Літературне читання 3 клас
Тема: Іван Франко «Лисиця і журавель»
Мета: продовжити формувати навички свідомого виразного читання, познайомити з творчістю І. Франка, розвивати навички швидко читання, розвивати творчі здібності, уміння складати сенкани, виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: малюнки, мультимедійна презентація,складові таблиці, картки із завданнями для групової роботи та роботи в парах, текст тестування.
Хід уроку
І організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1. Розшифровка девізу уроку ( на слайді)
2. Розчитування за складовими та пірамідальними таблицями
3. Гра «Впіймай на гачок»
Би-ку-би ра-вель-жу ша-ми
КА-ляль луб-го рах-хов
Жа-ме-вед ро-бець-го па-мав
Си-ли-ця тел.-дям цюк-па
-Яке слово зайве в першому стовпчику?
- Як можна назвати слова другого стовпчика?
- Яке слово зайве в третьому стовпчику?
ІІІ Повідомлення теми
І\/Робота над темою
1. Робота в парі
Учні мають придумати власну кінцівку кожного рядка чистомовки.
Ця-ця-ця- жила собі …..(лисиця)
Лем-лем-лем- зустрілася …(з журавлем)
Ни-ни-ни- запросила ……(у гостини)
Ла-ла-ла- каші-…(наварила)
Ила-ила-ила- по тарілці…(розмастила)
Ав-ав-ав журавель дзьобом…(стукав)
- Ми сьогодні будемо працювати над казкою І. Франка «Лисиця і журавель».
- Чим відрізняється авторська казка від народної?
- Що ви знаєте про Івана Франка?
(Невеличкі інформаційні повідомлення про життя І. Франка)
2. Читання казки вчителем
- Назвіть головних героїв казки.
- Який настрій у вас викликає казка?
3. Словникова робота
А) Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак
! ?
Вгощу дрібненько
Пісним припрошує
Встромляє крутиться
Розсердилась випорожнивши
Б) Робота з афоризмами (на слайді)
- Утворіть правильні пари
Призволяйся дала обіцянку не робити
Облизня спіймати залишитися ні з чим
Зареклася пригощайся
Заприятелювали затоваришували
4. Читання казки ланцюжком
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Читання казки з елементами вибіркового читання
6. Робота в групах
1 група – складання асоціативного куща до образу лисиці
2 група - складання асоціативного куща до образу журавля
3 група – відновити деформовані прислів’я
4 група – роз шифровка анограм
Прислів’я
На язиці медок, а на думці льодок.
І на хитру лисицю ковпак знайдеться.
Лисиця спить, а курей баче.
Лис старіє, але не добріє.
Анограми
Вельжьар, сициля, робецьго, оорван , телдя, иничска.
7. Складання сенкану
Дівчата складають про лисичку, хлопці про журавля. Перевірка – фронтально.
8. Тестування
1Твір «Лисичка і журавель» це:
А) казка Б) оповідання
2 Хто перший запросив приятеля в гості?
А) лисиця Б) журавель
3 На що сподівався кожний із гостей?
А) гарно поїсти Б) гарно поговорити
4 Від чого застерігає нас казка?
А) від скупості Б) від лінощів
5. Яка головна думка твору?
А) роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі
Б)можеш робити як-небудь, головне, щоб було добре тобі.
(Взаємоперевірка)
\/Підсумок уроку
- Які завдання виконували на уроці?
- Для чого ми виконували кожне із завдань? Що допомогло нам?
- Оцініть свою роботу на уроці аплодисментами.
Домашнє завдання
1 ряд- складання плану до казки+ читання казки;
2 ряд - складання плану до казки+ переказ казки;
3 ряд- складання плану до казки+ читання казки в особах.
Літературне читання 3 клас
Тема: Іван Франко «Лисиця і журавель»
Мета: продовжити формувати навички свідомого виразного читання, познайомити з творчістю І. Франка, розвивати навички швидко читання, розвивати творчі здібності, уміння складати сенкани, виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: малюнки, мультимедійна презентація,складові таблиці, картки із завданнями для групової роботи та роботи в парах, текст тестування.
Хід уроку
І організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1. Розшифровка девізу уроку ( на слайді)
2. Розчитування за складовими та пірамідальними таблицями
3. Гра «Впіймай на гачок»
Би-ку-би ра-вель-жу ша-ми
КА-ляль луб-го рах-хов
Жа-ме-вед ро-бець-го па-мав
Си-ли-ця тел.-дям цюк-па
-Яке слово зайве в першому стовпчику?
- Як можна назвати слова другого стовпчика?
- Яке слово зайве в третьому стовпчику?
ІІІ Повідомлення теми
І\/Робота над темою
1. Робота в парі
Учні мають придумати власну кінцівку кожного рядка чистомовки.
