Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати групи предметів, користуючись словами: порівну, більше, менше; закріплювати уміння порівнювати предмети за довжиною; вчити рахувати в межах трьох; закріплювати знання кольорів, геометричних фігур: трикутник, круг, квадрат; формувати уміння дітей орієнтуватися в просторі, використовуючи поняття ліворуч, праворуч, попереду, позаду, вгорі, внизу, перед, за; розвивати уважність, кмітливість; виховувати інтерес до заняття.
Матеріал: скринька; квіти; божі корівки; лисиця; човники; смужки різної довжини; чарівна паличка; геометричні фігури; три обручі.
Хід заняття 8. Тема. На весняні луки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика. Друга молодша група
— Яка зараз пора року? (Весна.)
— Чи подобається вам подорожувати? Сьогодні я пропоную подорож на весняні луки. Поглянемо, що там відбувається весною. А щоб швидше туди ми дісталися, я пропоную летіти на повітряних кульках. (Вихователь відкриває порожню скриньку, і діти уявляють, що беруть кульки.)
— Я надую червону, і ви візьміть. Якого в тебе кольору, Оленко? А в тебе? (Діти надувають кульки й удають, ніби летять.)
Куди ми прилетіли? Що росте на лузі? (Квіти.)
— Чи всі квіти однакового кольору? Покажіть синю, жовту, зелену квітки.
— А хто ж це поряд з квітами? (Божі корівки.)
— Чуєте? (Всі прислухаються) Здається на галявині є ще хтось, він під кущиком ховається.
Загадка
Я руда, низького зросту,
Хитра я і пишнохвоста.
На курей я вельми ласа,
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку сірому сестриця,
А зовуть мене… (лисиця).
Діти, лисичка запитує, чи знаєте ви, чого більше на лузі — квітів чи жуків? А як перевірити? (Поставити в два ряди.)
— Порахуйте, скільки квітів. Скільки жуків? Чого більше і на скільки?
— Що потрібно зробити, щоб їх було порівну?
— Як гарно бути маленьким жучком — він такий красивий, може з однієї чарівної квітки на іншу перелітати. Чи хотіли б ви хоч на хвилинку жучком стати?
Ви так сподобались лисичці, що вона виконає ваше бажання: перетворить нас на жучків за допомогою чарівної палички. Раз, два, три — божа корівко, лети!
Фізкультхвилинка з елементами психогімнастики «Божі корівки»
1. Полетіли маленькі сонечка до теплого сонечка, погріли свої ноженята, і крильця, і щічки.
2. Полетіли, на квіточку сіли — аромат квітів вдихнули.
3. Полетіли до ставочка — крильця помили. Ой, яка холодна вода!
4. Покружляли, крильця посушили.
Посміхнуся сонечку:
— Здрастуй, золоте!
Посміхнуся квіточці;
— Хай вона росте!
Посміхнуся дощику:
— Лийся мов з відра!
Друзям посміхаюся,
Зичуть всім добра.
Беруться за руки і посміхаються.
— Ось і знову ми стали дітками. Чуєте, що то журчить? Струмочки веселі. А скільки струмочків? Якого вони кольору?
— Лисичка вирішила на човнику попливти до своїх друзів до лісу. До друзів веде довгий струмок. А лисичка не знає, який із них довгий. Їй вони здаються однакові, а ви як гадаєте? Як їх порівняти?
Порівняння смужок.
— Попливла лисичка до друзів, а вони її вже зачекалися, почали в хованку грати, за ялинкою ховатися.
Дидактична гра «Де хто знаходиться»
Орієнтація в просторі: на ялинці, під ялинкою, перед ялинкою, позаду ялинки, ліворуч від ялинки, праворуч.
— Діти, а ви хотіли б на човниках плавати? Подивіться, звірята для вас човники збудували, візьміть по одному й попливемо весняні струмочки шукати.
Робота з роздавальним матеріалом
— Скільки струмочків? Якого кольору? Порівняйте за довжиною. Пустіть човник довгим струмочком, коротким.
— Струмочком пливе чарівна скринька. Що в ній? (Геометричні фігури)
Дидактична гра «Знайди свій будинок»
— Добре подорожувати, але вже час додому повертатися. Надувайте свої чарівні кульки й летимо до дитячого садку.