Конспект інтегрованого заняття
«Пригоди Маринки на бабусиному подвір’ї»
з ознайомлення з природою, розвитку мовлення
з використанням покидькового матеріалу
для молодшого дошкільного віку
Євгенія Оніпко , вихователь ЗДО «Сонечко»,
смт. Диканька Полтавської області
Мета: Продовжувати знайомити дітей з свійськими тваринами, їх особливостями, способом життя. Розкрити значення свійських тварин для людини. Вчити дітей добирати прикметники до назв тварин. Розвивати мовлення, дрібну моторику рук, цікавість до світу природи. Виховувати дбайливе ставлення до свійських тварин.
Обладнання: матеріал до дидактичних ігор з свійськими тваринами (покидьковий), пульверизатор, лотки для яєць, ложки, вата.
Хід заняття
1. Знайомство та проведення Д/гри «Дикі та свійські»
Дівчинка: Доброго дня, ой, а куди це я потрапила? Та це ж подвір’я моєї бабусі, і живуть на ній свійські тварини, а куди це вони поділися? Ой, порозбігалися, з дикими перемішалися, ой-ой-ой, що ж робити? Діти, допоможіть мені будь ласка і тваринок свійських знайдіть.
Проведення Д/гри « Дикі та свійські тварини »
Дівчинка: Дякую вам малята, тепер всі тварин на подвір’ї, зараз я подивлюсь як вони поживають та що поробляють.
2. Перегляд повчального відео про овечку, проведення Д/гри «Вовна для овечки»
Овечка: Бе-бе-бе, щось холодно мені, мене нещодавно постригли.
Дівчинка: Та це ж овечка з вовни якої мені пошили светрик, її постригли, а вовну на ниточки перетворили.
Овечка: Бе-бе-бе, допоможіть малята мені, у вовну мене одягніть.
Дівчинка: а щоб овечку одягнути, нам з вами потрібно взяти м’якенький шматочок, покачати його в долоньках, утворити кульку, та прикріпити її до овечки. Але не лише кульку прикріпляти, а ще розповідати яка в нас овечка.
(м’якенька, біленька, добра, пухнаста, кучерява, корисна, швидка, свійська)
Овечка: Дякую, вам дітки, що одягнули мене.
Дівчинка: Піду я ще по господарству пройдуся, може ще кого зустріну.
3. Перегляд повчального відео про курку, проведення рухливої гри, та д/гри «Хвіст у півника»
Дівчинка: а курочка багато яєчок знесла, дітки, допоможіть мені їх позбирати та в лоточок поскладати.
Але в яєчка, дуже крихка шкарлупка, його потрібно нести обережно, щоб не розбилося.
Р/гра «Перенеси яєчко»
Дівчинка: А хто це порозкидав пір’ячко? Та це ж наші півники, всі пір’їнки з хвостика розгубили. Давайте їх прикрасимо та зробимо хвостики різнокольоровими.
Д/гра «Хвіст півника»
4. Знайомство із свинкою, проведення дидактичної гри «Помиємо свинку»
Свинка: Хрю-хрю-хрю
Дівчинка: доброго дня свинко, а ми з дітками про тебе навіть віршика знаємо, ось послухай як дружно розповідаємо.
Хрю, хрю, хрю, бурмоче свинка
Я в калюжі мила спинку,
І животик, і бочок,
Хвостик, вушка, п’ятачок.
Та чомусь біля корита, кажуть всі що я невмита.
Свинко, і ти якась брудна, замурзана, треба тебе, та твоїх друзів помити.
А для того щоб нам помити свинку, що нам потрібно, звичайно, вода та рушничок.
Д/гра «Миємо свинку»
5. Знайомство з корівкою, проведення Д/гри «Подоїмо корівку»
Дівчинка: ой, чую, я що і корівка додому повертається. Напаслася, часі молочка подоїти.
Дівчинка: дітки, а яка корівка у моєї бабусі?
(велика, молочна, корисна, свійська, біленька, добра)
Д/гра «Подоїмо корівку»
6. Проведення рухливої гри «Кошенята» і пальчикової «На бабусиному подвір’ї»
Дівчинка: А молочком люблять ласувати бабусині котики, дітки, а ви хочете з ними погратися?
Ми веселі кошенята,
Маєм хвостики пухнасті.
А ще вуса довгі маєм.
Дуже весело стрибаєм.
Няв-няв-няв, няв-няв-няв,
Дуже весело стрибаєм.
Дівчинка: бабусю, ось поглянь, кого ми зустріли сьогодні на твоєму подвір’ї.
У бабусі на подвір’ї,
Гомонять птахи, тварини.
Ось мучить корова Му, молока кому.
Овечка озвалася Бе, пропустіть скоріш мене.
Кудкудах сказала курка
Ми таке почули вперше
Ми зернятка поклювали і курчат погодували.
Кукуріку, півень сів на тин високий, і вокалу дав уроки.
Хрю-хрю-хрю співа свиня, я чистюля ось яка.
Ось така подорож у нас з дітками була.