Інтегроване заняття в старшій групі з елементами пошуково-дослідницької та образотворчої діяльності.
«Морська подорож.
Мета:
Забезпечити умови для активної пізнавальної творчої діяльності дітей. Розширювати та поглиблювати знання про життя підводних мешканців,закладати основи наукового дихальні вправи для профілактики плоскостопості. Розвивати фантазію,творче мислення під час образотворчої діяльності. Виховати уміння працювати колективно.
Матеріал:
Музичні записи,мушля,акваріум з рибками,сосуди з водою,сіль,предмети для досліду,камінці(для топтання) іграшкові морські мешканці. Макет рибки для образотворчої діяльності,нитки,клей,фарби,пензлі,мушлі,серветки.
Хід заняття.
Вихователь: На цьому тижні ми з вами розширювали знання про їжу та продукти харчування. З одним дуже корисним продуктом харчування ми з вами познайомимося сьогодні. Це морепродукти та риба. В цих продуктах харчування є дуже багато корисних речовин необхідних для росту дитячого організму і кріпких кісток.
- Звідки беруть морепродукти?(відповідають діти)
- Давайте сьогодні помандруємо до моря і визначимо всі особливості життя морських мешканців. А допоможе нам чарівна мушля.
- Заплющить очі та послухайте як шумить море. Уявить яке воно?(просторе,чисте,блакитне,солоне)
Звучить музика моря
Дослід:
Як можна воду зробити морською?
(добавити в воду сіль.)
Чому в морі легше плавати?
(опускаючи в солону та прісну воду різні предмети,з'ясовуємо, що деякі предмети в солоній воді не тонуть)
Вихователь:Діти хто живе в морі?
(риби, медузи, краби, восьминоги, морські зірки)
Чим відрізняються рибки в акваріуму від риб в морі? Що на дні акваріуму? Давайте порівняємо жителів моря з жителями акваріуму.
Спостереження за рибками в акваріуму.
Вихователь: Наша подорож продовжується і ми зараз з вами уявимо, що прийшли на берег моря, а там дуже багато камінців.
Ходьба по камінцях.
- А тепер нам треба приготуватися до пірнання у воду. Для цього підготуємо свої легені.
Вправа «Дихаємо носиком»
Дихати носиком корисно
Це відомо дітям звісно,
Ротик дітки закриваємо,
Глибше кисень мі вдихаємо
Носиком і видихаємо
Потім трішки легше,
Ну а ще раз так легенько
Дихаємо помаленьку.
(повторити 3 рази)
А тепер пірнаємо у воду. Глибокий вдих носом,при цьому повільно присісти. Вдихнувши, закрити ніс пальцями міцно стулити рот, присісти. Порахувавши до 5, піднятися вгору, видихнути.
Ось ми з вами на морському дні. Тут живуть морські мешканці,зараз мі з’ясуємо хто з них тварина, а хто риба.
Вправа: «Риба чи тварина.»
Вихователь показує дітям картинку із зображенням морських мешканців, а діти визначають хто з них риба, а хто тварина.
Морські мешканці запрошують нас на веселий танок.
Танок імпровізований.
Наша подорож продовжується і чарівна мушля мені підказує куди ми повинні пливти. Пливіть за мною.
Діти просуваючись по групі знаходять силует риби.
- Яка гарна рибка,але вона не зовсім справжня. Діти давайте допоможемо рибці прикрасити її мушлями, неначе лускою та виготувати плавники і хвіст з ниточок.
Колективна образотворча діяльність:
«Чарівна рибка.»
Пора нам вертатися в дитячий садок.
Підсумок заняття:
- Діти, вам сподобалась морська подорож?
- Яке море?
- Хто в ньому живе?
- Як можна назвати їх по іншому?
- Молодці діти.