Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття з пріоритетом пізнавального розвитку Тема: “Наш чудовий зореліт відправляється в політ”.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з пріоритетом пізнавального розвитку

Тема: “Наш чудовий зореліт відправляється в політ”.

Мета: Узагальнити й систематизувати знання дітей про Космос, як простір, що існує за межами, планети Земля, закріплене знання про деякі планети сонячної системи (Меркурій, Венера, Місяць, Юпітер, Сатурн). Виокремлювати планету Земля, як єдину, що має життя.
Перевірити вміння дітей викладаємо натуральний ряд чисел в межах 6, знати, як зробити звітний аналіз коротких слів. Графічно малювати маршрут (від і до)
Виховати старанність , уважність, гуманістичні погляди на збереження Землі.
Матеріал: Карта зоряного неба Сонячної системи.
Пульти ( картки) вгорі викладаємо числа від 1 до 6. Маршрут від зорельоту до Землі, схема для звукового аналізу слова.
Хід заняття.
В,- Діти, чи любите ви подорожувати?
А на чому можна подорожувати?
(автомобілі, літаку, мотоциклі, велосипеді, кораблі, пішки….).
Чути стукіт. Заходить Незнайко, він приносить глобус.
Ось, хотів пограти у м'яча, а він чомусь не стрибає.
В,- Незнайку, хіба ти не знаєш, що це не м'яч?
Діти поясність Незнайку, що це?
Так - це модель Землі?
Вірш “Глобус”:
Глобус крутну, наче дзигу малу, щоб обертався він швидко.
І за хвилину я облечу Всю нашу Землю рідну.
В,- Діти, у мене є ідея. А давайте з вами помандруємо в космос і покажемо нашому Незнайку всі планети сонячної системи.
В,- Займайте місця у зорельоті.
(діти сідають на місця).
В,- Для того, щоб наш зореліт полетів треба підготувати пульти управління.
(на карточках в клітинках викласти цифри від 1 до 6).
В.- А ти Незнайку викладай на дошці.
(діти перевіряють, чи правильно Незнайко виклав цифри).
В.- А тепер, увага, перевіримо пульти управління польотом. Натисніть на кнопку №1,
2,5,3,4,6. Пульти працюють нормально.
В.- А тепер нам треба послати в Космос пароль, повідомити, що ми мирні люди. Яке ключо слово ми виберемо і відправимо в Космос?
Д.-МИР.
В,- Давайте зашифруємо це слово.
Скільки звуків у слові мир.
Д.- 3-звуки.
В,- 1,2,3 звуки. Звуковий аналіз слова Незнайко записує на схемі (на дошці) діти на схемках, на картках.
Завдання виконано
1,2,3,4,5.
Нумо в мандри вирушать,
Ти зі мною, я з тобою.
Веселіше, рушай
Зорельоту, злітай! .
Разом з нами.
Друже, в путь поспішай.
А тепер готуємося злітати. Сядьте рівно. Рахуємо разом 6,5,4,3,2,1 - Старт! (Музика).
Няні зореліт у польоті. Відчуйте діти, яка невагомість у космосі ось нас нахиляє вліво, вправо, руки піднімаються і починають літати.
Притисніть голівки до колін і закрийте очі, обхватіть голову руками. Наш політ триває. Нарешті ми проминули гравітаційне поле Землі. Підніміть голови. (Звучить космічна музика)
В,- Діти перед вами карта нашої галактики.
В.- Що це за яскрава зірка, сліпуча, гаряча і (Сонце) сонце яке?
(лагідне, яскраве, привітне, сліпуче).
В.- Чому ми називаємо його зіркою, а не планетою?
Д,- Тому, що зірки дають тепло і світло, а планети лише відбивають сонячне світло.
В.- Так люди здавна спостерігали за сонцем. Як лагідно його називають (сонечко). Навіть закличу придумали.
Д,- “Вийди, вийди сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На весняні квіточки,
На наше подвір'ячко.
На маленькі діточки
Тут вони граються,
Тебе дожидаються.”
В,- А, що таке сонячна енергія? (тепло, світло). Як вона потрапляє до нашого організму (через продукти: мед, молоко, хліб і т.д.).
В,- А ось придивіться уважно, найближча до сонця планета.
Завжди лише спека та й спека!
Зітхає найближча до сонця планета -
Немає морозу чи бурі,
Планета ця зветься.
(Меркурій)
В.- А ось далі “ У хмари одягнена сиві,
Планета ,ця дуже красива.
Найближча сусідка землі
Та дуже несхожі вони.
Де гори, моря, чи печери?
Нема їх на жаль у
(Венери)
В,- Венера за розміром дуже схожа до Землі, але на ній теж немає життя.
В,- А що це за планета така гарна, блакитна. Чому вона блакитна? (тому, що покрита водокТ Вода це що (моря, океани). А ось ці кольори плями? (це суша) Суша це п о - гори, поля, лісі міста, села.
В.- Чим наша планета Земля відрізняється від інших планет сонячної системи?
Д,- На ній є життя. (Повітря, тепло, світло, вода, рослини, тварини, корисні копалини).
В,- Які країни є на планеті Земля? Легенда про Землю (як народна земля). Хто живе в Англії Франції, Італії, Росії, Білорусі, Польщі, Україні?
В,- В якій частині світу знаходиться Україна?
(в Європі) Вірші про Україну. Женя Г.
В,- На якій мові ми розмовляємо? (на українській)
В,-Який прапор, герб в Україні?
Що вони означають?
В,- Як називається столиця України? (Київ)
- В якому місті ми живемо? (Первомайськ)
Які річки в нашому місті? (Південний Буг, Синюха)
Як називається наш д/с?
За якою адресою він розташований?
Д.- Вул. Корабельна, 13а.
(Діти стають на килимку викладають з камінців, шашок, геометричних фігур.)
В,- Як гарно ви прибрали планету. Ну час нам вирушати до дому. Сідайте на місця, зараз нам треба намалювати шлях від зоре люта за Землі у міжпланетному просторі.
Д,- Діти виконали завдання. 3,2,1 “Старт”. Летімо на Землю.
Якщо в небі загоряються зірки, то це комусь потрібно. А якщо з неба падає зірка, (треба загадати бажання). Подивіться в нашій чарівній скриньці безліч зірочок. Закрийте очі загадайте бажання. Роздайте зірочки.

Автор: 

Коваленко Ірина Юріївна
вихователь ЗДО №7 "Перлинка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі