Користувацький вхід

Останні публікації

Розробка уроку літературного читання 2 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Українське читання
Тема: А.Григорук «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим»
Мета: допомогти учням усвідомити головну думку твору, формувати вміння
висловлювати власне оцінне міркування; розвивати навички виразного
читання в особах, збагачувати мовлення учнів прислів’ями; виховувати
відповідальність за свої вчинки.
Обладнання: картки з записаними словами, картки з прислів’ями, мультимедійна
дошка.

Хід уроку

I.Організаційний момент. Привітання з учнями
Встали,діти, поверніться,
Один одному всміхніться.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Девіз уроку:
Сидимо – рівно.
Читаємо – гарно.
Слухаємо – уважно.
Відповідаємо – правильно.
II. Мовна розминка
а) Вимовляння голосних звуків на одному мовному видиху
(На вдих набрати повітря, на видих вимовити голосні звуки а,о,у,е,и,і)
б) «Надування кульки»
в)Гра «Спіймай на гачок»- читання слів з дошки
каша каша каша наша каша
лінь лінь лінь тінь лінь
крупа крупа крупа купа крупа
III. Повідомлення теми уроку
-Над яким твором ми будемо працювати, ви дізнаєтесь, коли виконаєте таке завдання: зі слів скласти назву твору( на екрані мультимедійної дошки)
БУ ВИМ БУДЬ ЛИ ЛІ НЕ НИ ТИ ХО ЧЕШ ЩАС
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
(9 10 1 8 11 4 2 6 3 5 7 2 Хочеш буди щасливим, не будь лінивим)
-То як називається твір?
-Хочеш буди щасливим, не будь лінивим.
-Що ви можете сказати про назву твору?( Це прислів’я)
-Як ви думаєте, про що може розповідатися в цьому оповіданні?
VI.Робота над оповіданням
1.Читання тексту вчителем
-Я зараз буду читати оповідання, а ви скажете, як звати хлопчиків?
-То як звали хлопчиків?
-Чи виконав Дениско прохання бабусі?
2.Словникова робота
-А зараз попрацюємо в парах.У вас на партах лежить аркуш паперу, на якому записані слова:
Загадала недбало
Загайна маленькі
Абияк дала завдання
Манюні копітка
-Прочитайте слова в колонках, поєднайте слова лівої колонки з відповідними поясненнями у правій колонці.
-Перевірка. Діти читають пари слів, а потім звіряються з написаним на екрані.
-А як ви розумієте значення слів: загайка, крем’яшок?
Значення слів на дошці.
Загайка- це така робота, що вимагає терпіння, терпцю, зосередження уваги.
Креп’яшок-малесенький камінчик.
3. Читання тексту вголос учнями(1.2.3абзаци)
-Які образні вислови ви помітили?(ліньки напали, попрацював на совість)
-Як ви їх розумієте?
4. Читання тексту далі в особах
-Хто є дійовими особами твору?
-Що сказав тато? Мама? Дениско?
-Що це за вислови?(Це прислів’я)
5.Робота в групах
-Так, це прислів’я. І ми попрацюємо над цими прислів’ями в групах.
1група Пояснити, як ви розумієте зміст прислів’я, що сказали тато і дідусь.
-Е, лінивому й нитку перервати важко.
-Лінивий сидячи спить, лежачи робить.
2 група Пояснити, як ви розумієте зміст прислів’я, що сказала мама.
-Ледачому завше ніколи: вранці росяно, в обід душно, а ввечері комарі кусають.
3 група Пояснити, як ви розумієте зміст прислів’я, що сказав Дениско.
- Хочеш буди щасливим, не будь лінивим.
-В якому прислів’ї виражена головна думка оповідання?
-Чи зрозумів Дениско свою провину?
(Так, зрозумів і це підтверджують слова останнього абзацу)
6.Складання прислів’їв в групах
-Далі ви самі будете складати прислів’я.
-У вас на партах на аркушах записані частини прислів’я.
Складіть їх.
Маленька праця а й та працює
Тяжко тому жити краща за велике безділля
Бджола мала хто не хоче робити
-Перевірте складені вами прислів’я з прислів’ями на екрані.
-Чи підходять вони до нашого твору?
-А тепер прочитайте прислів’я, записане на дошці.
Зробиш насміх
Зробиш наспіх
-Яке з цих прислів’їв краще підійде до твору?
-Зробиш наспіх- зробиш насміх.
7. Вибіркове читання
-Прочитайте, як Дениско спочатку перебирав крупи?
-З якою інтонацією слід читати ці слова?( з бадьорістю, серйозно)
-Прочитати ті слова, в яких говориться, що бабуся повірила онуку?
- З якою інтонацією слід читати ці слова?(впевнено)
-Прочитати ті слова, де говориться, що хлопчик зрозумів свою провину?
- А ці слова з якою інтонацією слід читати?(винувато)
8.Переказ тексту
Вправа «Мікрофон»
(Починає переказувати вчитель, а потім учні)
9.Різні види читання:
«Бджілки», «Небо і земля», «Дощ починається», «Буксир».
10.Продовж речення
- Проведемо гру « Продовж речення» Збиратимемо речення в сумочку.
Загадала бабуся Денискові перебрати…
Та на Дениска швидко ліньки…
Бабуся висипала крупи…
Ой, що ви мені підсунули і виплюнув на край тарілки..
Тато сказав: «Лінивому й нитки перервати …
-Так що висміяв автор в оповіданні?
-Чи хочете ви бути схожими на Дениска?
V. Підсумок уроку
-Чи сподобався вам урок?
-Які прслів’я ви запам’ятали?

Автор: 

Глечик Ніна Костянтинівна ,вчитель початкових класів, Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі