Заняття з фізкультури
для дітей молодшого дошкільного віку
«Пригоди поросят»
Мета: повторити комплекс ЗРВ «З кубиками»; формувати навички звичайної ходьби, ходьби масажною доріжкою, ходьби з високим підніманням ніг, на носочках «як лисички»та легкого бігу. Удосконалювати навички метання шишок на дальність, стрибки з просуванням уперед «по вузькій доріжці». Вправляти у навичках самомасажу кистей рук та ніг, використовуючи каштани,
Розвивати вміння не наштовхуватись один на одного під час р/г «Знайди свій будиночок».
Розвивати спритність, увагу, рішучість, окомір, витривалість. Виховувати цікавість до фізичних вправ та колективізм.
Обладнання: сортивний зал прикрашений відповідно до сюжету заняття: дерева, річка, масажні доріжки. Каштани та кубики (за кількості дітей), наголівнички поросят та вовка, музичний супровід, обручі.
Вид заняття: сюжетне.
Спосіб організації дітей під час виконання основних рухів: потоковий.
Активний словник: активізувати словник дітей словами: стрибки, метання.
Хід заняття.
Частина заняття Зміст роботи Дозування Організаційно-методичні вказівки
Підготовча частина 1. Шикування дітей в колону по одному.
2. Повідомлення завдань заняття.
3. Ходьба та її різновиди:
- звичайна;
- на носках;
- з високим підніманням колін
- по доріжках здоров'я.
4. Біг у повільному темпі.
5. Ходьба звичайна. Вправи на відновлення дихання.
6. Шикування в коло. 25 – 30 с.
15 – 20 с.
1 коло
25 – 30 с.
6 – 8 р.
Педагог: Сьогодні ми дітки побуваємо в казці «Вовк та троє поросят». Уявімо, що ми всі поросятка, які прибігли на лісову галявинку».
Педагог: Світить яскраве сонечко. Підемо на зустріч йому.
Всім стало весело і поросята побігли по галявинці.
Йдемо звичайним кроком, виконаємо вправи на відновлення дихання, зірвали по квіточці.
Утворимо гарне велике коло.
А що в казці робили поросята?
Правильно, будували будинки.
Ось і ми з вами зараз будемо будувати будинки, але такі, як у Наф-Нафа, міцні з цегли.
Загально-розвиваючі вправи
«З кубиками» 1. Ппіднімання рук з кубиками через сторони вгору.
В. п. — основна стійка.
1.- підняти руки через сторони вгору, постукати кубиками над головою (вдих); 2 - опустити руки у вихідне положення (видих).
2.Повороти тулуба в сторони.
В.п. - стійка ноги в сторони, руки з кубиками опущені вниз.
1 - поворот тулуба вправо, постукати кубиками перед грудьми(видих); 2. - повернутись у вихідне положення (вдих); 3–4 - те сааме в лівий бік.
3. Нахил тулуба вперед. В. п. - осноснва стійка. 1 - нахилити тулуб уперед, покласти кубики на підлогу біля носків ніг (видих); 2 - випрямитись у в. п. (вдих); 3 - нахилити тулуб уперед, взяти кубики (видих); 4 -випрямитись у в. п. (вдих).
4. Присідання.
В. п. - основна стійка.
1 - присісти, постукати кубиками об підлогу; 2 - встати в вихідне положення. Присідати на всю ступню, дихати рівномірно.
5. Стрибки В.п. – кубики покласти на підлогу, руки на поясі.
5-6р.
4р.
3-4р.
4-5р.
6-8р. Покажемо які у нас міцні цеглинки.
Стали в основну стійку, руки з кубиками опущені.
Нам потрібно збудувати міцні стіни, щоб вовк не зміг зруйнувати наші будиночки.
Покажемо, поросята, як ми вправно кладемо цеглинки, будуючи стіни.
Перевіримо, наскільки міцні наші стіни.
Які ж гарні у нас отримались будиночки. Порадіємо, пострибаємо. Молодці!
Милуємося будинками.
Основна частина 1.Метання шишок вперед.
2.Стрибки з просуванням вперед.
3.Діти збирають шишки.
Рухлива гра
«Знайди свій будиночок»
відстань 1,5-2 м.
відстань
25-30 см.
На галявині поросята знайшли шишки, почали кидати їх через річку. Намагатися перекинути їх через «річку».
Поросята знайшли вузьке місце в річці, доріжку і почали стрибати по ній.
Стрибати на двох ногах, просуваючись вперед.
На тому березі, поросята збирають шишки.
Не наштовхуючись один на одного.
Поросята, я чую що йде вовк (одягаю наголівничок вовка), швидше ховайтеся в будиночки (діти стають в обручі). Коли звучить весела музика, всі поросята граються, а коли музика стихає, потрібно швидко знайти свій будинок, тоді вовк вас не зможе чіпати.
Заключна частина 1.Шикування дітей в колону. Повільна ходьба.
2.Самомасаж костей рук та ніг.
3.Вихід дітей у групову кімнату. 40 – 50 с.
20 – 30 с.
10 – 15 с. Поросята знаходять каштани. Наші ручки та ніжки дуже втомилися, зробимо їм масаж. Наша подорож закінчується, але ми ще обов’язково до неї повернемося в наступний раз.
Підсумок заняття.
посібники