Урок в 10 класі.
Тема уроку: Практична робота. Створення відеокліпу.
Мета уроку: ознайомити зі способами створення відео кліпів за допомогою програми Windows Movie Maker; сформувати навички роботи з розкадровкою та шкалою часу, удосконалити навички використання відео переходів та відео ефектів, створення назв та титрів; розвивати творчий потенціал та світогляд, виховувати пізнавальний інтерес до предмету.
Тип уроку: комплексне застосування знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: дошка, НКК, інструкції з ТБ, мультимедійне обладнання, лист само оцінювання, картки з завданням.
Програмне забезпечення: Windows Movie Maker, папка зі зразками відео, фотографіями, музикою.
Структура уроку
№ етапу | Етапи уроку | Час, хв.. | Методи та форми роботи з класом |
І | Організаційний етап | 2 | |
ІІ | Перевірка домашнього завдання | 3 | Інтерактивна вправа: «Наповнення кошика»; методичний прийом «Асоціація» |
ІІІ | Актуалізація опорних знань | 3 | Методичний прийом «Квітка розв’язань» |
ІУ | Мотивація навчальної діяльності | 2 | Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» |
У | Застосування знань, умінь та навичок | 20 | Практична робота «Створення відео кліпу» Поглиблюємо знання: виступ учня на тему «Відеоредактори» |
УІ | Підбиття підсумку уроку | 3 | Самооцінювання Рефлексія: інтерактивна вправа «Продовж речення» |
УІІ | Домашнє завдання | 2 |
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Вітання з учнями.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
На дошці подається зображення кошика. Учні по черзі вибирають із надрукованих карток операції з фільмами, що дозволяє виконувати програма Windows Movie Maker. Прикріпляють їх до кошика магнітами. Використовуючи слайд з зображенням вікна програми, пояснюють, як застосувати вибрану ними операцію.
На екран виводиться поняття «Відеоефекти». Учні називають ознаки цього поняття або асоціації, які в них виникають.
Оцінювання відповідей.
ІІІ.Актуалізація опорних знань.
Методичний прийом «Квітка розв’язань».
На дошці намальована квітка з центром «Застосування мультимедіа». Учні по черзі в пелюстки записують сфери застосування (варіанти відповідей: реклама, освіта, розваги, кіноіндустрія, наукові дослідження, телеконференції).
Оголошення теми та мети уроку: тема Практична робота «Створення відео кліпу»
Мета: навчитися створювати відеокліпи, використовуючи програму Windows Movie Maker. Використовувати відеоефекти.
ІУ. Мотивація навчальної діяльності.
Питання до класу:
1. Які відео кліпи ви переглядали?
2.Які відео кліпи вам найбільше сподобались?
3.Як ви думаєте, які знання та навички вам потрібні для створення відеокліпу?
4. А тепер подумаємо, де ви зможете застосувати вміння створювати відеокліпи?
У. Застосування знань, умінь, навичок.
Робота з комп’ютером. Виконання практичної роботи.
Повторення правил ТБ в комп’ютерному класі.
Завдання: Знайдіть в Інтернеті фото про Сім чудес Стародавнього світу, збережіть у своїй папці Практична робота №4. На Робочому столі в папці Диск_10 клас/мультимедіа знаходяться відео кліпи та аудіо записи для використання при створенні відео кліпу.
Початковий та середній рівні навчальних досягнень
1.Завантажити програму Windows Movie Maker.
2.Імпортуйте в проект: одне відео, десять фото, один музичний супровід.
3.Збережіть проект у власній папці.
Достатній рівень навчальних досягнень.
4. Встановіть відео ефекти за бажанням.
5.Настройте відео переходи за бажанням.
Високий рівень навчальних досягнень
6. Введіть титри та музичний супровід у фільм.
7.Збережіть фільм у власній папці.
Зверніть увагу на лист самооцінювання, який лежить на парті. Створюючи відеокліп, керуйтесь критеріями для його оцінювання.
Чкерез 10 хв. Після початку практичної роботи виконати фізичні та зорові вправи.
Поглиблюємо знання:
Виступ учня на тему «Програми для створення відеокліпів» (презентація).
УІ. Підбиття підсумку уроку.
Оцініть власний відео кліп, використовуючи при цьому лист само оцінювання, відповідно до критеріїв.
Лист само оцінювання
Характеристика відео кліпу | Бали |
Наявність відео ефектів (застосовано до всіх слайдів, вибірково) 1-3 бали | |
Музичний супровід фільму (1-3 бали) | |
Наявність відео переходів між кадрами (1-2бали) | |
Наявність титрів (1-2 бали) | |
Естетичний рівень відео кліпу (1-2 бали) | |
Всього |
Кілька учнів озвучують свій лист само оцінювання.
Інтерактивна вправа «Продовж речення»
Учні по черзі продовжують речення «На сьогоднішньому уроці я навчився….», «Сьогодні мені найбільш сподобалось,,,,».
УІІ. Домашнє завдання.
§ 9,10.
С. 112., пункт «Досліджуємо», результати у електронному вигляді надіслати вчителеві на електронну адресу, створити відеокліп на вільну тему.