Користувацький вхід

Узагальнюючий урок з теми «Травлення»

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:d14f5589b6be2521314ec0ce777bc1c2' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p> Узагальнюючий урок з теми «Травлення»<br />\n Л. І. Шамота, учитель біології Опитненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Бахмутської районної ради, Донецької області. 8 клас<br />\nМета: 1.систематизувати знання про будову й функції органів травлення, їхній узаємозв’язок з іншими системами внутрішніх органів;<br />\n2 продовжувати формувати вміння встановлювати взаємозв’язок будови й функцій органів, розвивати мислення,вміння робити висновки<br />\n3.розвивати працездатність<br />\nОбладнання: таблиця «Органи травлення», рельєфні таблиці, динамічна модель «Ковтання», клаптик накрохмаленої тканини, йод, сірник.<br />\nХід уроку<br />\n I. Організаційний момент<br />\n II. Узагальнення й систематизація знань про травну систему<br />\n1. Значення травлення. Органи травлення, функції травної системи<br />\n Евристична бесіда<br />\nЧому білки, уведені в кров, спричиняють смерть, а пройшовши через травну систему, засвоюються клітинами?<br />\nБесіда про травлення, ферменти, органи травлення, будову стінки травного каналу<br />\n 2. Індивідуальні завдання на картці «Підпишіть окремі органи»<br />\n 3. Травлення в ротовій порожнині<br />\nКлас об’єднується по 2 групи. Кожна група отримує завдання.<br />\n Завдання 1<br />\nЗгадайте, що таке рефлекс, рефлекторна дуга й поясніть, чому і як у людини відбувається виділення слини після потрапляння до рота солі. Намалюйте й підпишіть схему цього рефлексу.<br />\n Завдання 2<br />\nЧому після ковтання їжа проходить у глотку і стравохід, але не потрапляє в гортань і носову порожнину? У якому випадку їжа може потрапити й у гортань? Продемонструйте на динамічній моделі.<br />\n Завдання 3<br />\nЯкі хімічні перетворення відбуваються з їжею під дією слини? Як це можна дослідити? Виконайте практично.<br />\n Завдання 4<br />\nНам відомо такі факти:<br />\n1) їжа пересувається по стравоходу в будь-якому положенні тіла, навіть униз головою;<br />\n2) стінки стравоходу мускульні, м’які та слизисті.<br />\nЗіставте ці факти й поясніть:<br />\nа) яким чином їжа потрапляє у шлунок по стравоходу;<br />\nб) як будова стравоходу відповідає його функціям.<br />\nУчні обговорюють відповіді колективно.<br />\n 4. Травлення у шлунку. Залози шлунка, шлунковий сік, його вплив на білки їжі, регуляція виділення шлункового соку. Взаємозв’язок будови й функцій шлунка. (Фронтальна бесіда)<br />\n 5. Травлення в кишечнику. (Взаємоперевірка)<br />\nЗавдання 1. Порівняйте будову шлунка й тонкого кишечнику та поясніть:<br />\nа) чому шлунок об’ємний і без ворсинок, а тонкий кишечник довгий і з ворсинками;<br />\nб) доведіть, що будова шлунка й тонкого кишечнику відповідає функціям цих органів.<br />\nЗавдання 2. Намалюйте кольоровими олівцями, через які кровоносні судини, відділи серця і кола кровообігу пройде:<br />\nа) алкоголь, що всмоктується в капіляри шлунка, до клітин головного мозку;<br />\nб) снодійне до клітин мозку після всмоктування в кишечнику.<br />\n 6. Функції та будова товстого кишечнику й прямої кишки. (Фронтальна бесіда з використанням таблиць)<br />\n 7. Гігієнічні умови нормального харчування. Попередження шлунково-кишкових захворювань. (Фронтальна бесіда)<br />\nДодаткові завдання<br />\nДайте письмову відповідь на запитання:<br />\n1. Чому ранки в порожнині рота швидко загоюються?<br />\n2. Чому в людей із хворими зубами часто хворіє шлунок?<br />\n3. Чим відрізняється за складом плазма крові, що потрапляє в капіляри ворсинок,від плазми крові,що витікаєз ворсинок?<br />\n4. Чому є шкідливим самолікування кишкових хвороб антибіотиками?<br />\n5. Чому не рекомендують починати м’язову роботу відразу після їжі?<br />\n III. Тестування з теми «Травлення»<br />\n I рівень<br />\n 1. Ферменти слини розщеплюють:<br />\nа) жири;<br />\nб) білки;<br />\nв) вуглеводи.<br />\n 2. Фермент шлункового соку пепсин розщеплює:<br />\nа) жири;<br />\nб) білки;<br />\nв) вуглеводи.<br />\n 3. Очищає кров, накопичує глікоген, виводить із крові зруйновані еритроцити:<br />\nа) нирки;<br />\nб) селезінка;<br />\nв) печінка;<br />\nг) підшлункова залоза.<br />\n 4. Чи можуть у шлунку людини розщеплюватися тверді жири?<br />\nа) Так;<br />\nб) ні.<br />\n 5. Жовч у організмі людини утворюється:<br />\nа) у печінці;<br />\nб) у жовчному міхурі;<br />\nв) у селезінці;<br />\nг) у підшлунковій залозі.<br />\n 6. Поживні речовини в організмі людини переважно всмоктуються:<br />\nа) у шлунку;<br />\nб) у тонкому кишечнику;<br />\nв) у товстому кишечнику.<br />\n II рівень<br />\n 1. Причиною захворювання органів травлення людини є:<br />\nа) переохолодження організму;<br />\nб) важкі метали й токсичні речовини, що потрапляють до організму;<br />\nв) порушення правил особистої гігієни;<br />\nг) крапельна й пилова інфекції;<br />\nд) проникнення з їжею хвороботворних мікробів;<br />\n 2. Печінка в людини виконує такі функції:<br />\nа) видалення з організму кінцевих продуктів обміну білків;<br />\nб) видалення з організму води;<br />\nв) тепловіддачі;<br />\nг) знезараження токсичних речовин;<br />\nд) участь у процесах травлення;<br />\nе) виведення надлишку солей.<br />\n 3. Тонкий кишечник у організмі людини виконує такі функції:<br />\nа) перетравлює білки, жири й вуглеводи;<br />\nб) перетравлює тільки білки;<br />\nв) знищує мікроорганізми завдяки кислому середовищу;<br />\nг) розщеплює білки й, частково, вуглеводи;<br />\nд) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів.<br />\n 4. У ротовій порожнині людини відбувається:<br />\nа) розщеплення білків, жирів і вуглеводів;<br />\nб) механічна обробка їжі;<br />\nв) розщеплення тільки вуглеводів;<br />\nг) всмоктування води;<br />\nд) розщеплення білків і, частково, вуглеводів.<br />\n 5. Шлунок людини виконує такі функції:<br />\nа) розщеплює вуглеводи;<br />\nб) перетравлює білки, жири, вуглеводи;<br />\nв) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;<br />\nг) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів;<br />\nд) перетравлює білки й, частково, вуглеводи.<br />\n 6. Товстий кишечник людини виконує такі функції:<br />\nа) всмоктування продуктів розщеплення білків, жирів, вуглеводів;<br />\nб) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;<br />\nв) всмоктування води;<br />\nг) виведення з організму неперетравлених решток їжі.<br />\n 7. Печінка людини виконує такі функції:<br />\nа) виділяє жовч;<br />\nб) виділяє інсулін;<br />\nв) накопичує глікоген;<br />\nг) виділяє травні ферменти;<br />\n 8. Підшлункова залоза людини виконує такі функції:<br />\nа) виділяє жовч;<br />\nб) виділяє інсулін;<br />\nв) накопичує глікоген;<br />\nг) виділяє травні ферменти.<br />\n III рівень<br />\n1. Поясніть узаємозв’язок між будовою й функцією шлунка.<br />\n2. Як форма й будова зубів людини відповідають їхнім функціям?<br />\n3. Як будова дванадцятипалої кишки відповідає її функціями?<br />\n4. Як будова кишечнику людини відповідає його функціями?<br />\n5. Ротова порожнина людини покрита багатошаровим епітелієм, а кишечник — одношаровим. Яке це має значення для виконання функцій названих органів?