Користувацький вхід

Останні публікації

Повторення вивченого матеріалу. Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Види трикутників. Розв’язування задач. «Математична Січ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

05 грудня 2018 рік
Математика
Тема уроку. Повторення вивченого матеріалу. Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Види трикутників. Розв’язування задач. «Математична Січ»
Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок
Форма уроку: урок з елементами інсценізації
Загальнопізнавальна мета:
• Закріплювати вміння письмово додавати та віднімати трицифрові числа;
• Закріплювати вміння розв’язувати задачі різних видів;
• Розвивати розумові операції, мовлення, творчі здібності;
• Виховувати бажання навчатися.
Ключові компетентності:
• Формувати вміння письмового віднімання і додавання трицифрових чисел;
• Закріплювати вміння розв’язувати рівняння з невідомими;
• Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення;
• Розширити і поглибити компетентність у доісторичному минулому нашого роду;
• Виховувати старанність у роботі, уміння співпрацювати в парах.
Предметні компетентності:
Знання: знає назви компонентів дій, знає алгоритм письмового віднімання та додавання трицифрових чисел.
Розуміння: виконує арифметичні дії над трицифровими числами; розпізнає трикутники за сторонами і кутами.
Застосування: розв’язує задачі різних видів.
Аналіз: розв’язує рівняння, що містять одну арифметичну дію на основі взаємозв’язку компонентів та результатів арифметичних дій.
Синтез: складає план розв’язування задачі.
Обладнання: презентація, підручник, робочі зошити, наочний матеріал, записи на дошці
Хід уроку
(слайд 1)
1. Організаційний момент.
1. Емоційний настрой на урок
Продзвенів дзвінок!
Починається урок.
Учитель усміхається,
Школярики стараються,
Працюватимем старанно,
Щоб побачити в кінці,
Що у нашім третім класі
Діти просто МОЛОДЦІ!
2. Вправа «Очікування»
(звучить уривок з пісні «Гей там, на горі, Січ іде»)
(слайд 2)
Яка пісня прозвучала? (козацька)
Хто такі козаки? (вільні люди, воїни, які боронили українські землі та український народ від татар, турків, поляків)
Хто міг стати козаком? (сильний, сміливий, винахідливий, мужній, відважний, розумний, кмітливий)
Де жило козацьке військо? (на Січі)
Як називали площу, на якій вони тренувалися? (майдан)
Яка зброя у козаків запорожців? (шабля, рушниця, гармати)
Яка основна зброя учнів? (знання)
2. Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні ми побуваємо у ролі козаків і вправлятимемося в математичних обчисленнях на Козацькій Січі.
3. Повідомлення теми і мети уроку
Свою Січ ми назвемо «Математичною».
Місяця грудень, число 05, року 2018 на Майдані нашої Математичної Січі відбудеться змагання за темою: «Повторення вивченого матеріалу. Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Види трикутників. Розв’язування задач.»
(слайд 3)
Отже, тема нам відома. А тепер з’ясуємо, які завдання ставить перед нами урок.
(слайд 4)
Сьогодні ми повинні працювати так, щоб виграти змагання й отримати 12 балів. А дізнаємося ми це по кількості отриманих козаків за кожне правильно виконане завдання.
4. Робота над темою уроку
У Математичній Січі видано наказ, щоб усі взяли участь у змаганнях.
(слайд 5, указ)
Січове військо ділилося на полки, сотні, курені.
(слайд 6, з малюнками козацького полку, сотні, куреня)
Майдан «Рахунковий» (слайд 6)
Користуючись таблицею, знайдіть і дайте відповідь на запитання. Розпізнайте правильну відповідь з відповідною фігурою.
(на дошці трикутники з відповідями, вчитель дає учневі відповідний трикутник)
1. На скільки більше козаків у полку, ніж у курені? (490)
2. На скільки більше козаків у полку, ніж у сотні? (400)
3. Скільки козаків в одному полку, 2 сотнях і 6 куренях? (760)
4. На скільки менше козаків в одному полку, ніж у 6 сотнях? (100)
5. На скільки більше козаків у сотні, ніж у курені? (90)
6. Скільки козаків у сотні та полку разом? (600)
7. Скільки козаків у сотні та курені разом? (110)
8. Скільки козаків у 2 полках? (1000)
Упоравшись із завданням майдану «Рахунковий», ми опинилися на майдані «Розпізнай!»
Майдан «Розпізнай» (слайд 7)
У вас, у кожного є фігури з відповідями. Що це за фігура? Охарактеризуйте її за кутами і за сторонами.
А тепер на нас чекає майдан «Навчальний»
Майдан «Навчальний» (слайд 8)
Кожний учень отримує картку з 2ма прикладами на додавання і віднімання. Їх потрібно обчислити письмово:
142+239= 681-136=
573+318= 944-536=
426+455= 837-629=
714+158= 761-248=
619+147= 925-607=
425+466= 813-706=
237+237= 926-419=
358+426= 552-248=
А тепер на нас чекає майдан «Козацькі ремесла»
Майдан «Козацькі ремесла» (слайд 9)
Задача
За 6 годин січові шевці пошили 54 чоботи. Скільки годин потрібно їм працювати, щоб пошити 42 чоботи, якщо за 1 годину шитимуть на 2 чоботи менше?
Аналіз
Пошили чобіт
За 1 год Витрачено
часу Пошили чобіт
? 6 54
?, на 2 чоб. менше ? 42
Будуємо алгоритм розв’язання задачі, тобто складаємо план розв’язання:
1. Скільки чобіт шиють шевці за 1 год?
2. Скільки чобіт шитимуть шевці 1 год?
3. За скільки часу шевці пошиють 42 чоботи?
Записуємо задачу діями
1. 54:6=9(ч)-шиють шевці за 1 год
2. 9-2=7(ч)-шитимуть шевці за 1 год
3. 42:7=6(год)
4.
Майдан «Розважальний» (слайд 10)
Фізкультхвилинка
Учні виконують танцювальні рухи під козацьку пісню
Майдан «Задачний» (слайд 11)
Козаки – славні веслярі. Вони долали на чайках (дерев’яних човнах) значні відстані.
Задача
За першу добу козаки пропливли 374 км, за другу добу – на 65 км менше, ніж за першу, а за третю – на 66 км більше, ніж за першу і другу разом. Яку відстань пропливли козаки за третю добу?
Записуємо і складаємо коротку умову. Розв’язуємо задачу.
1. 374-65=309(км) – пропливли за другу добу
2. 374+309=683(км) – пропливли за першу і другу добу разом
3. 683+66=749(км)
Майдан «Кмітливих» (слайд 12)
Кожний учень отримує картки з тестами.

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
(слайд 13, відповіді до тесту)
5. Підсумок уроку
Наше змагання добігло кінця. Ми повернулися з майдану до класу.
• Яке головне завдання ми ставили перед собою на уроці?
• Чи вдалося це нам?
• Підрахуйте, будь ласка, своїх козаків.
• А на останок попрацюємо з математичним ребусом.
1. Математичний ребус (слайд 14)
Розв’яжіть та запишіть відповіді у порядку зростання. Складіть слово
о м д О л і ц
50 20 60 30 40 80 70
:10

Ви всі молодці і мені було дуже приємно з вами подорожувати майданами знань. І незабаром ми вирушимо у нову мандрівку!
142+239= 681-136=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
573+318= 944-536=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
426+455= 837-629=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
714+158= 761-248=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
619+147= 925-607=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
425+466= 813-706=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
237+237= 926-419=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
358+426= 552-248=

Тестові завдання
1. Числа при додаванні називають:
А) зменшуване, від’ємник, сума
Б) доданок, від’ємник, сума
В) доданок, доданок, сума
2. Числа при відніманні називають:
А) зменшуване, від’ємник, різниця
Б) різниця, від’ємник, доданок
В) зменшуване, різниця, дільник
3. У якому рядку записано приклад зі зменшуваним 309?
А) 309+180
Б) 309-207
В) 309:3
4. У якому рядку записано приклад із від’ємником 180?
А) 760+180
Б) 850-180
В) 10х180
5. Яке число є розв’язком рівняння 243+х=720?
А) 477
Б) 478
В) 479
6.Яке число є розв’язком рівняння 654 – х=290?
А) 364
Б) 346
В) 366
142+239= 681-136=

Автор: 

Макимчук Наталя Валерівна
вчитель початкових класів
Комунального закладу "Загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 Вінницької міської ради"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі