумок уроку.<br />\n« Мікрофон».<br />\n- Що ми сьогодні вивчали?<br />\n- Чому ви навчилися?<br />\n- Як ви розрізняєте вивчені розряди займенників?<br />\n- Чи досягли ми мети і завдань уроку?<br />\nVIII. Оцінювання та його мотивація.<br />\nIX. Домашнє завдання: п. 38 ( вивчити правила).<br />\n Вправа 372 ( письмово), 379 ( письмово). </p>\n', created = 1738342930, expire = 1738429330, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:481528c5d0504e90d2b97ffcd996ab06' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:a8560e4a370a03a11d88b762c543d561' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Постоєнко Сергій Володимирович</p>\n', created = 1738342930, expire = 1738429330, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:a8560e4a370a03a11d88b762c543d561' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738342930, expire = 1738429330, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738342930, expire = 1738429330, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738342931, expire = 1738429331, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок української мови у 6 класі.
Тема: Присвійні, вказівні, означальні займенники.
Мета: - ознайомити учнів із матеріалом про присвійні, вказівні та означальні займенники,
особливості їх відмінювання;
- розвивати вміння знаходити дані займенники в тексті; розрізняти їх, вживати у мовленні;
- виховувати відчуття краси слова.
Очікувані результати: учні вміють розрізняти дані види займенників, уміють їх відмінювати і
застосовувати знання на практиці.
Тип уроку: комбінований.
Методи та прийоми: слово вчителя, робота з підручником, виконання вправ, вибірковий диктант,
бесіда, « незакінчені речення», « мозкова атака», « мовне спостереження », робота біля дошки,
« мікрофон».
Обладнання: зошит, підручник, крейдяний запис.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1) Перевірка д\ з ( вправа 355 с. 158 – письмово).
2) « Незакінчені речення».
- Неозначені займенники вказують…
- Неозначеними є займенники…
- Вони творяться за допомогою…
- Неозначені займенники пишуться…
- Заперечні займенники вказують…
- Вони творяться за допомогою…
- Заперечними є займенники…
- Займенники з прийменниками пишуться…
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Мотивація навчання.
1) Слово вчителя щодо теми і завдань уроку, видів роботи на уроці, подальше застосування набутих
знань, умінь та навичок.
2) « Цілевизначення» та прогнозування очікуваних результатів.
V. Сприйняття і засвоєння матеріалу
1) «Мозкова атака»
- записати займенники: 1 – відповідають на питання чий? чия? чиє? чиї? ; 2- на питання який? яка?
яке? які? скільки?
Мій, твій, цей, ваш, наш, такий, ця, їх, скільки, це, їхній, свій, моя, ці, таке, твоя, така, ваша, такі.
- На що вказують займенники, що відповідають на питання чий? чия? чиє? чиї?; який? яка? яке? які?
2) Слово вчителя про присвійні та вказівні займенники.
3) Робота з підручником.
- опрацювати теорії п. 38 і таблиць відмінювання на с. 161-163;
- виконання вправи 363 с. 161- усно;
- виконання вправи 368 с. 163- усно.
4) Слово вчителя про означальні займенники.
5) Робота з підручником.
- опрацювати теорії п. 38 і таблиці відмінювання на с. 165-166;
- виконання вправи 377 с. 166- письмово.
6) « Мовне спостереження».
- провідміняти займенники ( за варіантами і біля дошки):
Iв. – наш, цей, всякий;
IIв. – мій, стільки, інший;
IIIв.- їхній, та, кожний.
- Що спільного між прикметниками й означальними займенниками? ( рід, число, відмінок).
- Як змінюють займенники ці? ( як прикметники).
- Чи змінюється вказівний займенник тільки за родами і числами? ( Ні, тільки за відмінками).
VI.Закріплення вивченого.
1) Вибірково – розподільний диктант.
- виписати із речень і розподілити займенники : 1 – присвійні; 2 – вказівні; 3 – означальні. Звучав наш сміх в широких коридорах під час перерв у той далекий час. Інші квіти в диханні весни розцвітуть. Я сам буду відповідати за цей вчинок. Добре жить тому, чия душа і дума добро навчилася любить. Все він знає, в нашім ділі, не юнак і не старий. У всякого своя доля і свій шлях широкий. Хто людей питає, той і розум має.
2) Бесіда:
- На що вказують присвійні, вказівні та означальні займенники?
- Яка особливість їх відмінювання?
- Які морфологічні ознаки цих займенників?
VII. Підсумок уроку.
« Мікрофон».
- Що ми сьогодні вивчали?
- Чому ви навчилися?
- Як ви розрізняєте вивчені розряди займенників?
- Чи досягли ми мети і завдань уроку?
VIII. Оцінювання та його мотивація.
IX. Домашнє завдання: п. 38 ( вивчити правила).
Вправа 372 ( письмово), 379 ( письмово).

Автор: 

Постоєнко Сергій Володимирович

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі