КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
«Вивчення вірша Г.Бойко «Здоровим будь»»
ІІ – молодша група
Мета: продовжувати вчити дітей розповідати вірш з допомогою мнемотаблиці, відповідати на запитання за його змістом; вправляти у вмінні вживати іменники, добирати прикметники; активізувати в словнику слова – назви дій (вмиватися, розчісуватися, чистити, витиратися, мити); розвивати поетичний слух, бажання виразно читати вірш на пам'ять, мовлення, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Матеріал: чарівний мішечок, предмети гігієни (мило, шампунь, зубна щітка, зубна паста, гребінець, рушник, склянка, носова хустка), іграшка – котик, мнемо таблиця.
Хід заняття
І.Організаційний момент.
Гра «Привітання»
ІІ. Основна частина
Вихователь:
- Діти, поки ми з вами гралися на нас зачекався гість. Хто це? (Котик)
- Привітайтеся з ним. (біля котика чарівний мішечок з предметами гігієни). Діти вітаються.
- Погляньте, біля котика стоїть мішечок. Запитаємо у котика: «Котику, що в мішечку?»
Діти разом запитують.
Котик:
- В мішечку предмети, які необхідні для кожного. Що саме і що ви знаєте про них я хочу перевірити.
Д/гра «Чарівний мішечок»
Діти по черзі дістають предмети гігієни,
називають їх та їхнє призначення.
Наприклад: «Це гребінець. Ним розчісують волосся.»
- Як ми можемо назвати всі ці предмети? ( Предмети гігієни)
Мовленнєва вправа «Додай слово»
Діти закінчують розпочате речення.
- Руки витирають (чим?) …. (Рушником)
- Волосся розчісують (чим?) …. (Гребінцем)
- Руки й обличчя намилюють (чим?) …. (Милом)
- Зуби чистять (чим?) …. (Зубною щіткою)
Мовленнєва вправа «Н міри»
Формулюю наміри, а діти закінчують вставляючи слова.
- Ми митимемо руки і вони не будуть …(брудними, неохайними).
- Ми робитимемо гімнастику і будемо …(здоровими, сильними, мужніми).
- Ми митимемо обличчя і воно буде …(чисте, охайне, блискуче, здорове).
- Тож, і нам час зробити зарядку та трішки відпочити.
- Ми будемо чистити зуби і вони будуть … (чистими, здоровими, білими).
Фізхвилинка
З вами ми уже стомились
Адже добре потрудились.
Тож давайте для розрядки,
Зробимо кілька вправ зарядки.
Раз – підняли руки вгору,
Два – нагнулися додолу,
Три – повернулись вправо, вліво,
На «чотири» - всі присіли.
Похитали головою
Ще й притупнули ногою.
Пальчиками повертіли,
І на місця всі сіли.
Вихователь:
- Діти, ви знаєте, що вмиваються не тільки люди, а й тварини. Пропоную вам послухати та вивчити вірш про те, як вмиваються киці і люди.
Виразне читання вірша
Глянь: без мила і водиці
Умиваються дві киці,
Язичком вмиваються,
Лапками втираються.
Я до крана сам дістану,
Умиваюсь біля крана.
Милю милом щоки, шию
І водою добре мию.
Показ та пояснення.
Пояснюю як котики вмивається язичком та втираються лапками, пропоную дітям показати вмивання котиків імітаційними рухами.
Повторне читання вірша з опорою на мнемотаблицю.
Бесіда за змістом вірша
- Без чого умиваються киці?
- Скільки киць вмивається?
- Чим вмиваються киці?
- Чим втираються киці?
- А як умиваються люди. Хлопчик дістане сам до крана?
- Біля чого він вмивається?
- Що миле милом?
- Ще чим добре миє?
Повторне читання з опорою на мнемотаблицю.
Відтворення вірша
Дві - три дитини розповідають вірш з опорою на мнемотаблицю.
Імітаційна гра «Відгадай, що я роблю»
Дітям по черзі на вушко називаю дію (чищення зубів, умивання, миття рук, полоскання горла, миття вушок…), дитина показує жестами, а всі діти відгадують та називають дію.
ІІІ. Підсумок
- Молодці! Котик впевнений, що ви знаєте все про предмети гігієни і пригощає вас смачними яблучками. Діти, що потрібно робити перед тим як їсти яблука? Подякуйте котику і йдемо мити руки..