Графічний редактор PAINT. Опрацювання фрагментів зображення (виділення елементів зображення, переміщення, зміна розмірів, поворот).
Тема: Графічний редактор PAINT. Опрацювання фрагментів зображення (виділення елементів зображення, переміщення, зміна розмірів, поворот).
Мета уроку:
освітня — познайомити з діями над фрагментом малюнка в графічному редакторові; сформувати первинну навичку по виконанню операцій копіювання, переміщення, видалення фрагмента малюнка, зміна розміру, місця розташування малюнка, а також відображення і повороти;
розвиваюча — розвиток логічного мислення, пам'яті, уваги, творчої уяви, уміння застосовувати учбову інформацію в нестандартних ситуаціях, розвиток пізнавального інтересу;
виховна — виховання комунікативних якостей, для раціональної і продуктивної роботи, уміння працювати в команді.
I. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка присутності.
II. Актуалізація знань
Використання тестування.
(D:/Заготовки для уроку/папка test_1 чи test_2 в залежності від варіанту).
III. Мотивація навчальної діяльності.
Ставить проблемне питання: «Як можна швидко намалювати зграю птахів, гірлянду прапорців, повітряні кулі і т. д».
Тоді яка ж мета нашого уроку?
IV. Вивчення нового матеріалу
Тема сьогоднішнього уроку «Опрацювання фрагментів зображення»
Сьогодні ви дізнаєтеся:
1. Поняття фрагмента малюнка.
2. Можливі дії з фрагментом.
А також навчитеся створювати малюнки з фрагментами, що повторюються.
У кінці ви оціните свою роботу.
Запишемо число.
Перш ніж розглянути дії з фрагментом малюнка в графічному редакторові, давайте дамо відповідь на питання: а що ж таке фрагмент?
- Визначення фрагмента комп'ютерного малюнка.
Правильно, фрагмент комп'ютерного малюнка — це не просто його частина, а спеціальним чином виділена область. (слайд 4)
Учні, давайте запишемо це визначення.
-Виділення (слайд 5)
Після того, як фрагмент малюнка вибраний, над ним можна виконати наступні дії: створити копію, видалити, перемістити, змінити розмір, а також виконати відображення або поворот фрагмента малюнка;
Дії з фрагментом зображення
-Створення копії фрагмента малюнка (слайд 5)
Дія Спосіб виконання
Переміщення 1. Виділити малюнок.
2. Натиснути ЛКМ на малюнок, з'явиться курсор.
3. Перетягти у потрібне місце робочого поля. Слайд 6
Копіювання 1. Виділити фрагмент.
2. Правка - Копіювати.
3. Правка - Вставити.
або
Виділити фрагмент /ПКМ на фрагмент/Копіювати
ПКМ/Вставити Слайд 7
"Швидке копіювання" при переміщенні фрагмента втримувати натиснутої клавішу Ctrl Слайд 7
Зміна розмірів Виділити фрагмент
Використати маркери виділення збільшити та зменшити розміри( аналогія вікно Windows) Слайд 8
Відображення фрагмента малюнка Виділити фрагмент.
1. В головному меню вибрати «Малюнок»
2. В контекстному меню вибрати «відобразити/повернути»
3. Вибрати дію:
Відбити зліва направо
Відбити зверху вниз Слайд 9
Поворот 1. Виділити фрагмент.
2. В головному меню вибрати «Малюнок»
3. В контекстному меню вибрати «відобразити/повернути»
4. Вибрати дію «повернути на кут»
Вибрати значення кута(90, 180 градусів) Слайд 10
V. Фізкультхвилинка
Щоб ніколи не хворіти,
Треба вправи вам робити.
Із-за парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли,
На носочки піднялись
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали, руки в боки,
Всі красиво робим кроки
Назад – вперед прогнулись добре.
Не будем мати ми хвороби
VI. Тренувальні вправи
Техніка безпеки.
Тренувальні вправи
Завдання 1. «Ялинка» на повторення теми "Копіювання"
Хід роботи.
1. Відкрийте папку «Заготовки для уроку» ялинки.bmp (ПКМ/открыть с помощью /Paint), в якій находится зображення ялинки.
2. Розфарбувати ялинку.
3. Скопіювати розфарбовану ялинки зручним для вас способом, та створити ялинковий ліс.
4. Продемонструйте учителю отриманий результат
5. Зберегти з іменем ліс.bmp та закрити файл.
Завдання 2. «Дід Мороз». Відображення та поворот.
1. Відкрийте папку папку «Заготовки для уроку» Мороз.bmp (ПКМ/открыть с помощью /Paint), в якій знаходится зображення Діда Мороза
2. Скопіюйте зображення Діда Мороза і отримайте 6 копій.
Виконайте для п’яти зображень наступні дії, використовуючи алгоритми ПОВОРОТУ та Відображення:
a. перше залишити без змін
b. друге відобразити зліва направо
c. третє відобразити зверху вниз
d. четверте повернути на кут 90 0
e. п’яте повернути на кут 180 0
f. шосте повернути на кут 270 0
5. Продемонструйте учителю отриманий результат
3. Зберегти з іменем морози.bmp та закрити файл.
VII. Практична робота
Практична робота
Завантажується файл сніг.bmp.
Використовуючи операції копіювання, відображення та поворот, домалювати сніжинки.
VIII. Підведення підсумків уроку.
Підвести підсумок уроку, оцінити роботу учнів, створити умови для самооцінки учбової діяльності, закріпити позитивні емоції від пізнання нового. Інформація про домашнє завдання
Підручник Морзе Н. В. Інформатика 5. Стор. 132-140