Конспект заняття для дітей групи раннього віку
Тема: Рибки
Мета: поглибити знання дітей про акваріум ,та його мешканців – рибок.
Викликати пізнавальний інтерес до спостереження за акваріумом,рибками. Навчити особливостям догляду за ними.
Вміти діяти з предметами,орієнтуватися по аркушу паперу,формувати знання про поняття «круг».
При експериментуванні познайомити з свойствами предметів:тоне ,плаває.
Вміти відщеплювати від великого куска маленьку грудочку.
Закріпити основні кольори(червоний,жовтий,синій,зелений).
Розвивати мілку моторику рук,координацію рухів.
Закріпити навички малювання ватними паличками.
Виховувати здоровий інтерес до малювання.
Виховувати дбайливе ставлення до рибок,естетичне почуття.
Хід заняття:
Дітки,сьогодні у нас з вами будуть незвичайні гості.
Вихователь звертає увагу малят на акваріум з рибками.
Що за дивний дім такий?
Не простий,а водяний.
Він прозорий,хоч без вікон,
Та красивий, чистий,світлий.
А живуть в нім молодці –
Гарні красені плавці.
Що це таке,малята?(акваріум) А хто живе в акваріумі?(рибки)
Рибки дуже в нас красиві,
Кожна з них маленьке диво!
Подивись,яка вона
Прудко аж на дно пірна.
– Діти,чи подобаються вам рибки?(так)
– А що вони вміють робити?(плавати,пірнати,махати хвостиком)
– Як плавають рибки?(повільно,швидко)
– Діти,а яка повинна бути вода в акваріумі де живуть рибки?(чиста) Правильно. Тому,воду в акваріумі потрібно міняти,а камінчики та ракушки,які лежать на дні – мити. А щоб наші рибки гарно себе почували і росли їх треба годувати. — – Що ви діти любити їсти? А рибкам така їжа не підходить. Для них є спеціальний риб’ячийкорм,який їм дуже подобається.
Вихователь пропонує погодувати рибок. Дітиспостерігають,як рибки їдять. Вихователь розповідає,що рибок можна годувати і спостерігати за ними.
А гратися,та брати їх до рук можна? А стукати по акваріуму? (ні,їх можна налякати)
Діти,послухайте віршик
Моя рибка все мовчить,
Не шумить,і не кричить.
Я не розумію в чому біда,
Може їй до ротика потрапила вода?
Дітки,а як ви вважаєте,чи рибки можуть говорити?
Мімічна гімнастика
Спробуємо показати,що вміють робити рибки:посміхаються,відкривають і закривають ротик,показують зубки,витягують губи трубочкою.
Молодці діти,ви як справжні рибки.
Діти,а давайте з вами зловимо рибку.
«Впіймай рибку»
В таз з водою діти опускають руки,і виловлюють собі рибку(пластмасову)
Скільки рибок ти зловив? А ти? А підніміть усі разом рибки,скільки їх у нас?(багато)
Давайте пограємо з рибками!
Д/г «Рибка в озері»
Перед кожною дитиною круг синього кольору-озеро. Це буде вода для нашої рибки. Пустіть свою рибку у воду-положіть зверху на озеро. Ось рибка поплила у саму середину озера. Потім поплила вліво до травички,а потім вправо до бульбашок. Тепер вирішила рибка поплавати по краю озера,біля берега.
Давайте погодуємо нашу рибку спеціальним кормом. Візьміть грудочку пластиліну і відщеплюйте маленькі грудочки,тапригощайте рибку.
Барельєфна ліпка « Корм для рибок»
На озеро біля рибки діти відщеплюють від великого куска грудочки пластиліну-корм.Поки рибка їсть давайте прикрасимо їй озеро – по краю синього кола виложимо красиві мушлі або камінці.
Вашим рибкам дуже подобається озеро. Покажіть як рибка плаває.
Пальчикова гра «Рибка»
Рибка плаває у водичці(Дві долоньки разом виконують плавні рухи)
Рибці весело гулять.
Рибко,рибка золотенька,
Хочемо тебе впіймать.(долоньки зжимаються в кулак)
Рибка спинку вигнула,
Черв’ячка зловила.(хватательні рухи «щепоткою»)
Рибка хвостиком вільнула,
Швидко, швидко поплила.(помахати рукою)
Діти,сьогодні я вам пропоную прикрасити рибок. Давайте сядемо за столи,і подивимося яких рибок я вам приготувала. Вони білі,зовсім не красиві. Давайте кольоровими фарбами прикрасимо рибок. У тебе яка фарба?(синя,красна)Малювати ми будемо пальчиками(або ватними паличками)Молодці. Подобаються вам рибки? Тепер вони яскраві і красиві. Якого кольору у тебе рибка?Жовтого. Давайте понесемо рибок у кольоровий акваріум у жовтий-жовтих… Тепер нашим рибкам весело плавати.
Ходімо і ми пограємося,станемо у коло і будемо рибками.
Фізкульт.хвилинка «5 маленьких рибок
Маленькі рибки купалися в воді.(імітація рухів)
Перша рибка сказала – пірнати дуже легко (присідає)
Друга рибка сказала –тут глибоко(грозить пальцем)
Третя сказала – я хочу спати(руку ложить під вухо)
Четверта стала замерзати(потерти долонями плечі)
П’ята крикнула тут : тут крокодил(руками імітують пасть крокодила)
Подивиться скоріше щоб не укусив.(діти тікають і розбігаються)