Ця-ця-ця- жила собі …..(лисиця)
Лем-лем-лем- зустрілася …(з журавлем)
Ни-ни-ни- запросила ……(у гостини)
Ла-ла-ла- каші-…(наварила)
Ила-ила-ила- по тарілці…(розмастила)
Ав-ав-ав журавель дзьобом…(стукав)
- Ми сьогодні будемо працювати над казкою І. Франка «Лисиця і журавель».
- Чим відрізняється авторська казка від народної?
- Що ви знаєте про Івана Франка?
(Невеличкі інформаційні повідомлення про життя І. Франка)
2. Читання казки вчителем
- Назвіть головних героїв казки.
- Який настрій у вас викликає казка?
3. Словникова робота
А) Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак
! ?
Вгощу дрібненько
Пісним припрошує
Встромляє крутиться
Розсердилась випорожнивши
Б) Робота з афоризмами (на слайді)
- Утворіть правильні пари
Призволяйся дала обіцянку не робити
Облизня спіймати залишитися ні з чим
Зареклася пригощайся
Заприятелювали затоваришували
4. Читання казки ланцюжком
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Читання казки з елементами вибіркового читання
6. Робота в групах
1 група – складання асоціативного куща до образу лисиці
2 група - складання асоціативного куща до образу журавля
3 група – відновити деформовані прислів’я
4 група – роз шифровка анограм
Прислів’я
На язиці медок, а на думці льодок.
І на хитру лисицю ковпак знайдеться.
Лисиця спить, а курей баче.
Лис старіє, але не добріє.
Анограми
Вельжьар, сициля, робецьго, оорван , телдя, иничска.
7. Складання сенкану
Дівчата складають про лисичку, хлопці про журавля. Перевірка – фронтально.
8. Тестування
1Твір «Лисичка і журавель» це:
А) казка Б) оповідання
2 Хто перший запросив приятеля в гості?
А) лисиця Б) журавель
3 На що сподівався кожний із гостей?
А) гарно поїсти Б) гарно поговорити
4 Від чого застерігає нас казка?
А) від скупості Б) від лінощів
5. Яка головна думка твору?
А) роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі
Б)можеш робити як-небудь, головне, щоб було добре тобі.
(Взаємоперевірка)
\/Підсумок уроку
- Які завдання виконували на уроці?
- Для чого ми виконували кожне із завдань? Що допомогло нам?
- Оцініть свою роботу на уроці аплодисментами.
Домашнє завдання
1 ряд- складання плану до казки+ читання казки;
2 ряд - складання плану до казки+ переказ казки;
3 ряд- складання плану до казки+ читання казки в особах.
Літературне читання 3 клас
Тема: Іван Франко «Лисиця і журавель»
Мета: продовжити формувати навички свідомого виразного читання, познайомити з творчістю І. Франка, розвивати навички швидко читання, розвивати творчі здібності, уміння складати сенкани, виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: малюнки, мультимедійна презентація,складові таблиці, картки із завданнями для групової роботи та роботи в парах, текст тестування.
Хід уроку
І організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1. Розшифровка девізу уроку ( на слайді)
2. Розчитування за складовими та пірамідальними таблицями
3. Гра «Впіймай на гачок»
Би-ку-би ра-вель-жу ша-ми
КА-ляль луб-го рах-хов
Жа-ме-вед ро-бець-го па-мав
Си-ли-ця тел.-дям цюк-па
-Яке слово зайве в першому стовпчику?
- Як можна назвати слова другого стовпчика?
- Яке слово зайве в третьому стовпчику?
ІІІ Повідомлення теми
І\/Робота над темою
1. Робота в парі
Учні мають придумати власну кінцівку кожного рядка чистомовки.
Ця-ця-ця- жила собі …..(лисиця)
Лем-лем-лем- зустрілася …(з журавлем)
Ни-ни-ни- запросила ……(у гостини)
Ла-ла-ла- каші-…(наварила)
Ила-ила-ила- по тарілці…(розмастила)
Ав-ав-ав журавель дзьобом…(стукав)
- Ми сьогодні будемо працювати над казкою І. Франка «Лисиця і журавель».
- Чим відрізняється авторська казка від народної?
- Що ви знаєте про Івана Франка?
(Невеличкі інформаційні повідомлення про життя І. Франка)
2. Читання казки вчителем
- Назвіть головних героїв казки.
- Який настрій у вас викликає казка?
3. Словникова робота
А) Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак
! ?
Вгощу дрібненько
Пісним припрошує
Встромляє крутиться
Розсердилась випорожнивши
Б) Робота з афоризмами (на слайді)
- Утворіть правильні пари
Призволяйся дала обіцянку не робити
Облизня спіймати залишитися ні з чим
Зареклася пригощайся
Заприятелювали затоваришували
4. Читання казки ланцюжком
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Читання казки з елементами вибіркового читання
6. Робота в групах
1 група – складання асоціативного куща до образу лисиці
2 група - складання асоціативного куща до образу журавля
3 група – відновити деформовані прислів’я
4 група – роз шифровка анограм
Прислів’я
На язиці медок, а на думці льодок.