<br />\n IV. Підбиття підсумків Оцінювання робіт учнів.<br />\n V. Домашнє завдання Повторити матеріал з теми «Травлення».</p>\n', created = 1738432918, expire = 1738519318, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:d14f5589b6be2521314ec0ce777bc1c2' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:0d02b236c473cda60a22006a953506ec' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Шамота Людмила Іванівна, вчитель біології Опитненської ЗШ І-ІІІ ст.<br />\nБахмутської районної ради Донецької області</p>\n', created = 1738432918, expire = 1738519318, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:0d02b236c473cda60a22006a953506ec' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738432918, expire = 1738519318, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738432918, expire = 1738519318, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738432918, expire = 1738519318, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Узагальнюючий урок з теми «Травлення»
Л. І. Шамота, учитель біології Опитненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Бахмутської районної ради, Донецької області. 8 клас
Мета: 1.систематизувати знання про будову й функції органів травлення, їхній узаємозв’язок з іншими системами внутрішніх органів;
2 продовжувати формувати вміння встановлювати взаємозв’язок будови й функцій органів, розвивати мислення,вміння робити висновки
3.розвивати працездатність
Обладнання: таблиця «Органи травлення», рельєфні таблиці, динамічна модель «Ковтання», клаптик накрохмаленої тканини, йод, сірник.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Узагальнення й систематизація знань про травну систему
1. Значення травлення. Органи травлення, функції травної системи
Евристична бесіда
Чому білки, уведені в кров, спричиняють смерть, а пройшовши через травну систему, засвоюються клітинами?
Бесіда про травлення, ферменти, органи травлення, будову стінки травного каналу
2. Індивідуальні завдання на картці «Підпишіть окремі органи»
3. Травлення в ротовій порожнині
Клас об’єднується по 2 групи. Кожна група отримує завдання.
Завдання 1
Згадайте, що таке рефлекс, рефлекторна дуга й поясніть, чому і як у людини відбувається виділення слини після потрапляння до рота солі. Намалюйте й підпишіть схему цього рефлексу.
Завдання 2
Чому після ковтання їжа проходить у глотку і стравохід, але не потрапляє в гортань і носову порожнину? У якому випадку їжа може потрапити й у гортань? Продемонструйте на динамічній моделі.
Завдання 3
Які хімічні перетворення відбуваються з їжею під дією слини? Як це можна дослідити? Виконайте практично.
Завдання 4
Нам відомо такі факти:
1) їжа пересувається по стравоходу в будь-якому положенні тіла, навіть униз головою;
2) стінки стравоходу мускульні, м’які та слизисті.
Зіставте ці факти й поясніть:
а) яким чином їжа потрапляє у шлунок по стравоходу;
б) як будова стравоходу відповідає його функціям.
Учні обговорюють відповіді колективно.
4. Травлення у шлунку. Залози шлунка, шлунковий сік, його вплив на білки їжі, регуляція виділення шлункового соку. Взаємозв’язок будови й функцій шлунка. (Фронтальна бесіда)
5. Травлення в кишечнику. (Взаємоперевірка)
Завдання 1. Порівняйте будову шлунка й тонкого кишечнику та поясніть:
а) чому шлунок об’ємний і без ворсинок, а тонкий кишечник довгий і з ворсинками;
б) доведіть, що будова шлунка й тонкого кишечнику відповідає функціям цих органів.
Завдання 2. Намалюйте кольоровими олівцями, через які кровоносні судини, відділи серця і кола кровообігу пройде:
а) алкоголь, що всмоктується в капіляри шлунка, до клітин головного мозку;
б) снодійне до клітин мозку після всмоктування в кишечнику.
