МАТЕМАТИКА
ТЕМА: Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд. Порівняння іменованих чисел та суми або різниці іменованих чисел.
МЕТА: закріпити в учнів навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вправлятися в порівнянні іменованих чисел та виразів з іменованими числами; формувати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати уважність, охайність, почуття співпереживання.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент. Девіз уроку.
ІІ. Усний рахунок. Створення проблемної ситуації. Інд. робота за картками.
- За календарем у нас зима,
Та щось снігу в нас нема.
На урок сніжок покличемо,
І сніговичка ми зліпимо.
- Ліпити будемо математичного сніговичка. Його частини необхідно зібрати у тій послідовності, в якій традиційно ліплять сніговика. А допоможуть нам в цьому правильно розв’язані приклади на його частинах.( моделювання образу сніговика на дошці.)
ІІІ. Актуалізація знань, вмінь учнів.
- Назвіть геометричні фігури, які ви бачите на малюнку.
- Яка геометрична фігура переважає за кількістю?
- Що таке круг?
- Що таке коло?
- Закінчіть речення: - Радіус кола – це відрізок … Діаметр кола – це …
ІV. Хвилинка каліграфії ( з навантаженням).
- Наш сніговичок має до нас завдання. Перше завдання – перевірка вашої охайності в зошитах. Отже, хвилинка каліграфії : 4, 14, 24 … Встановіть закономірність між числами. Запишіть їх. Яким числом закінчили рядок?
- Поміняйтеся зошитами із сусідом і олівчиком підкресліть найкраще написане число учня. Молодці. Поверніть один одному зошит.
V. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати вміння розв’язувати числові вирази на додавання і віднімання двоцифрових чисел, розв’язувати складені задачі та виконувати порівняння з іменованими числами.
УІ. Робота з підручником.
- Наступне завдання сніговика – перевірка самостійних вмінь в парі. Яка пара учнів швидко визначить № зірки, яку щойно відкрив звіздар? № 493. ( 33)
- Далі сніговичок бажає, щоб ви порівняли іменовані числа та вирази з іменованими числами з коментуванням, щоб і він теж чув. № 494.
УІІ. Фізхвилинка.
Щось втомились ми сидіти,
треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири скоки.
Ось так, ось так, ось так!
Плесніть у долоньки раз.
За роботу! Все гаразд!
УІІІ. Робота над задачами.
- Далі сніговичок пропонує нам попрацювати із задачами.
№ 497, - Про що говориться в задачі?
- Що відомо за умовою задачі?
- Що невідомо?
- Чи можемо зразу відповісти на поставлене запитання? Чому?
- Чи можемо дізнатися ск. разом було ср. І зол. шишок? Якою дією? Запишіть .
- Який наступний крок до розв’язку задачі?
№ 498.
- Відповідь : 15 учнів розучували пісні і вірші.
ІХ. Змагання.
- Наш сніговичок пропонує вам позмагатися між рядами. Остаточну відповідь до ланцюжків прикладів він закрив сніжинкою. Тільки після правильного розв’язання ланцюжка - сніжинка розтане і покаже правильну відповідь.
- Змагання продовжується. № 499
- На якому ряду учні швидко і правильно розв’яжуть свій приклад?
Х. Підсумок уроку. Оцінювання.