І на хитру лисицю ковпак знайдеться.
Лисиця спить, а курей баче.
Лис старіє, але не добріє.
Анограми
Вельжьар, сициля, робецьго, оорван , телдя, иничска.
7. Складання сенкану
Дівчата складають про лисичку, хлопці про журавля. Перевірка – фронтально.
8. Тестування
1Твір «Лисичка і журавель» це:
А) казка Б) оповідання
2 Хто перший запросив приятеля в гості?
А) лисиця Б) журавель
3 На що сподівався кожний із гостей?
А) гарно поїсти Б) гарно поговорити
4 Від чого застерігає нас казка?
А) від скупості Б) від лінощів
5. Яка головна думка твору?
А) роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі
Б)можеш робити як-небудь, головне, щоб було добре тобі.
(Взаємоперевірка)
\/Підсумок уроку
- Які завдання виконували на уроці?
- Для чого ми виконували кожне із завдань? Що допомогло нам?
- Оцініть свою роботу на уроці аплодисментами.
Домашнє завдання
1 ряд- складання плану до казки+ читання казки;
2 ряд - складання плану до казки+ переказ казки;
3 ряд- складання плану до казки+ читання казки в особах.
Літературне читання 3 клас
Тема: Іван Франко «Лисиця і журавель»
Мета: продовжити формувати навички свідомого виразного читання, познайомити з творчістю І. Франка, розвивати навички швидко читання, розвивати творчі здібності, уміння складати сенкани, виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: малюнки, мультимедійна презентація,складові таблиці, картки із завданнями для групової роботи та роботи в парах, текст тестування.
Хід уроку
І організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1. Розшифровка девізу уроку ( на слайді)
2. Розчитування за складовими та пірамідальними таблицями
3. Гра «Впіймай на гачок»
Би-ку-би ра-вель-жу ша-ми
КА-ляль луб-го рах-хов
Жа-ме-вед ро-бець-го па-мав
Си-ли-ця тел.-дям цюк-па
-Яке слово зайве в першому стовпчику?
- Як можна назвати слова другого стовпчика?
- Яке слово зайве в третьому стовпчику?
ІІІ Повідомлення теми
І\/Робота над темою
1. Робота в парі
Учні мають придумати власну кінцівку кожного рядка чистомовки.
Ця-ця-ця- жила собі …..(лисиця)
Лем-лем-лем- зустрілася …(з журавлем)
Ни-ни-ни- запросила ……(у гостини)
Ла-ла-ла- каші-…(наварила)
Ила-ила-ила- по тарілці…(розмастила)
Ав-ав-ав журавель дзьобом…(стукав)
- Ми сьогодні будемо працювати над казкою І. Франка «Лисиця і журавель».
- Чим відрізняється авторська казка від народної?
- Що ви знаєте про Івана Франка?
(Невеличкі інформаційні повідомлення про життя І. Франка)
2. Читання казки вчителем
- Назвіть головних героїв казки.
- Який настрій у вас викликає казка?
3. Словникова робота
А) Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак
! ?
Вгощу дрібненько
Пісним припрошує
Встромляє крутиться
Розсердилась випорожнивши
Б) Робота з афоризмами (на слайді)
- Утворіть правильні пари
Призволяйся дала обіцянку не робити
Облизня спіймати залишитися ні з чим
Зареклася пригощайся
Заприятелювали затоваришували
4. Читання казки ланцюжком
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Читання казки з елементами вибіркового читання
6. Робота в групах
1 група – складання асоціативного куща до образу лисиці
2 група - складання асоціативного куща до образу журавля
3 група – відновити деформовані прислів’я
4 група – роз шифровка анограм
Прислів’я
На язиці медок, а на думці льодок.
І на хитру лисицю ковпак знайдеться.
Лисиця спить, а курей баче.
Лис старіє, але не добріє.
Анограми
Вельжьар, сициля, робецьго, оорван , телдя, иничска.
7. Складання сенкану
Дівчата складають про лисичку, хлопці про журавля. Перевірка – фронтально.
8. Тестування
1Твір «Лисичка і журавель» це:
А) казка Б) оповідання
2 Хто перший запросив приятеля в гості?
А) лисиця Б) журавель
3 На що сподівався кожний із гостей?
А) гарно поїсти Б) гарно поговорити
4 Від чого застерігає нас казка?
А) від скупості Б) від лінощів
5. Яка головна думка твору?
А) роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі
Б)можеш робити як-небудь, головне, щоб було добре тобі.
(Взаємоперевірка)
\/Підсумок уроку
- Які завдання виконували на уроці?
- Для чого ми виконували кожне із завдань? Що допомогло нам?
- Оцініть свою роботу на уроці аплодисментами.
Домашнє завдання
1 ряд- складання плану до казки+ читання казки;
2 ряд - складання плану до казки+ переказ казки;
3 ряд- складання плану до казки+ читання казки в особах.