6. Функції та будова товстого кишечнику й прямої кишки. (Фронтальна бесіда з використанням таблиць)
7. Гігієнічні умови нормального харчування. Попередження шлунково-кишкових захворювань. (Фронтальна бесіда)
Додаткові завдання
Дайте письмову відповідь на запитання:
1. Чому ранки в порожнині рота швидко загоюються?
2. Чому в людей із хворими зубами часто хворіє шлунок?
3. Чим відрізняється за складом плазма крові, що потрапляє в капіляри ворсинок,від плазми крові,що витікаєз ворсинок?
4. Чому є шкідливим самолікування кишкових хвороб антибіотиками?
5. Чому не рекомендують починати м’язову роботу відразу після їжі?
III. Тестування з теми «Травлення»
I рівень
1. Ферменти слини розщеплюють:
а) жири;
б) білки;
в) вуглеводи.
2. Фермент шлункового соку пепсин розщеплює:
а) жири;
б) білки;
в) вуглеводи.
3. Очищає кров, накопичує глікоген, виводить із крові зруйновані еритроцити:
а) нирки;
б) селезінка;
в) печінка;
г) підшлункова залоза.
4. Чи можуть у шлунку людини розщеплюватися тверді жири?
а) Так;
б) ні.
5. Жовч у організмі людини утворюється:
а) у печінці;
б) у жовчному міхурі;
в) у селезінці;
г) у підшлунковій залозі.
6. Поживні речовини в організмі людини переважно всмоктуються:
а) у шлунку;
б) у тонкому кишечнику;
в) у товстому кишечнику.
II рівень
1. Причиною захворювання органів травлення людини є:
а) переохолодження організму;
б) важкі метали й токсичні речовини, що потрапляють до організму;
в) порушення правил особистої гігієни;
г) крапельна й пилова інфекції;
д) проникнення з їжею хвороботворних мікробів;
2. Печінка в людини виконує такі функції:
а) видалення з організму кінцевих продуктів обміну білків;
б) видалення з організму води;
в) тепловіддачі;
г) знезараження токсичних речовин;
д) участь у процесах травлення;
е) виведення надлишку солей.
3. Тонкий кишечник у організмі людини виконує такі функції:
а) перетравлює білки, жири й вуглеводи;
б) перетравлює тільки білки;
в) знищує мікроорганізми завдяки кислому середовищу;
г) розщеплює білки й, частково, вуглеводи;
д) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів.
4. У ротовій порожнині людини відбувається:
а) розщеплення білків, жирів і вуглеводів;
б) механічна обробка їжі;
в) розщеплення тільки вуглеводів;
г) всмоктування води;
д) розщеплення білків і, частково, вуглеводів.
5. Шлунок людини виконує такі функції:
а) розщеплює вуглеводи;
б) перетравлює білки, жири, вуглеводи;
в) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;
г) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів;
д) перетравлює білки й, частково, вуглеводи.
6. Товстий кишечник людини виконує такі функції:
а) всмоктування продуктів розщеплення білків, жирів, вуглеводів;
б) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;
в) всмоктування води;
г) виведення з організму неперетравлених решток їжі.
7. Печінка людини виконує такі функції:
а) виділяє жовч;
б) виділяє інсулін;
в) накопичує глікоген;
г) виділяє травні ферменти;
8. Підшлункова залоза людини виконує такі функції:
а) виділяє жовч;
б) виділяє інсулін;
в) накопичує глікоген;
г) виділяє травні ферменти.
III рівень
1. Поясніть узаємозв’язок між будовою й функцією шлунка.
2. Як форма й будова зубів людини відповідають їхнім функціям?
3. Як будова дванадцятипалої кишки відповідає її функціями?
4. Як будова кишечнику людини відповідає його функціями?
5. Ротова порожнина людини покрита багатошаровим епітелієм, а кишечник — одношаровим. Яке це має значення для виконання функцій названих органів?
IV. Підбиття підсумків Оцінювання робіт учнів.
V. Домашнє завдання Повторити матеріал з теми «Травлення».

Автор: 

Шамота Людмила Іванівна, вчитель біології Опитненської ЗШ І-ІІІ ст.
Бахмутської районної ради Донецької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі