Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
--------------------------------
Урок 12. Поняття про файл і папку. Імена файлів та папок.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти поняття: файл, папка, та закріпити поняття «розширення файлів»;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
1. Чи відомо вам слово «файл»? Що воно означає?
2. Для чого використовується ім ’я людини? Чи є люди з однаковими іменами? Як їх розрізняють?
3. Які дані ви повинні повідомити бібліотекарю для отримання потрібної книжки в шкільній бібліотеці?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель . Сьогодні ми дізнаємось яким чином побудовані і розміщенні всі файли на комп’ютері. Познайомимось з поняттями: файл, папка (каталог). Та дізнаємось навіщо в комп’ютері використовуються розширення файлів.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Файл - це впорядкована сукупність даних певного типу, що розміщується на одному з носіїв даних і має ім’я.
Кожний файл має ім’я — набір символів, що може містити літери українського, англійського та інших алфавітів, цифри та інші символи, за винятком \ /: *? ”< >
Ім ’я файлу може мати розширення - набір символів після останньої крапки в імені. Як правило, розширення імені файлу містить 3 -4 символи, які вказують на тип файлу
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
Отже, ми трішечки розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати.
Відкрийте свій зошит на сторінці 38
(Робота з робочим зошитом)
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підбиття підсумків уроку
1. Що зберігається у файлах?
2. Від чого залежить тип файлу?
3. Хто, як правило, надає ім ’я файлу?
4 Які вимоги до імені файлів?
5. Для чого створюються папки (каталоги)?
VIIІ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 2.8. Виконати завдання 7 на сторінці 40
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі
Оскільки Ви не розміщуєте сам матеріал, а тільки даєте посилання на свій сайт, то будь ласка, розміщуйте Ваші публікації як «Реліз».
І ще, непогано було б, якби Ви групували тематично схожі матеріали в одну публікацію - буде легше і зручніше і Вам і Вашим читачам.
Інакше це схоже на рекламу і спам.