Урок №17. Покрокове виконання та аналіз роботи готових програм. Розробка власних програм на обчислення значень виразів. Використання налагоджувача програм. Різновиди помилок, методи їх пошуку та виправлення. Коментарі у програмному коді.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити налогоджувати програми та виявляти помилки;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Delphi7
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Яке призначення компіляторів? Які особливості їхньої роботи?
2. Які помилки у програмному коді виявляються на етапі компіляції? У чому вони полягають? Як вони позначаються в Delphi7 ? Де відображається їх опис?
3. Як відкрити раніше створений проект?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні у нас один із найбільш клопітких етапів для програміста – виявлення помилок.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Коментар – це текст, який ігнорується компілятором і включається до тексту програми з метою полегшення розуміння структури програмного коду.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Відкрити проект в папці на робочому столі «11 клас – підготовка до практичної роботи» та виправити синтаксичні та логічні помилки в програмі.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. У чому полягає процес тестування програми?
2. Поясніть, для чого виконується тестування програми.
3. Що таке коментар у програмі? Яким чином можна коментар включити
до тексту програми?
4. Поясніть, для чого в програму включають коментарі.
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 2.6 та підготуватись до практичної роботи, повторити теорему Піфагора.
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі